avatar
Nowy99k IP: 127.0.0.**

Witam,
W weź ciągu ostatnich dwóch miesięcy pojawiło się u mnie wiele objawów takich jak: drżenie rąk, pulsowanie mięśni, ból: raz mięśni łydek, innym razem piszczeli, mięśni uda. Bóle stawowo-mięśniowe pojawiają się głównie po prawej stronie ciała. Ponadto przed wakacjami pojawiła się również anizokoria w lewym oku (powiększona źrenica). Od 2-3 tygodni rano, gdy się budzę, mam ropę w oczach, zamazany wzrok i mnie bolą, po godzinie przechodzi. Byłem z tym u lekarza rodzinnego i to co na razie udało się ustalić to za niski cholesterol całkowity:

-cholesterol całk. 79
-hdl 56
-ldl 11
-nie-hdl 23

Chciałbym wiedzieć co z tym zrobić, czy zmienić dietę, czy zrobić jakieś badania, albo co mogę mieć. Zostałem zapisany do neurologa po raz drugi (wcześniej nic nie znalazł, zostałem zapisany na rezonans magnetyczny za rok), ale nie ma wolnych miejsc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
444 IP: 127.0.0.**

A nie możesz zapłacić za rezonans i zrobic od razu? Objawy są niepokojące......

avatar
444 IP: 127.0.0.**

A okulista co na to?Może idź do okulisty i on, jak będzie mądry, ci da skier. do szpitala? Tam od razu cię zbadają bez czekania.

avatar
444 IP: 127.0.0.**

Moja kol. ,której raz zdarzyło sie ,że podczas jakiejś infekcji brała leki przeciwbólowe miała tak,że 15 minut po zażyciu tego leku miała mgłę przed oczami.Zadzwoniła po karetke ii od razu ją zawieźli do szpitala,choć mgła nieco zrzedła,ale sie nie przyznała.Tam ja przebadali,przyjęli na oddział.trzeba sobie jakoś radzić- powiedział baca zawiążując but dżdżownicą. A nie czekać rok na rezonans.

avatar
Nowy99k IP: 127.0.0.**

Nie mam pomysłu w jaki sposób mógłbym trafić na oddział szpitalny. Za rezonans musiałbym zapłacić ponad 1000 zł, bo jeszcze z dodatkowym czymś tam...Na razie zapłacę za eeg głowy i pewnie też będę musiał pójść prywatnie do neurologa, bo na nfz ze skierowaniem nie mogą zapisać - wszystkie miejsce zapełnione

avatar
Nowy99k IP: 127.0.0.**

Byłem na badaniu eeg. Wszystko prawidłowe oprócz hiperwentylacji, z badania wynika, że jestem na nią nadwrażliwy. Powtórzenie badań cholesterolu całkowitego wykazało, że jest większy (więcej złego, mniej dobrego niż wcześniej) ale nadal za niski. Objawy, które doszły w tym roku to spadek ostrości widzenia w prawym oku i mrowienie oprócz pulsowania w nogach

avatar
Kata

Objawy które opisujesz mogą sugerować problemy z tarczycą,a konkretnie chorobę Gravesa-basedowa. Typowe problemy to m.in. drżenie mięśni, problemy oczne, także niski cholesterol. Ja miałam jeszcze przyspieszony puls i chudnięcie. Może warto zbadać tarczycę (chyba,że Tsh było już robione)

avatar
Elo IP: 127.0.0.**

A ja myślę, że to guz mózgu XD

avatar
Luke85 IP: 83.4.245.**

Objawy są niepokojące u to bardzo. Powinieneś zrobić rezonans z kontrastem gliwy i kręgosłupa szyjnego.

Twoja odpowiedź