Marcela IP: 92.234.99.**

Witam. Od ponad roku czasu mam wieksza prawa noge, nie duzo ale jest to widoczne. Boli mnie bardzo, bol sie nasila gdy dlugo stoje, badz chodze. Jest to bol bardzo silny i czuje ze to bole zylne. Boli lydka i wewnetrza czesc uda na tetnicy. Bol jest tepy i bardzo meczacy. Noga w ciagu dnia puchnie bardziej. Lagodzi sie bol kiedy podniose noge do gory. Lekarz nie stwierdzil nic niepokojacego, kazal tylko zazywac leki z diosmina jak diohespan max. Ostatnio trafilam na ostry dyzur z bolami w klatce piersiowej i dusznosciami. Zrobili mi nastepujace badania: krew na d-dimery wynik negatywny, ekg serca, echo serca, rtg klatki piersiowej, usg klatki piersiowej, usg tetnicy w bolacej nodze oraz w miejscach gdzie mnie boli na nodze. Wszystkie badania wyszly dobre. Przepisano mi silne leki przeciwbolowe i lekarz stwierdzil ze bole serca to moga byc nerwobole badz bole spowodowane dzwiganiem. Jednak co do nogi lekarz nie ma pojecia dlaczego boli. Dodam ze mama ma niewydolnosc zylna i zakrzepice.
Dlaczego boli mnie noga? :( jakie badania powinnam jeszcze wykonac?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marcela IP: 145.255.243.**

Up

Michalsss IP: 46.170.30.**

Trudno powiedzieć... na Twoim miejscu bym przeznaczył jakąś ilość pieniędzy na badania tej nogi. Mam na myśli powtórzenie usg tej nogi czy nie ma tam skrzepliny skoro obawiasz się ,że to może być to. Jeśli po dokładnym obejrzenie nic nie będzie to myślę ,że nie musisz się tak obawiać :) pozdrawiam

Marcela IP: 82.132.229.**

Zaczelam przyjmowanie acardu i smaruje noge liotonem 1000. Nie czuje poki co bolu od wczoraj popoludnia. Moze faktycznie mialam tam jakis skrzep ale mi sie rozpuscil przez kwas acetylosalicylowy? Jest to mozliwe? Czy proces rozpuszczania trwa dlugo niz 3 dni od kiedy przyjmuje lek? Noga jest dalej opuchnieta.

JANUSZDG IP: 89.66.93.**

Witaj MARCELA,

Acard nie rozpuści skrzepu, gdyby takowy był w naczyniach krwionośnych.

Zakrzepicę, gdyby to było to schorzenie leczy się heparyną drobnocząsteczkową w postaci zastrzyków podskórnych (chory może je robić sam sobie). Potem podaje się środki doustne rozrzedzające krew (Acenokumarol) oraz leki flebotropowe wzmacniające i chroniące ściany naczyń żylnych (Detralex, Otrex)... dwa pierwsze leki są oczywiście na receptę.

Ale jeśli USG DOPPLER nie wykazało zakrzepicy, to raczej należy wykluczyć to schorzenie, a szukać innych przyczyn stanu Twojej nogi.

Dla pewności zawsze możesz USG DOPPLER powtórzyć.

Pozdrawiam serdecznie

pawel68 IP: 37.47.132.**

Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie zakrzepicę. Po tym jak poszedłem na badania dostępne na stronie [URL=http://www.euroimmundna.pl/poronienia-zakrzepica-i-trombofilia] www [/URL] i okazało się, że jestem chory, załamałem się kompletnie. Doznałem strasznego szoku bo nie miałem wcześniej specjalnie objawów sugerujących tą chorobę. Z czasem zacząłem się jednak z nią oswajać. Teraz nauczyłem się już żyć z tą chorobą i chciałbym służyć poradą innym, którzy przechodzą przez to samo co ja. Także warto się zbadać i zdiagnozować jak najszybciej.

Twoja odpowiedź