Kasia IP: 212.2.101.**

Czy moglibyście coś powiedziec o zabiegu, który ma na celu udrożnienie żył czyli wkłada się w naczynia sprężynkę, czy są osoby, które miały taki zabieg?jak on przebiega i jak się po nim czujecie? Czekam na odpowiedz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

goga IP: 83.22.70.**

Mam 35 lat, w lipcu tego roku założono mi stenta powlekanego, gdyż mialam w ok 80% przytkaną tętnicę.Stenta założono podczas zabiegu koronarografii podczas nakłucie tętnicy udowej.Zabieg był bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.Na drugi dzień można wstać z łóżka.Przyjmuję regularnie leki i w chwili obecnej przynajmniej normalnie funkcjonuję.Pozdrawiam przy okazji oddział kardiologii w Opolu.

myślałam, że taki zabieg występuje raczej u osób starszych trochę się zaszokowałam.Jak się czujesz po zabiegu, napisz jak możesz, czego nie mogłaś robic przedtem a co możesz teraz. czy cały czas musisz byc na lekach?i od czego miałaś 80% przytkaną tętnicę?czekam na odpowiedz.pozdrawiam.napisz też o zabiegu

a czy Ciebie kierowali na operację na otwartym sercu czy na sam zabieg?

Ja też myślałam,że to dotyka osoby starsze, ale zdarzyło się.Tętnica przytkana była przez miażdżycę, wiąże się to z wysokim cholesterolem, nadciśnieniem itp.Bardzo szybko się męczyłam, przed samym zabiegiem miałam problem z wykonywaniem prostych czynności, wejściem po schodach, bolały mnie ręce, czułam ból w klatce piersiowej itd .Teraz po zabiegu czuję się dobrze, a nawet bardzo dobrze.Część leków będę przyjmowąć pewnie cały czas ze względu na nadciśnienie, a co do pozostałych to decydować będzie kardiolog.Zabieg naprawdę nie jest straszny.Musisz poprostu zaufać lekarzom. Dzięki dobrze postawionej diagnozie przez doktora M. z Opola normalnie funkcjonuję.

A u Ciebie to pojedynczy zabieg czy więcej miałaś?

Kasiu to nie jest operacja na otwartym sercu.Najpierw zrobili badania a potem zadecydowali o kronarografii,żeby chyba sprawdzić czy coś się dzieje, bo ekg ani test wysiłkowy nic nie wykazywał ( do tej pory nie wiem zresztą dlaczego, może jakiś kardiolog mi odpowie na to pytanie).porozmawiaj ze swoim kardiologiem, napewno ci wytłumaczy w czym rzecz.

Miałam tylko jeden zabieg i założono mi jednego stenta, gdyż zmiana była w jednym miejscu.Ciebie też czeka zabieg?

wiesz to nie chodzi o mnie tylko o babcię. Boi się bo pewnie ryzyko u niej większe ze względu na wiek.Ona dostała skierowanie na operację na otwartym sercu, ale sę boi, więc lekarze będą jej wkładac tą sprężynkę. U niej lekarz powiedział, że to trzy zabiegi będą a nie jeden, bardzo chciała porozmawiac z kimś kto to miał, więc wyręczam ją, bo ona nie ma dostępu do neta, ale już dwa razy do niej dzwoniłam i czytałam Twoje słowa, pewnie podniosły ją na duchu.Cieszę się, że zabieg jest bezbolesny

Porozmawiaj może Ty z lekarzem, bo ja miałam przez tętnicę udową, więc nie wiem dlaczego babcia miałaby mieć na otwartym sercu?Ale wiem, że podczas jednego zabiegu można założyć kilka stentów.Poczytaj sobie też tutaj na tych stronach na temat stenta i koronarografii.

chodzi mi o to, że ona miała skierowanie na operację, ale się nie zgodziła dlatego ma miec tą sprężynkę i u niej to mają byc trzy zabiegi a nie tak jak u ciebie jeden.ten zabieg to nie operacja ja wiem bo ona się na operację nie zgodziła.Ty też miałaś skierowanie najpierw na operację?i jeszcze jedno trochęę się przestraszyłam, bo ja też cierpię na nadciśnienie, normalne u mnie to 140 na 90.

Ja nie miałam skierowania na operację, podjęli decyzje o koronarografii.Ja przeważnie cisnienie to drugie miałam dużo powyzej 100 i to od wielu lat, więc porazmawiaj ze swoim lekarzem na ten temat i kontroluj te ciśnienie, bo dopiero jak zaczyna się dziać coś poważniejszego to otwieramy oczy..Życz babci dużo zdrowia i niech zaufa lekarzom, a będzie ok..

Leszek z Legnicy IP: 83.26.143.**

Leszek
Miałem zawał w 2004 roku przywieziono mnie do szpitala MCZ w Lubinie,miałem robioną koronografię i założono mi stenta,Dzieki lekarzom z Lubina zyję.

Maria IP: 83.7.197.**

Jak szybko wrocilas do pracy? Czego Ci nie wolno. Moj maz jest po takim zabiegu.Martwie sie o niego. On sie czuje dobrze i po tygodniu chce wrocic do pracy w biurze. Duzo tez jezdzi samochodem.

Maria

Kasia IP: 77.115.94.**

Nie wiem bardzo jak właśnie po takim zabiegu , ale nie bardzo można wszystko robic.Babcia raz czuje się dobrze innym razem znowu zle, natomiast o wiele lepiej jej się oddycha, nie ma już takich duszności , jakie miała przed zabiegiem.Jest pod stałą opieką lekarzy, ale wiek też robi swoje, ona ma 78 lat.Napewno zabieg ten dał jej nie wiem czy dłuższe życie, ale napewno o wiele lżejsze.
pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Leszku!
Jak Ty sobie radzisz po tym zabiegu, odczuwasz poprawę?
Mario!
Czy Twój mąż wrócił do pracy, jak się czuje???