elula2012 IP: 127.0.0.**

Bardzo was proszę o pomoc. Poradę niewiem co myśleć ,że się czuje ciśnienie mi skacze
Moje ataki zaczęły siew roku 2012 po porodzie ..mialam nieregularne bicie serca ,tak jakby podwójne. Brałam wtedy najniższa dawkę beta bloker i po 2 latach za konsultacja lekarza odstawiłam. .bylo wszystko ok ,dzisiaj mysle ze to było wszystko na tle nerwowym
Nie należę do najspokojniejszych ludzi ...za dużo myślę ,przejmuje się wszystkim tzn tak było kiedyś ..dzisiaj staram się być obojętna na pewne rzeczy
Jakiś czas temu tzn od roku miałam dziwne objawy. ..wypieki na twarzy ,robiło mi się dziwnie ...parę razy mialam wrażenie ze się o
Przewroce, z pracy zawiezli mnie do lekarza bo vylo mi duszno i nogi mi się uginaly. ..u lekarza było mi już lepiej .czułam się jak wariatka 🙁
Miesiąc temu będąc sama w domu z dzieckiem poczułam takie jakby uderzenie. ..wystraszylam się. .zmierzylam ciśnienie i było 170 /100
Jeszcze bardziej die wystraszylam aż skoczył do 200/110..wezwalam pogotowie i odrazu wzięli mnie do szpitala ...badania przez 5 dni...neurologiczne. .jama brzuszna. .nerki ekg wszystko ok
Dostałam tabletki na nadciśnienie ramipril 2.5 mg rano jedna
Wrocilam do domu i salej jestem czasami niespokojna. Boje się tego ciśnienia, casami mam skoki jak dzisiaj.
Bylan rano u lekarza i miałam 140/100 chyba efekt fartucha. ...
Wrocilam do domu mialam normalne
Popoludniu była u mnie kolezanka i ona coś o ciśnieniu te chciałby zmierzy bo niema w domu ,to ja też skontrolowalam i miałam 150/99
Oczywiście ogarnął mnie strach?,modliłam sie zdby kolezanka juz poszła i mogłam się położyć. ..
Po 20 min leżałam i czekałam aż ciśnienie spadnie ..w międzyczasie zakolatalo mi serce raz i balam się jeszcze bardziej. ..ciśnienie znowu podeszlo do 149/100 i puls szybszy niż zawsze

Leżałam starając się nie myśleć i spadlo...134/84...
Mam mnie sprawdzania pulsu boje się ...
Boje się ciśnienia. ..wpadam w panikę
W szpitalu neurolog powiedział te do mote być podłoże psychiczne jeżeli wyklucza sprawy inne
Czy mam nerwice? ?
Boję się że nie dożyje 40 stki. .hak mogę mieć w moim wieku takie problemy? ??
Jestem zalamana. ..co mam robić

Odpowiedzi znajdują się poniżej

elula2012 IP: 127.0.0.**

Dodam jeszcze ze czasami mialam w nocy atak jakby
Mi serce na chwile stanęło i musiałam odkaszlnac, obudzilam się w szoku, serce mi biło. ..uspokajalam się i było ok
Balam się zasnąć. .te znów to się powtórzy. ..
Powtórzyło się może parę razy i teraz mam spokój. ..

Aga1985 IP: 127.0.0.**

Hej.mam podobne problemy.od 2011 roku lecze się farmakologicznie na nerwicę lękowa. Też miałam sytuacje,kiedy serce kolatalo mi jak szalone,ciśnienie skakalo,a ciśnieniomierz tylko przekladalam z ręki do ręki. Odkąd zaczęłam brać leki na nerwicę,ciśnienie i tętno spadły.czasami ciśnienie poniżej 100/60. Problem zaczyna się wtedy,gdy przed dłuższy czas nie biorę tabletek,bo wtedy organizm wraca na stare tory i znowu akcje z ciśnieniem i dopóki znowu się nie nasyci lekami mam stany lekowe,a nawet ataki paniki.radzilabym zacząć leczenie od wizyty u psychiatry.u mnie stwierdzono nerwice lękowa,terapie psychologiczne nie wiele pomogly,ale leki owszem i nie otepiaja jak typowe psychotropy

Twoja odpowiedź