janczar

Witam mam 15 lat i choruje na nadciśnienie przyjmuje leki o nazwie adipne 5mg i moje ciśnienie przed tabletkami to 160/100 150/100 140/90 A teraz po tabletkach jest dalej 140/100 zawsze jest to 100 wszystkie badania Wychodzą wzorcowo ważne 70 kg i wzrost to 175

Odpowiedzi znajdują się poniżej

xxxy IP: 109.207.155.**

Zawsze nie jest 100 bo 140/90 to gdzie jest 100?

janczar

Nie czepiajmy się szczegółów przeważnie jest to 100 licze na wasze odpowiedzi i jakich doktorów polecacie

Ewa37zToF IP: 83.145.146.**

Na efekty działania leków obniżających ciśnienie trzeba poczekać. Poza tym może dawka jest za mała, może bierzesz inne leki, które osłabiają działanie tamtego. Najlepiej będzie, jeśli poradzisz się swojego lekarza rodzinnego lub kardiologa w tej sprawie. My nie jesteśmy ekspertami.

janczar

Tylko że leki żazywam od roku nigdy nie mam ciśnienie 120/80 jak coś to mam 130/90 Ale to rzadko A tak to 140 ,150/90,100

janczar

A lek mam tylko jeden i skąd mam takie ciśnienie?

444 IP: 212.96.228.**

A nie pijesz napojów typu cola,energetyczne i inne chemikalia?Na nadciśnienie można też pić mieszanki ziołowe, co powoduje obniżenie ciśnienia,oczywiście nie od razu,ale po kilku tygodniach uzywania ziół. Może ciśnienie sie wyregulować,albo zmniejszyć,co pozwoli jeszcze zmniejszyć dawkę leku.Oprócz tego chodź na basen.Pływanie dobrze robi na obniżenie ciśnienia,podobnie jak rower czy szybki marsz z kijkami.Oto przykład mieszanki ziołowej na nadcisnienie:Pi ć 3x dziennie 20 min przed jedzeniem. 25g ziela glistnika,50 g ziela jemioły,50g owocu głogu, 50g ziela skrzypu.Dobrze wymieszać w dużym garnku,przesypać do papierowej torebki.Jedną łyżke mieszanki zalać 1 szkl.wrzątku, zamieszać i przykryć na 15 minut do zaparzenia.Przecedzić.Pić dziennie trzy razy po szklance. I pamiętać,że codzienna porcja ruchu ma duży wpływ na obniżenie ciśnienia.Pozdr.

Twoja odpowiedź