Gosc09 IP: 31.0.37.**

Witam. Mam 26 lat. Wczoraj miałam kołatania serca i tętno do 200 uderzeń, do tego ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i osłabienie. Później doszedł ból głowy. Pojechałam do szpitala tam już miałam tętno 90 a ciśnienie 180/120. Podejrzewałam że to ze stresu który ostatnio miałam. W szpitalu zrobili ekg, które wyszło prawidłowo ale zalecili wizyte u kardiologa. W domu zauważyłam na wypisie wynik D-dimery powyżej normy- wynik 1,5 a norma 0,0-0,5. Inne badania krzepnięcia krwi są prawidłowe:
INR - norma 0,8-1,2, moj wynik 1,03.
PT - norma 9,4-12,5, moj wynik 11,5.
Czy jeżeli te kolejne badania są prawidłowe to nie ma podejrzenia zakrzepicy?? Lekarz w szpitalu kompletnie nic na ten temat nie powiedział. Biorę leki hormonalne od killu lat z przerwami, dlatego że choruje na endometrioze. Teraz są święta i nie mam jak pojechać do lekarza o porade , dopiero we wtorek. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź. Czy może to być zakrzepica? A może coś innego?
Reszta wyników prawidłowa: morfologia, crp, alt, ast, ckmb, gfr, glukoza, elektrolity, kreatynina, tnt.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź