Student94 IP: 83.28.169.**

Witam. Jestem 23 letnim mężczyzną, który przeszedł rutynowe badania lekarskie związane z przyjęciem na studia. Wykonano mi EKG serca które wykazało *umiarkowany lewogram, możliwy przebyty przednio-przegrodowy zawał serca*. Zaniepokoiła mnie bardzo taka diagnoza jednak lekarz stwierdził że nie ma się czym przejmować, próbowałem drążyć bardziej temat jednak nie uzyskałem więcej informacji. Czy w związku z uzyskanym wynikiem powinienem podjąć jakieś dalsze kroki, np umówić się z kardiologiem czy zostawić całą sprawę i się nią dalej nie przejmować (czytałem że lewogram może występować w całkowicie zdrowym mięśniu sercowym)? Proszę pilnie o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

JANUSZDG IP: 89.64.56.**

Lewogram może występować z zdrowym sercu, ale *możliwy przebyty przednio-przegrodowy zawał serca* nie - chce Pan mieć pewność zdrowego serca, nie ryzykować, rozsądek podpowiada by zgłosić się na pogłębioną diagnostykę do kardiologa.

Pozdrawiam

JANUSZDG IP: 89.64.56.**

Tym bardziej, jeśli lekarz nie powiedział, że nie jest to lewogram patologiczny - należy zatem zakładać, że to lewogram patologiczny i zgłosić się do kardiologa... czym prędzej, tym lepiej.

Twoja odpowiedź