pat003 IP: 127.0.0.**

Witam, mam 25 lat, od kilku miesięcy praktycznie każdego dnia odczuwam zawroty głowy. Nie są silne, ani szczególnie uciążliwe, czuję je głównie z tyłu głowy, czasem w połączeniu z pulsowaniem (na granicy z karkiem), lub mam wrażenie jak gdyby głowa lekko mi się trzęsła (chociaż w rzeczywistości tak nie jest), innym razem jest to nieprzyjemne odczucie *lekkości* (również w głowie), jakbym zaraz miała zemdleć lub się przewrócić. Dzieje się tak w różnych sytuacjach, ale najczęściej gdy leżę, lub gdy jestem zdenerwowana - i tu muszę zaznaczyć że cierpię na nerwicę lękową, nie jestem jednak pewna czy to ona jest przyczyną, ponieważ zmagam się z nią już kilkanaście dobrych lat, a taki problem pojawił się dopiero ostatnio. Wszystkie badania z krwi w porządku, echo i ekg serca też (sprawdzane bo mam stale podwyższony puls), ciśnienie najprawdopodobniej też, choć nie miałam okazji mierzyć go w momentach złego samopoczucia. Do głowy przychodzą mi różne pomysły, od problemów z kręgosłupem po zwężenie tętnic szyjnych, czy nadciśnienie, nie wiem czy powinnam dalej szukać przyczyny tych zawrotów czy po prostu się z nimi pogodzić? Jakie jeszcze badania można by wykonać w tym kierunku? Jestem osobą szczupłą, wysoką, mam pracę siedzącą i właściwie zero aktywności fizycznej (nie licząc spacerów), czy to może być przyczyną?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź