minia IP: 83.2.240.**

misiurka przestan straszyc moja siostra miala raka tarczycy 10 lat temu i jest wszystko ok rak tarczycy jezeli wczesnie wykryty najlepsze rokowanie AK zle postepujesz tak mala dawka letroxu nie powodowala takich objawow sercowych ja biore 100mg i puls mam nieraz 40 -52 tez mam niedoczynnosc pooperacyjna,zrob ponowne TSH i idz do lekarza jezeli chcesz urodzic zdrowe dziecko.pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

JolaS IP: 78.151.112.**

ja tez mysle, ze musisz koniecznie isc do lekarza. te objawy jakie opisujesz (palpitacja serca) to byla nadczynnosc tarczycy. moze musisz na poczatku czesto miec badane hormony tarczycy (bedac na lekach), zeby sytuacja sie nie powtorzyla z sercem. przy niedoczynnosci tarczycy zwylke nie ma owulacji, wiec nie mozna zajsc w ciaze, a jesli sie uda, to plod moze byc uszkodzony - to w przypadku nieleczonej niedoczynnosci jaka masz teraz. poszukaj dobrego lekarza. ale wyobrazam sobie, ze sie boisz.

JolaS IP: 78.151.112.**

Do Joli ! Jola dzieki,ze sie odezwalas. ja nadal nie wiem, co robic, boje sie,ze po jodzie bedzie to samo: ustalanie lekow i tez wcale nie moze byc latwo- jak tu pisza dziewczyny, ktore maja niedoczynnosc. nie ma idealnego rozwiazania, choc moze sie akurat udac i latwo bedzie ustalic leki.

Barbara0501232804 IP: 83.8.253.**

Szanowna Barbaro!A jeśli ktoś ma zapalenie tarczycy które jak zapewne wiesz jest nieuleczalne i polega na zanikaniu tarczycy,a co oczywiście za tym idzie na jej niedoczynności? Czy jeśli przeprowadzę się nad morze i jeszcze dodatkowo będę łykać jod w jakiś tabletkach to moja tarczyca odrośnie?!?!? Mam nadzieję,że wyczułaś ironię....

Barbara tel 0501 232 IP: 83.6.119.**

cyt. ,,Szanowna Barbaro!A jeśli ktoś ma zapalenie tarczycy które jak zapewne wiesz jest nieuleczalne i polega na zanikaniu tarczycy,a co oczywiście za tym idzie na jej niedoczynności? Czy jeśli przeprowadzę się nad morze i jeszcze dodatkowo będę łykać jod w jakiś tabletkach to moja tarczyca odrośnie?!?!? Mam nadzieję,że wyczułaś ironię....*

Oczywiście,że wyczułam ironię i ,,podziwiam* Cię , że w ten sposób podchodzisz do sprawy.
A teraz do rzeczy. Bardzo ciekawy temat- zapalenie tarczycy.
Skąd się wzięło? Czy lekarz Ci o tym powiedział? Czy w ogóle zapytałaś jego o to ? Czym Cię leczy? Czy masz może zamiar pogodzić się z tym, że Twoja tarczyca zupełnie zaniknie, bo ktoś powiedział Ci, że zapalenie jest nieuleczalne?
Jeśli możesz i chcesz- odpowiedz mi na te pytania. Jeżeli jednak masz zamiar ironizować- nie odpowiadaj.

Barbara IP: 83.6.119.**

Wpis 2008-05-04,22:23:24, IP83.8.25 - nie podszywaj się proszę pod moją osobę .

Szanowna Barbaro!A jeśli ktoś ma zapalenie tarczycy które jak zapewne wiesz jest nieuleczalne i polega na zanikaniu tarczycy,a co oczywiście za tym idzie na jej niedoczynności? Czy jeśli przeprowadzę się nad morze i jeszcze dodatkowo będę łykać jod w jakiś tabletkach to moja tarczyca odrośnie?!?!? Mam nadzieję,że wyczułaś ironię....

Daga IP: 89.231.128.**

Witam. Mój wynik TSH to 5,29. Czy przy takim wyniku musze brać leki na tarczycę? Prosze o odpowiedź.

masz niedoczynnosc i moze sie poglebiac raczej tak.

Daga IP: 212.191.80.**

Ostatnio źle się czuje. Jestem ciągle zmęczona, otępiała, a późnym popołudniem po prostu padam z nóg. Niemiłosiernie chce mi się spać, nie mam siły nawet ruszyć ręką. Czuje sie ogólnie źle fizycznie a przez to i psychicznie :( W ogóle tracę siły do życia. Czy wy też macie takie objawy niedoczynności? Męczy mnie ten stan bardzo...

Bar4bara, 0501 23280 IP: 83.6.204.**

Daga- brakuje witamin z grupy B, bardzo ważnej C, minerałow, w tym jodu(!)

kucyk IP: 82.177.234.**

witam .. amam pytanie-czy sa jakies przeciwskazania co do spozywania alkoholu ? przy braniu raz dziennie 100 gr euthyroxu ?

berliso

czy majac niedoczynnosc mozna zazywac tabletki odchudzajace?

a po co masz sie truc tabletami po prostu mz mniej jesc, a czesciej i beda efekty i wiecej sportu.

barbara 0501 232 804 IP: 83.6.108.**

Alkohol bardzo źle wpływa na przysadkę.
Przy niedoczynności tarczycy jest zaburzony metabolizm, dlatego nawet przy ograniczeniu jedzenia nie chudnie się. Zamiast odchudzania powinno się dożywić organizm preparatami, wplywajacymi na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

banialuk IP: 82.177.234.**

witam! powyzej bylo wymienione pytanie a pro po alcoholu, ale niee widzialem jednoznacznej odpowiedzi ... bo od nie dawna biore rowniez euthyrox i nie jestem doswiadczony-czy sa jakiej skutki uboczne przy piciu rowniez alcoholu? czy raczej nie przeszkadza