avatar
elzbieta552

Witaj ELIZO

Bardzo dobrze pisze Ewa35 koniecznie dbaj o siebie , nie przemęczaj się , dobrze się odżywiaj , dużo warzyw i owoców , mało mięsa , jak już to tylko chude , bardzo ważne jest by mieć siły do dojścia do siebie po operacji , .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
eliza1757

Bardzo dziekuję za rady..stosuję się do nich..jestem za nie wdzięczna

avatar
oigen IP: 37.249.27.**

Cześć . Eliza , podpowiadają Ci ,że badanie na INR raz na pół roku .
Stanowczo za rzadko .Ja mam zastawkę Sorin 25 od czterech lat ,
krew badam co 30-40 dni .
Wartość INR może się bardzo wahać .

Pozdrawiam

avatar
Martulinka6

Witaj, ja 5. września miałam konsultację w PAKS Bielsko-Białej.

Z racji tego, że nie mam jeszcze dzieci a chciałabym mieć, wybrałam zastawkę biologiczną. Dr Domaradzki, który mnie konsultował ocenił, że wytrzyma mi 10 lat. Ale wiadomo, to tylko teoria.

avatar
Ewa35ztof IP: 37.47.211.**

Martulinko :moja zastawką płucna miała zacząć szwankować po ok.7 latach, a wytrzymuje w dobrym stanie 18.Obecnie wszczepiane zastawki wytrzymują na pewno dłużej:-)

avatar
eliza1757

Tak, to jest ryzyko tak w jednym jak i drugim przypadku.swoją drogą nie chcę tykac, nie chcę mierzyć non- stop krwi pod kątem INR, latac do przychodni lub kupowac baardzo drogi aparat do mierzenia i jeszcze droższych pasków!! Toż to SZOK z tymi cenami!!! No i możliwośc anemii po paru latach użytkowania leków rozrzedzających krew..Biologiczna wyczytałam może być 15 lat lub nawet trochę więcej..Daję szansę medycynie, aby przez ten okres czasu wykonała trwalsza zastawkę biologiczną/ z tego co wyczytałam już wszczepiane są amerykańskie , które trwałe są do 40 lat..a to baardzo długo.No i medycyna idzie do przodu też w technikach wszczepiania/ małoinwazyjność poprzez skórę.Ryzyk - fizyk.Każdy ma prawo wybrać - wziąć za i przeciw..Ja już zdecydowałam.Swoja drogą dlaczego biologiczna się psuje? co się z nią dzieje w czasie użytkowania? Wiecie może?

avatar
Marcin UK IP: 127.0.0.**

Zastawki biologiczne po jakims czasie ulegaja degneracji, platki zastawki pracują coraz gorzej. U mnie zmiany degeneracyjne pojawiły się po około 12 latach. Bylo to zwapnienie płatków. Dalej moze sie pojawic niedomykalnosc zastawki, ktora z czasem moze byc powodem wymiany zastawki. Ale te zmiany pojawiają sie stopniowo przez lata.... Moja zastawka biologiczna aortalna wytrzymała 13 lat. Wazne jest w jakim polozeniu jest wszczepiana zastawka ... czy to jest aortalna czy np mitralna. Z tego co mi powiedział kardiolog w Aninie zastawki aortalna ( biologiczna) duzej wytrzymują niz zastawki wszepione w położeniu mitralnym. Druga wazna sprawa to w jakim wieku została wszczepiona zastawka bilogiczna.... I*m pacjent starszy tym zastawka powinna pracowac dużej. Moja została wszczepiona w wieku 20 lat I wytrzymala 13 lat . Prawdopodobne jest ze jesli wszczepimy zastawke biologiczną pacjentowi ktory ma 50 lat zastawka powinna wytrzymac duzej. Z reguly przyjelo sie ze zastawki bilogiczne wytrzymuja do 15 max 20 lat. Mi zostala wszczepione juz druga zastawka biologiczna, na moje własne zyczenie.

avatar
Marcin UK IP: 127.0.0.**

Swiadomie ryzykuje 3 zabiegiem w przyszlosci ( wybrana drugi raz zastawka biologiczna) no ale nawet niech mi wytrzyma te 15 lat poprzednia wytrzymala 13 czyli w sumie prawie 30 lat bez lekow przeciwzakrzepowych, tykania itp moim zdaniem bylo warto.

avatar
eliza1757

Wszczepiajcie więc te amerykanskie, doktorzy, które wytrzymują 40 lat i po krzyku..po co cykać po śmierci??? ha ha ha...ponadto nikt nie jest wieczny..co komu po zastawce,która przeżyje nosiciela?
No nic...żyje na razie..ponad rok bez specjalnych sensacji, Z TA BIOLOGICZNĄ..

avatar
Marcin UK IP: 127.0.0.**

Zastawki bilogiczne sa duzo drozsze niz mechaniczne. Nie wiem dokladnie ile ale cos kiedys slyszalem ze nawet 10 krotnie . wiec jesli mechaniczna kosztuje 3000 zl to biologiczna np 30 000 zl. Zastawki biologiczne ktore wytrzymuja 40 lat pewnie tez kosztuja kilka razy wiecej niz zwykle zastawki biologiczne. No ale z czasem na pewno ceny tych zastawek będą spadaly. za 10 lat zobaczymy jak sytuacja bedzie wygladala

avatar
Martynaolo

Witam, moja zastawka biologiczna wytrzymała 10 lat. Podobnie jak Marcin Uk miałam wymieniana w wieku 20 lat ,z tym, ze była to zastawka mitralna . Jestem przed kolejna wymiana i dylematem jaka zastawkę wybrać tym razem. Z jednej strony komfort życia z biologiczna (bez lekow itp) z drugiej strony długowieczność zastawki mechanicznej (tu mnie przerażają te leki , cykanie itd) . Marcinie , wiesz może jaka nazwę nosi ta zastawka amerykańska , co wytrzymuje tyle lat ? Chętnie bym dowiedziała się o niej czegoś więcej.

Twoja odpowiedź