mimi IP: 83.20.198.**

Witam ,powiem tak leki są do bani .W ciągu 7 m przytyłam 14 kg mialam wszystkie obiawy niedoczynności tarczycy zglosiłam sie do lekarza od 3 m biore leki i nic mi sie nie poprawia ,waga do gory o kolejne kilogramy.Mam silna depresje gdyby nie to że muszę pracować to nigdzie bym nie szła .Mam 29 lat zanim zachorowalam waga 60 kilo a teraz 77 i stale do gory mam dosyc prosze o pomoc leki byly moja nadzieja ale sie zawiodlam nadal sie żle czuje ,jest coraz gorzej.jak mam sobie poradzić.....................

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mimi IP: 83.20.198.**

dodam moje winiki to TSH 10,58 po miesiacu letroxu 100 bo taka dostalam dawke bez zmian ,nastepny miesiac wynik 10,01 zmiana leku na eutyrox 125 i co bez zmian jeszcze gorzej lekarz kazal byc cierpliwym ale jak mogę byc cierpliwa jak coraz gorzej . Pomyślałam ze jeden posilek to zaduzo postanowilam sie głodzic 2 tygodnie bylam na wodzie i co ? 2,5kilo wiecej skora mnie boli od rozciągania zalamka jesli ktos ma ten sam problem niech mi odpisze bo ja mam dośc tego dzieki

asik IP: 93.105.125.**

MIMI bardzo mi przykro ze tak działaja leki na Twój organizm a raczej nie działają:(U mnie jak zaczełam brac leki od razu wróciłam do normy i fizycznie i psychicznie.Wyniki tez mialam w normie.Niestety glodzenie nic nie da skoro TSH takie, widac że potrzebujesz jeszcze wiekszej dawki leku.Naprawde bardzo mi przyrko bo wiem jak sie czujesz , mam nadzieję ze szybko wrocisz do zdrowia.

mimi IP: 83.20.242.**

{Do Asik}...........Dzieki za odpowiedz ,ja mam pecha w życiu ,inni wracaja do zdrowia a ja mam odwrotnie . Wygladam jak potwor strasznie a naprawde bylam niezla laska a teraz okropnie jestem tak zalamana ze nadal sie glodze jedzenie jest dla mnie wrogiem ,popadlam w jakiś obled w pracy nic nawet nie maja pojecia żę zemna tak zle .Zostalam sama ze sobą ,niewiem sama chyba zwieksze dawke Eutyroxuteraz brałam 125 a dziś rano wzielam 187.5 zobacze co dalej do endo ide dopiero za 3 tygodnie . Ja nie oczekuje cudów ja chce żeby to okropne tycie sie skończylo a nie do góry ,i pomalu chce wracać do formy a jak ja mam sobie radzić psychicznie jak nic nie jest lepiej ,ale to może zrozumieć ktoś taki kto jest na to chory a reszta tylko mówi ........To nic zlego ,od tego sie nie umiera ...............Niewiem co bedzie dalej ale zemną jest żle z dnia na dzien coraz gorzej wygladam żle sie czuje doslownie brak mi sil zasypiam za kierownicą trace kontrole nad cialem robi sobie co chce a lekarz powtaża czas nam da odpowiedż ,cholera za 2 miesiące osiągne 100 kilo a on każe czekać . CO MAM ROBIC

MIMi ja cie bardzo dobrze rozumiem bo przechodziłam dokładnie przez to samo, miałam tez depreche, nie mogłam patrzeć na swoje ciało, zwłaszcza twarz...taka opuchnieta a też zawsze laska byłam;)Dla mnie najgorsza była ta depresja!!!ja plakalam ze ja musze obiad zrobic!!córka chciała sie przytulioć a na sama mysl o tym robiło mi sie źle, nie mogłam wytzrymac w swoim ciele!!Ale ja poszła do lekarza po tablektki na depreche i pomogło, zaczełam też wtedy brac euthyrox i jak wyniki wróciły do normy to i samopoczucie było lepsze, schudałm tez tzn ta woda ze mnie zeszła.Jak tak się źle czułam TSH miałam ponad 60!A czy lekarz robił ci usg?Myslę że jak będziesz brała taka duża dawke leku 187.5 to napewnoi juz powinnaś poczuc sie lepiej.A może spróbuj najpierw z 150?Wiesz z tymi lekami to trzeba stopniowo.Może najpierw bierz co dwa dni 125 i 150, naprzemian, jak nie będzie poprawy to po tygodniu wejdz na sama 150.ja tak własnie biore leki, lekarz mi dobiera i ja sama ale ja trafilam na dobrego lekarza, jak juz pisalam wczesniej to jest mój 3 endo.Ważne jest by na dobrego lekarza trafic.Spróbuj sama z tymi lekami jak mówie...mam nadzieje ze pomoże, a czy leki bierzesz na czczo przed sniadaniem?

majka4

Witajcie dziewczyny. Zabieram głos po raz pierwszy, ale zaglądałam na forum już
wcześniej. Mimi przeczytaj uważnie. Moje problemy z tarczycą trwają ponad 30 lat. Basedowa-metizol -tycie, potem operacja, figura dobra zdrowie też. Po urodzeniu dziecka za kilka lat nawrot nadczynności. Dwa razy j o d. Po miesiącu
nadczynność. Jest mi okropnie zimno w domu chodzę w kozakach, samopoczucie okropne, depresja i wiele innych spraw. Lekarz nie może ustawić dawki eltroksinu, sama zwiększam i zmniejszam. Teraz biorę od kilku lat Euthyrox 100 raz dziennie przed śniadaniem. Różne minerały, żywność bogatą w witaminy,
Chorując na tarczycę trzeba się zdrowo odżywiać, przebywać na powietrzu nad morzem, itp.Przez wiele lat mało wiedziałam o swojej chorobie, żle się odżywiałam. gdybym wtedy miała tę wiedzę co teraz pewnie nie wziełabym j od u.
Dziewczyny skontrolujcie swoją dietę. Odchudzanie powoduje ,że brakuje minerałów lub wit. Np. brak magnezu - nerwowość.Są różne fora można się wiele dowiedzieć na te tematy. Zyczę zdrówka.M i mi nie odchudzaj się!

MIMI IP: 83.20.245.**

Witam ,dzieki za wsparcie ,wiem nie ja jedna chora jestem ,inni może inaczej sobie radzą ,ja nie moge siebie zaakceptować .Byłam u endo usłyszałam tak ..................z punktu medycznego pani tycie w tak szybkim czasie jest niemożliwe ,zwiększymy dawke i zobaczymy ........................winik Tsh mi spadl jest lepszy ale od czego tyje skoro nie od leku ,a może czerpie energie z kosmosu ,niewiem co jest zemna lekarze sie mi dziwia dlaczego skoro naprawde oszczednie jem a prawie oprocz kawy z mlekiem i jogurta z platkami nic nie jem no i 1,5 litra wody mam taką nadwage pytanie nie do odpowiedzi .2 tygodnie nic nie zjadlam i 2,5 kilo wiecej mi teraz by sie przydał lekarz od glowy .Każdy powtaża mimi bedzie ok wrocisz to dawnego wygladu ,ale sie na to nie zanosi mnie i moj przypadek to na Diskowery powinni pokazywac pt.......kobieta samo wystarczalna przeżyje na pustyni 1 rok bez jedzenia ........ja tylko jestem takim przykładem bo jak czytam wypowiedzi to kazdej sie polepszylo kazda wrociła do swojej wagi ,i jest ok a ja ciagle zle nic mi nie lepiej to śierpnia do 100 kilo dojde a lekarz mi powie no no z punktu medycznego nie samowite ze pani jest tak ogromna .Załamka totalna mam dosyć tego .

anusha IP: 212.140.133.**

Tycie w niedoczynności jest chyba bardziej związane z wynikami ft3 i ft4 niż z samym TSH. Poczytajcie forum http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776
oraz http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712
Ja mimo brania Euthyroxu od 1,5 roku i wyników TSH w okolicach 1-3,00 nadal mam dużo objawów niedoczynności takich jak uczucie zimna, wypadanie włosów, senność i jak dla mnie najstraszniejsze problemy z koncentracją, pamięcią i zmęczeniem.
Zamierzam sprawdzić poziom ft3 i ft4 i jeśli będą tego wymagać spróbowac suplementacji selenem.
Najgorsze w tym wszystkim jest poszukiwanie *mądrego* lekarza. Mój jeszcze obecny endo na moje skargi z pamięcią i koncentracją poradził udać się do neurologa... Nie będę komentowac bo ręce opadają.
Trzymajcie się i szukajcie dobrych lekarzy i wiedzy.

Strzelec

Czesc Wam

Nazywam sie Adam. Mam 39 lat i mieszkam w Danii. Mam bielactwo od 79 roku, Basedowa 20 lat temu i lekki wytrzeszcz oczu. 10 lat temu zabieg radiojodem i teraz niedoczynnosc tarczycy, tzn w zeszlym tygodniu lekarz mi powiedzial ze moich gruczolów juz prawie nie ma. Musze zyc na eltroxinie.
Problemów to malo z tym nie bylo prze te 10 lat. Pól roku po zabiegu radiojodem opadlem z sil, rzucilem prace. Cisnie mnie strasznie w glowie i piszczy bardzo wysoki dzwiek- nim bardziej cisnie tym bardziej piszczy. Po karzdym papierosie czuje sie jak nacpany. Próbowalem rzucic, ale nie jest lekko. Bez palenia przemiana materii opada a na tym mi w tej chwili zupelnie nie zalezy.Ostatnie dwa miesiace czuje sie fatalnie. Wyniki mi poszly w negatywna strone.
TSH 18,1;
T4 5,4 i
T3 2,6.

W miedzyczasie próbowalem sie leczyc na Candida Albicans. Pól roku na diecie bez cukrów i weglowodanów poprawilo mi troche prace mozgu. Teraz tez próbuje sie jej trzymac. Ale mam nowy problem teraz. Nim dluzej biore wiejrza dawke Eltroxinu, tym bardziej mie cisnie w glowie. A kazdy papieros to odlot - na kancie do zemdlenia.
Boje sie brac eltroxin i boje sie go nie brac - juz sam nie wiem co robic.
Pozatym mam typowe objawy - zimno, ciezko myslec, pamietac, brak humoru, energii itp.
Moja zona ma juz dosc jezdzenia ze mna do lekazy - czuje sie jak porzucony.
Nie wiem jaki jest zwiazek miedzy eltroxinem, cukrem i nikotyna ale cos gdzies jest. Moze ktos z was wie cos na ten temat.

Strzelec

Moze jeszcze powinienem dopisac, ze przez moje bielactwo i unikanie slonca przez ostatnie 8 lat, okazalo sie ze mam mocne braki witaminy D.
Rok temu dzieki oslabionym kosciom udalo sie mojemu sciegnie achillesa wyrwac kawalek piety podczas przesadnego napiecia i dalej sie z tym mecze. Mam 2 sruby, ale czy kosc sie zrosla nie wiem. Skoro Eltroxin tez odwapnia kosci, uwazacie ze branie witaminy D cos pomoze?

Juz nie wiem co jest gorsze, noga, czy glowa.
Czasami mam tez dosc tego wszystkiego.

zaba

Witajcie!Może ktoś mi odpowie,bo właśnie co odebrałam wyniki, czyTSH 0,266 jest powodem do niepokoju,mam też większy choresterol.Gorąco pozdrawiam!

A jaka masz norme napisana na wyniku?bo już nie pamietam jaka jest...

zaba

W moim wyniku jest napisane że norma TSH to 0,27-4,2.

minia IP: 83.2.240.**

zaba wynik swiadczy o nadczynnosci

mona IP: 89.171.47.**

Ja spadam z wagi i jestem spokojniejsza gdy zażywam Letrox 50