aadiik23

Witam .
mam 23 lata 170cm i niestety waze 94kg . rok temu zrezygnowalem z pracy po czym przybralem 10kg przedtem wazylem 84kg. choruje na astme oskrzelowa i przyjmuje codziennie systematycznie leki wentolin doraznie oraz zafiron , wentolin niestety musze uzywac przy kazdym wiekszym wysilku czyli kilka razy dziennie . Moje pytanie brzmi tak . Mianowicie ostatnio robilem badanie holtera i pan kardiolog powiedzial mi ze zapis jest w normie i nie mam sie czym martwic , ale gdy zaczalem sie zle czuc pojawily sie u mnie objawy depresji albo nerwicy lekowej ?? gdy miewam uczucie jak by przytykania mnie w klatce piersiowej , bardzo nieprzyjemne uczucie jak by serce przestawalo bic albo cos je przyblokowalo i wtedy az trudno mi sie oddycha wpadam w panike i prubuje jakos opanowac emocje ale puls skacze mi do 100 - 110 uderzen na minute . cisnienie kiedys mialem wysokie bo 140/90 15/100 to byla norma puls naogul w dzien normalnie mam 80 - 90 . w tej chwili mam cisnienie w dzien 120/70 a wieczorami nawet 110/60 ( 55) . martwi mnie to iz kiedys nie miewalem tego uczucia w klatce ale ostatno sa coraz czesciej . niekiedy wystepuja gdy odpoczywam sa one lagodniejsze ale zauwazylem ostatnio gdy ktos mnie bardzo zdenerwuje to potrafi mnie dosyc mocno przytkac ze az zakreci mi sie w glowie i ciezko zlapac oddech. co prawda te sytuacjie nie wystepuja codziennie , czasami raz w tygodniu czasami raz na 2 tyg. dziwi mnie fakt iz calkowicie zanika to uczucie gdy wypije 2 - 3 piwa . a zdarza mi sie to od paru lat codziennie ( imprezki znajomi , odpoczynek po pracy itd. ) wyniki z holtera mam zeskanowane na stronie www.kosaauta.republika.pl/holter.html . prosze powiedzcie czy macie cos takiego . odkad zaczely sie te dziwne uczucia w klatce zaczynam sie bac o zdrowie i zastanawiam sie czy ja nie umre , moze jest to u mnie na tle nerwowym ?? lekaz z pogotowia robil mi 2 razy ekg oslochal po czym stwierdzil zebym poszedl do poradni zdrowia psychicznego i dal mi tabletki xsanax sr 0.5 . jezeli ktos sie zna prosze obejzec moje wyniki na stronie i powiedziec czy wszystko jest ok. a ja i tak w najblizszym czasie ide do kardiologa zeby mi echo serca zrobil i mam wielka nadzieje ze bedzie ok.
pozrawiam Adrian

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wiki IP: 83.12.124.**

Czlowieku masz z pewnością nerwicę.a Twoje ciśnienie jest w normie.Alkohol zastępuje Ci tabletki na uspokojenie.ale nie radzę pić bo pózniej będzie jeszcze gorzej.Nie staraj się często łykać xanaxu,bo się uzależnisz.Sięgnij po ziołoleki.Może Ci pomogą.Powodzenia.

aadiik23

spoko , dzisiaj ide do kardiologa na eho serca zobaczymy co mi powie ... a xanax lykam jak juz sie naprawde zle czuje a alkoholu narazie nie pije chyba ze sporadycznie poniewaz moje samopoczucie nastepnego dnia jak przesadze z alkoholem jest tragiczne , wydaje mi sie ze mam sie przekrecic i jestem bardzo niespokojny , mam zimne rece stopy , ciagle czuje jak by mnie przytykalo i puls mam 100 a ponadto po calym takim dniu czuje sie tak zmeczony jak bym 24h za kolkiem spedzil . poza tym kolegi zony wojek jest 2 po Relidze w kraju i chyba sie do niego wybiore .

BAJKA IP: 83.8.108.**

aadiik23*** Co z tobą . jak sie czujesz po badaniach? Napisz jak będziesz wiedział coś więcej . Chciałabym jakiś informacjii, ponieważ moje obiawy prawie nie różnią się od Twoich.Pozdrawiam!!!

Ola IP: 79.189.24.**

Witam droga iwonko.ot trzech miesiecy zyje w ciaglym leku i niepokoju.mialaw w pracy atak serca walilo mi tak szybko i mocno jaglby mialo wyskoczyc.od tamtej pory szojk.badania ekg echo morfologia ok.wyladowalam raz w szpitalu zrobili ekg pobrali krew dali zastrzyk chydroksyzyne i do domu.a ja ciagle jak opetana .kazde uklucie serca to panika strach ze to zawal.tak se wbilam do glowy.najgorzej jak sie sama nakrece to wtedy wszystko mnie boli.mam takie delikatne bule w klatce piersiowej klucia.od kad biore leki od psychiatry jest lepiej nie ma juz takich silnych atakow paniki.to jest straszne.czasami boli mnie tak k0olo lewej pachy i tak troche w prawa strone.zastanawiam sie czasami czy to bul czy zludzenie.czy masz takie klucia serca i takie dziwne stany?jak sobie radzic?czy to nerwica?prosze odwiedz mnie od tej mysli ze to zawal.Czy ktoś ma takie same objawy? Proszę o rade

emil.rybak@interia.p IP: 82.115.76.**

czytam wasze wpisy i stwierdzam że dolegliwosi sa nastepstwem pewnego samoleczenia 1.ufamy lekarzom/bezwzglednie/ 2.bierzemy leki systematycznie 3.unikamy alkoholu/szczególnie przy nerwicach 4.ruch,ruch i jeszcze ruch!!!!!!5 powierzamy PANU BOGU SIEBIE ORAZ BLIZNICH wyciszamy sie!!!!!!!po miesiacu napiszczie o samopoczuciu!!!!!!!emil!!

tuiuoio IP: 164.127.92.**

Po ostatnim wp[isie,wszyscy wykonali podane tam rady.....i cisza,nikt nie przeżył?

adamek marian IP: 178.43.111.**

Mam podobny problem, jak autor. Badania wszystkie w normie, a mimo to przytkania w klacie i lęki się zdarzają co jakiś czas. Wyniosłem to z domu - mój ojciec już tak od kiedy pamiętam *umiera na zawał*. Mam stwierdzoną nerwicę lękową (trudne dzieciństwo). Oczywiście zachęcam do dokładnego przebadania się i to najlepiej prywatnie a nie na nfz! Przed wykluczeniem przyczyn somatycznych lęki u mnie były zdecydowanie większe, a teraz to tylko tak: *mhm, znowu głowa mi płata figle - luzik...*. Mam nadzieję, że komuś to pomoże!

Twoja odpowiedź