kryst16

Witam...

Otrzymałem wyniki z ECHO serca, lekarz mówi że wszystko w porządku, ale chciałbym się upewnić.(Od dziecka mam wysokie tętno w spoczynku często powyżej 90 uderzeń), na co otrzymałem Corectin 2x dziennie po pół tabletki (2x2.5mg). Przy nerwach zdarzały mi się także skurcze dodatkowe.
EKG kilkukrotnie robione, prawidłowe. (Tylko szybka akcja serca).

ECHO:
Trudne warunki badania, wąskie pasmo m. żebrowe.
ZASTAWKA MITRALNA. (Nie wiem czy dobrze odczytałem).
Płatki: ugięcie skurczowe płatka przedniego.
EF 110 mm (norma 70-150)
DE 18 mm (norma 17-28)
FALA ZWROTNA: I stopień, po tylnej ścinie płatka l. przedniego częściowo.

Zastawka AORTALNA: (b/z)
Płatki (słabo widoczne) cienkie.
Aorta Wstępująca 34mm.
GRADIENT 5,8 średni 3.0
FALA ZWROTNA -
ZASTAWKA TRÓJDZIELNA (b/z)
Płatki cienkie.
FALA ZWROTNA -
TAPSE -26-
ZASTAWKA PŁUCNA nie widoczna. (Przez trudne warunki badania).

KOMORY:
Lewa:
rozkurcz/skurcz 16/34mm (Krzywo napisane nie mam pewności).
EF 70%
Tylna ściana 9/13mm
Przegroda: 7/14mm
Kurczliwość ?gładkie? dobre.

Prawa komora: 24mm.
Lewy Przedsionek: 34x38x40
Osierdzie wolne.

Wnioski:
Wielkość jam serca prawidłowa, aorta nieposzerzona, grubość mięśnia lewej komory, kurczliwość i frakcja wyrzutowa w normalnie o efektywności 70%

Zastawki o cienkich płatkach, ugięcie skurczowe przedniego płatka mitralnego, zastawka aortalna - płatki słabo widoczne, asymetryczne nadmiernie ruchome (tachykardia) puls ponad 80 podczas badania
Dopler - mała fala zwrotna mitralna I st, częściowo fuzja fal E i A napływu mitralnego.

Dziękuje. Lekarz twierdzi że wszystko ok, a zastawką mitralną nie muszę się przejmować, tylko co kilka lat kontrolować, co o tym myślicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

444 IP: 212.96.228.**

Może zrobić badanie drugi raz,na lepszym sprzęcie?I wtedy będzie wszystko lepiej ocenić?

kryst16

Lekarz twierdzi że sprzęt ma dobry tylko że mam wąskie pasmo między żebrowe i dlatego ciężko je wykonywać.
Ale z tego co zauważyłem to po kilka razy sprawdzała te same rzeczy...

A z tego opisu wynika coś *groźnego*?
Czy mogę wierzyć lekarzowi że to nic poważnego...

Ogólnie lekarz stwierdził że przyczyną mojego wysokiego tętna są nerwy a nie wada serca... W sumie byłem ostatnio bardzo nerwowy bo miałem dużo problemów.

Postaram się poszukać innego lekarza z lepszym sprzętem.

kryst16

W sumie to nigdy nie miałem problemów z sercem... Zaczęło się nagle po kilku dniach stresów i tak zostało.

Twoja odpowiedź