Dorotea

Mieszkam we Włoszech. W grudniu zdarzył mi się atak tachykardii. Wyglądałam na pogotowiu. Lekarz stwierdził ,że mam za wysokie ciśnienie (204/140) i tachykardie puls 120. Zrobił EKG , dostałam krople pod język i zostałam wypuszczona do domu​. Następnego dnia udałam się do lekarza rodzinnego. Ten zmierzył mi ciśnienie , które nie było tak wysokie jak dnia poprzedniego. Było na granicy 150/97 . Dostałam​ lek o nazwie Lobidiur 5mg, cos na zasadzie polskiego ebivolu. Mój lek w swoim składzie też ma nebiwolol. Zaczęłam brać jedną tabletkę. Czułam się okropnie. Doszły mi okropne bóle głowy. Ciśnienie owszem ładnie spadało . Ale oprócz ciśnienia zaczął spadać też puls. Ja normalnie przed lekiem miałam 62-65, po leku spadało do 53. Dnia 2 stycznia zdarzył mi się znów atak tachykardii i okropny ból głowy. Trafiłam tym razem na izbę przyjęć w szpitalu. Zrobiono mi tomograf głowy i wszystko było w porządku. Znów dostałam jakieś leki w formie zastrzyku i puszczono mnie do domu​. 3 stycznia poszłam do lekarza rodzinnego ze względu na bóle głowy i niski puls . Po namyśle moja pani doktor kazała mi brać połówkę tabletki i badać ciśnienie 3 razy dziennie. Ciśnienie jest ok. Na granicy 120/81 . Bóle głowy przeszły. Zostalo dziwne mrowienie w głowie i uczucie lekkiego ucisku w mostku . Ten ucisk w mostku jest tylko wtedy kiedy puls schodzi mi do 48-49. Czy ktoś z Was ma niski puls na betablokerze ??? Czy taki puls przy tabletkach jest prawidłowy ???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marcin UK IP: 127.0.0.**

Puls w okolicach 50 po beta blokerze jest prawidlowy. Znam osoby ktore bez lekow mają puls 50:) ale to są przewaznie osoby ktore biegaja np maratony. Twoj organizm mocno reaguje, sam bym chcial miec puls 50:) a biore beta bloker tylko inny. ja mam puls w okolicach 60

LUBELL IP: 127.0.0.**

Nie przejmuj się, taki puls jest normalny przy betablokerze. Ja np. mam ok 45-55 a w nocy wg 2 holterów (1wszy ze 2 lata temu, drugi 2mc temu) miałem ok 35-36 :)

Kardiolog powiedział, żeby się tym w ogóle nie przejmować. Jeśli rytm jest zatokowy i nie występują pauzy powyżej 2 sekund to wszystko jest ok.

Ten sam kardiolog powiedział mi że on ma puls ok 40 w spoczynku i to za dnia a nie bierze żadnych betablokerów.

Dorotea

Marcin UK i Lubell dziękuję WAM za odpowiedzi. Mnie tu moja pani doktor rodzinna powiedziała że pilnować by nie zeszło poniżej 50. Natomiast kardiolog powiedział, żeby nie schodziło poniżej 55. Dlatego ten mój strach. W środę będę miała Holter więc zobaczę co pokaże. Ja najniżej miałam 48 . Wiem, że Ci co uprawiają sport mają niski puls spoczynkowy . U mnie ze sportem jest różnie. I męczy mnie to uczucie ciężkości w mostku. Możliwe że tak jest . Ja biorę dopiero od miesiąca lek , wiec pewnie organizm się musi przyzwyczaić.

Twoja odpowiedź