elzbieta552

Witaj ELIZO

Bardzo dobrze pisze Ewa35 koniecznie dbaj o siebie , nie przemęczaj się , dobrze się odżywiaj , dużo warzyw i owoców , mało mięsa , jak już to tylko chude , bardzo ważne jest by mieć siły do dojścia do siebie po operacji , .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

eliza1757

Bardzo dziekuję za rady..stosuję się do nich..jestem za nie wdzięczna

oigen IP: 37.249.27.**

Cześć . Eliza , podpowiadają Ci ,że badanie na INR raz na pół roku .
Stanowczo za rzadko .Ja mam zastawkę Sorin 25 od czterech lat ,
krew badam co 30-40 dni .
Wartość INR może się bardzo wahać .

Pozdrawiam

Martulinka6

Witaj, ja 5. września miałam konsultację w PAKS Bielsko-Białej.

Z racji tego, że nie mam jeszcze dzieci a chciałabym mieć, wybrałam zastawkę biologiczną. Dr Domaradzki, który mnie konsultował ocenił, że wytrzyma mi 10 lat. Ale wiadomo, to tylko teoria.

Ewa35ztof IP: 37.47.211.**

Martulinko :moja zastawką płucna miała zacząć szwankować po ok.7 latach, a wytrzymuje w dobrym stanie 18.Obecnie wszczepiane zastawki wytrzymują na pewno dłużej:-)

eliza1757

Tak, to jest ryzyko tak w jednym jak i drugim przypadku.swoją drogą nie chcę tykac, nie chcę mierzyć non- stop krwi pod kątem INR, latac do przychodni lub kupowac baardzo drogi aparat do mierzenia i jeszcze droższych pasków!! Toż to SZOK z tymi cenami!!! No i możliwośc anemii po paru latach użytkowania leków rozrzedzających krew..Biologiczna wyczytałam może być 15 lat lub nawet trochę więcej..Daję szansę medycynie, aby przez ten okres czasu wykonała trwalsza zastawkę biologiczną/ z tego co wyczytałam już wszczepiane są amerykańskie , które trwałe są do 40 lat..a to baardzo długo.No i medycyna idzie do przodu też w technikach wszczepiania/ małoinwazyjność poprzez skórę.Ryzyk - fizyk.Każdy ma prawo wybrać - wziąć za i przeciw..Ja już zdecydowałam.Swoja drogą dlaczego biologiczna się psuje? co się z nią dzieje w czasie użytkowania? Wiecie może?

Marcin UK IP: 127.0.0.**

Zastawki biologiczne po jakims czasie ulegaja degneracji, platki zastawki pracują coraz gorzej. U mnie zmiany degeneracyjne pojawiły się po około 12 latach. Bylo to zwapnienie płatków. Dalej moze sie pojawic niedomykalnosc zastawki, ktora z czasem moze byc powodem wymiany zastawki. Ale te zmiany pojawiają sie stopniowo przez lata.... Moja zastawka biologiczna aortalna wytrzymała 13 lat. Wazne jest w jakim polozeniu jest wszczepiana zastawka ... czy to jest aortalna czy np mitralna. Z tego co mi powiedział kardiolog w Aninie zastawki aortalna ( biologiczna) duzej wytrzymują niz zastawki wszepione w położeniu mitralnym. Druga wazna sprawa to w jakim wieku została wszczepiona zastawka bilogiczna.... I*m pacjent starszy tym zastawka powinna pracowac dużej. Moja została wszczepiona w wieku 20 lat I wytrzymala 13 lat . Prawdopodobne jest ze jesli wszczepimy zastawke biologiczną pacjentowi ktory ma 50 lat zastawka powinna wytrzymac duzej. Z reguly przyjelo sie ze zastawki bilogiczne wytrzymuja do 15 max 20 lat. Mi zostala wszczepione juz druga zastawka biologiczna, na moje własne zyczenie.

Swiadomie ryzykuje 3 zabiegiem w przyszlosci ( wybrana drugi raz zastawka biologiczna) no ale nawet niech mi wytrzyma te 15 lat poprzednia wytrzymala 13 czyli w sumie prawie 30 lat bez lekow przeciwzakrzepowych, tykania itp moim zdaniem bylo warto.

eliza1757

Wszczepiajcie więc te amerykanskie, doktorzy, które wytrzymują 40 lat i po krzyku..po co cykać po śmierci??? ha ha ha...ponadto nikt nie jest wieczny..co komu po zastawce,która przeżyje nosiciela?
No nic...żyje na razie..ponad rok bez specjalnych sensacji, Z TA BIOLOGICZNĄ..

Zastawki bilogiczne sa duzo drozsze niz mechaniczne. Nie wiem dokladnie ile ale cos kiedys slyszalem ze nawet 10 krotnie . wiec jesli mechaniczna kosztuje 3000 zl to biologiczna np 30 000 zl. Zastawki biologiczne ktore wytrzymuja 40 lat pewnie tez kosztuja kilka razy wiecej niz zwykle zastawki biologiczne. No ale z czasem na pewno ceny tych zastawek będą spadaly. za 10 lat zobaczymy jak sytuacja bedzie wygladala

Martynaolo

Witam, moja zastawka biologiczna wytrzymała 10 lat. Podobnie jak Marcin Uk miałam wymieniana w wieku 20 lat ,z tym, ze była to zastawka mitralna . Jestem przed kolejna wymiana i dylematem jaka zastawkę wybrać tym razem. Z jednej strony komfort życia z biologiczna (bez lekow itp) z drugiej strony długowieczność zastawki mechanicznej (tu mnie przerażają te leki , cykanie itd) . Marcinie , wiesz może jaka nazwę nosi ta zastawka amerykańska , co wytrzymuje tyle lat ? Chętnie bym dowiedziała się o niej czegoś więcej.

Twoja odpowiedź