kormoran IP: 46.170.30.**

Jak wygląda to badanie? co jest w nim nieprzyjemnego itp.? ile trwa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zofia5014

Witaj
ja miałam z 3 tygodnie temu .najpierw krótki wywiad,potem położenie się na łóżko pani ci wszystko powie co i jak Najgorsze jest uczucie gorąca po podaniu kontrastu ale idzie to przeżyć Trwa moze z 20 minut z wywiadem przeżyjesz ja też mam prosbę moze ty a moze ktoś inny zna telefon na Alpejską do Anina do rejestracji na tomograf i na echo jest to na parterze ,bede wdzięczna pozdrawiam

Ja niestety nie znam tego numeru. Tomografie mam w Poznaniu. Mam nadzieję ,że badanie będzie trwać krótko i będzie ok. Mogę jeszcze zapytać jak długo czeka się na wynik? czy dostanę jakiś opis czy jedynie coś czego zwykły człowiek nie jest w stanie zrozumieć i trzeba z tym iść do kardiologa?

zofia5014

Witaj
tak ci napisałam gdzieś z 20 minut a moze mniej ,W Aninie czeka się tak z tydzień mam ustaloną wizytę do medyka w maju ten wynik bedzie u medyka ale mozna go odebrać w rejestracji tak jest e Aninie a jak u was nie wiem .Ja już raz odmówiłam operacji i odmówię teraz też i dlatego mam problem bo nie wiem jak postąpić, CZuję się dobrze i po co mam sobie robić kłopoty a operacja u mnie będzie podobno ciężka I tak sobie tłumaczę ze co mam być to bedzie MOże mam dobrze bo ja w ogóle nie myslę i nie zawracam sobie głowy swoim sercem Moze to dziwne dla kogoś ale taka jestem Jak coś to pytaj pozdrawiam

omega1 IP: 195.128.229.**

Telefony znajdziecie na stronie www.ikard.pl fakt, maja bardzo nowoczesny tomograf i duże doświadczenie. Najbliższy wolny termin to listopad. Prywatnie nie robią. Skierowanie na badanie tylko z poradni specjalistycznej mającej kontrakt z NFZ. Pozdrawiam

Mam zrobić badanie kreatyniny na 2 dni przed tomografią ale tomograf mam we wtorek więc to wypada niedziela. W takim razie kiedy mam to zrobić? :P jak zrobię w piątek to będzie ok czy zbyt szybko?

DonSalsicce

Ja robiłem tydzień przed i było ok, w tym badaniu chodzi głównie o sprawdzenie czy nie masz problemu z nerkami i czy sobie poradzą po badaniu z usunięciem kontrastu z organizmu (trzeba dużo pić). TK serca to badanie jak każde inne, miałem je rok po roku, trzeba się tylko przygotować na wenflon w ręce i dziwne uczucie ciepła po podaniu kontrastu.

Podczas zapisywania na tomografię usłyszałem ,że powinienem być zdrowy. Moje pytanie brzmi: co to znaczy? :D co dyskwalifikuje pacjenta przed badaniem? katar , przeziębienie , gorączka czy co?
Mam jeszcze pytanie czy z tej tomografii będę miał opis tylko serca czy całej klatki piersiowej? tzn płuc i tam tych wszystkich bebechów z klatki? domyślam się ,że tylko serce no ale jak już się napromieniować mam to fajnie by było gdyby wszystko sprawdzili przy okazji :D
Jaka cisza ostatnio na forum. Mam nadzieję ,że to oznaka zdrowia w naszych serduchach forumowicze.

Jak wygląda taki wynik? można samemu coś wywnioskować z niego? Czy tylko jest to jakieś zdjęcie bez żadnego opisu? samo badanie było spoko. Najgoręcej mi było w genitalia od tego kontrastu hehe i chwilowo dziwny smak w ustach. Najgorsze było dość długie oczekiwanie na moją kolej. Po badaniu troche śmiechu z innymi pacjentami więc ok :)

zofia5014

Witaj
jak chcesz mieć zrobione wszystkie bebechy jak określiłeś to idż na badanie na Peta najbliższy taki aparat jest w Bydgoszczy koszt prywatnie około chyba 5000 tys na NFZ darmo wymagane skierowanie ,a tomograf dostaje się na płycie i to wszystko pozdrawiam

Ciocia dobra rada IP: 109.207.155.**

Zofia , aby dostac skierowanie na PET i to w Bydgoszczy to musi byc naprawde uzasadnienie wykonania takiego badania a przeciez Kormoran diagnozuje sobie chyba tak mi sie wydaje arytmie serca .
Na Pet to sie kieruje *rakowcow* , u ktorych podejrzewa sie przerzuty a nie osoby co maja arytmie i leki , ze umra na serce.
Ty Kormoran szybciej zejdziesz z tego swiata z nerwow niz z choroby bo Ty jej po prostu nie masz.

Nie Twoja sprawa na co ja zejdę.

Gdy ja pisze o tym , ze trzeba leczyc *glowe* jak sie ma niezdiagnozowana arytmie i nie wiadomo ile tam jest skurczy bo jak sa to sa zawsze a nie sporadycznie to nie znaczy , ze sie jest psychicznym , po prostu taka uroda , od czasu do czasu zrobic ECHO SERCA i wszystko gra ale jak ktos woli sie nakrecac to jego wybor .
Przeciez kazdemu czowiekowi moze zdazyc sie arytmia i nawet taka , ze RAZ ZAMIGOCZE KOMORA ........................i koniec.
Migotanie komor powoduja konkretne przypadki ( nie bede pisala jakie bo mozna wszystko przeczytac w internecie) , jak serce zdrowe a to mozna zbadac zwyklym echo serca to trzeba zyc normalnie a nie szukac chorego serca bo migotanie to nie katar , ktory ma kazdy od czasu do czasu i bez przyczyny mozna go dostac lub sie zarazic, migotanie to ma konkretne przyczyny a katar nie.
Szkoda zdrowia na takie badania !!!

Nic ciekawszego nie umiales napisac?

Wybacz ale nie widzę powodu aby z Tobą dyskutować.