Mateusz89mta IP: 127.0.0.**

Mam pytanie. Cierpię z powodu depresji. Ostatnio byłem na badaniu Echokardiografi gdzie lekarz stwierdził, że średnica mojej aorty wynosi 34mm. Mówił, żeby kontrolować ciśnienie i żeby zjawić się jakby coś się działo. Doczytałem się, że górna granica średnicy aorty brzusznej to 30mm dalej kwalifikuje się to jako tętniak. I tu moje pytanie czy zabieg TDCs( mikropolaryzacja mózgu, stymulacja) dyskwalifikuje do użycia przy tętniaku aorty? Bezwzględnie ? Może ktoś miał podobne doświadczenie przy tętniaku i konsultował się z lekarzem niekoniecznie z TDCs a innym metodami wspomagającymi stany depresyjne jak masaż, akupunktura itp.. Za nie długo udam się ponownie do lekarza aby o wszystko się dopytać ale ktoś może coś wie. Dodam, że lekarz nie powiedział mi nic o tętniaku a że średnica nie powinna wynosić powyżej 37mm tylko nie wiem jak to rozumieć czy chodzi o inny odcinek przez który przechodzi aorta. Nie zostało mi nic wytłumaczone.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

spokojnie IP: 127.0.0.**

Jesteś w stu procentach pewien ,że lekarzowi chodziło o aortę brzuszną a może mówił o aorcie piersiowej.Jak miałam echo serca to mowa była o aorcie piersiowej a jak miałam usg jamy brzusznej to była mowa o aorcie brzusznej.Może się mylę ,jestem tylko zwykłym pacjentem.

mateusz89mta IP: 127.0.0.**

No właśnie nie jestem pewien tego bo miałem robione właściwie takie rutynowe badania i było to zarazem serca jak i brzuch czy w okolicy tarczycy i nie jestem teraz pewien czy zdjęcia, które mi pokazywał odnosi się do serca ale być może było to serce skoro nawiązywał do zastawki, że z nią wszystko w porządku.

Twoja odpowiedź