ADM

Witam,
Mam 19lat i od 7dni uczucie zatrzymywania serca podczas spoczynku, albo jakby były problemy z kurczeniem się mięśnia sercowego, jak mieże sobie puls na nadgarstku, lub szyi w nocy to nie czuje.
Najgorsze jest to, że boje się usnąć EKG robione ze 5 razy wszystko ok za parę dni wybieram się do kardiologa.
Ogólnie moje objawy to jakby trzęsienie się klatki piersiowej mam wrazenie, że od serca najciekawsze przy tym jest że nie odczuwam żadnego bólu, ponadto czuję jakby mi coś po żyłach latało, może to nerwy nie wiem dziwne to jest i w dodatku czasem krótkie szumy uszne.
I do tego dochodzi też mrowienie w palcach u nóg
Boje się ponieważ, mam wrażenie, że serce nie chce pompować i zawał, albo zatrzymanie krązenia lub jeszcze coś gorszego.
Proszę o jakieś wskazówki lub porady
Dziękuje :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kormoran IP: 127.0.0.**

Pewnie masz skurcze dodatkowe. Na ekg ich nie było bo rzadko są ponieważ ekg trwa bardzo krótko. Póki co staraj się nimi nie przejmować bo zwykle są niegroźne. Kup sobie dobry magnez i ewentualnie potas w aptece i do czasu wizyty u kardiologa łykaj codziennie. Może już to wystarczy a sam kardiolog pewnie nic innego ci nie doradzi niż ja. Zrobisz echo serca i ekg holter jeśli tam nie będzie bardzo źle to nawet żadnych leków nie będzie chciał ci przepisać. Holter z pewnością bardzo zły nie będzie skoro nie masz tych skurczów non stop więc luz. Jest tutaj mnóstwo postów o tych skurczach więc sobie poczytaj i dołącz do nas. Napisz kiedyś co tam kardiolog ci powiedział.

ADM

Ok dzięki za odpowiedz.
i jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem napisać w nocy jak mierzyłem ciśnienie to rozkurczowe zeszło poniżej 50 dlaczego?

kormoran IP: 127.0.0.**

A skurczowe jakie było? ogólnie często to drugie jest cholera wie jak liczone przez często niespecjalnie precyzyjne ciśnieniomierze. Podobno każda firma ustawia po swojemu algorytmy które to obliczają więc raczej nie ma sie co bardzo przejmować. Ja nie jestem lekarzem i guzik się znam więc proszę się nie sugerować wszystkim co piszę ;) kardiologa zapytasz a póki co staraj się nie stresować...wiem łatwo napisać ale sam się przejmuję swoimi skurczami bo też mnie dręczą i to w dużej ilości.

ADM

Dobra byłem dzisiaj u kardiologa ekg echo robione.
Echo z doplerem wyszło bardzo dobrze serce w dobrej kondycji.
Ekg wykazało nierównomierne bicie serca raz szybciej raz wolniej w granicach 60-100 uderzeń także spoko.
Jedynie ciśnienie duże, ale to możliwa wina stresu bo później jak powtórzyliśmy to spadło prawie o 20mmHg
Kardiolog kazał mi zrobić Holtera i wtedy wydamy ostateczny werdykt.
wydaje mi się, że dostane leki na uspokojenie serca i ciśnienia.

ADM

Mam jeszcze coś takiego, że po zjedzeniu serce wpada w szybszy rytm. zauważyłem też, że w lewej ręce powiększone są żyły natomiast w prawej schowane.
Uderzenia serca są mocne odczuwalne, i mocno drży klata piersiowa pobolewa mnie przy tym ta lewa ręka, ale tak delikatnie i w nogach tak jakby zimna krew spływała.
Pytanie mam takie jakie są szanse na to że powstał zator ze skrzepu. ( 1 miesiąc temu skręciłem dośyć mocno kostke i nie poszedłem do lekarza)
Też myślałem, że to od przepony, bo w zasadzie to mam takie uczucie jakby mi tlenu brakowało i jednocześnie przy tym tak jakbym nie mógł oddychać, albo bardziej nie potrzebował bym tego dziwne to jest nwm jak opisać.
Najbardziej się boje tego, że stanie się coś złego z sercem :(
jak mam sobie pomóc?

Twoja odpowiedź