adej IP: 178.37.222.**

Witam, od dłuższego czasu mam takie jakby wibracje serca, czuje jakby właśnie tak mi zawibrowało lub mocniej uderzyło przez pare sekund i koniec, mam tak pare razy dziennie. Niezaleznie od pory dnia czy od wysiłku fizycznego. Potrzebuje po tym odkaszlnąć, ale rzadko. Robilem poltora roku temu wszystkie badania na serce i nic mi nie wykazało. Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

444 IP: 212.96.228.**

Sprawdź hormony tarczycy na wszelki wypadek:TSH. ft4, ft3.

Robiłem niedawno podstawowe badania na tarczyce i nic złego nie wkyryło

tojacospowiem IP: 37.248.19.**

O jakich wibracjach mówisz? Ja miałem coś takiego normalnie serce bije tak I-I-I-I mi się zdarzyło tak I-II-I i np. tak I-III-I-I chyba, także może to złożony skurcz bo pojedyncze dodatkowe to ostatnio chyba mi się zdarzały ale bardzo lekkie, wcześniej odczuwałem złożone i te pojedyncze mocniej teraz jakoś to ucichło. Miałem badania krew, mocz, tarczyca, echo serca, ekg, holtery 2x, ale nic tam nie wyszło. Chyba wtedy tych mocniejszych i złożonych nie miałem. Badałem się bo miałem jakiś taki dziwny epizod zawiało mną a w dodatku kiedyś na wojskowych badaniach stwierdzili mi wiotki płatek więc chciałem się skontrolować jak tam serce.
Na jednym holterze wyszły mi 12 nadkomorowych pojedynczych skurczy, ale z tego co wiem to nawet zdrowi ludzie mają dodatkowe skurcze np. stres, nerwy potrafi coś takiego wywołać gorzej jak jest to często i daje się mocniej odczuwać wtedy odczuwa się dyskomfort i człowiek zadaje sobie pytanie od czego to się robi.

Jak ja miałem holtera to wyszły jakies dodatkowe skurcze, ale tylko pare. Co do wibracji to nie wiem, po prostu czuje jakbym włożył komórkę, która zawibruje raz, do klatki piersiowej.

kwb464 IP: 86.87.138.**

Czesc! mam taze takie wibracje kilkadziesiat razy dziennie, na splocie slonecznym, sa to bardzo lekkie aczkolwiek irytujace na dluzsza mete, wibracje. Nie wiem co to, ale na podstawie postow w temacie **drzenie w klatce piersiowej** mniemam, iz to na tle nerwowym. Oprocz tego mam tez zawroty glowy i lecze sie na zapalenie blednika biorac betahisteine.
Chyba w moim przypadku te wibracje to 100% na tle nerwowym sa, gdyz bardzo oslablam majac zawroty glowy i dziwne bole glowy, polaczone z depresja. Niestety nie moge Ci pomoc i nie wiem co powiedziec oprocz tego ze zycze Ci samych POZYTYWNYCH WIBRACJI! =]

adej IP: 77.254.96.**

Widocznie chorujemy na to samo :D. Jest to o tyle dziwne, że raz sobie serduszko zawibruje czy mocniej uderzy i koniec, w moim przypadku nie ma znaczenia czy sie denerwuje czy nie, czy zasypiam czy biegam...No nic, dzięki za miłe słowa! Życzę zdrówka :)

tojacospowiem IP: 37.248.19.**

Ja miałem 2 x holtera, raz wyszło kilkanaście nadkomotowych drugim razem aż się wystraszyłem lekko, że w takim młody wieku już jakieś dziwne rzeczy, ale jak się okazało na wizycie u kardiologa, lekarz po wydaniu opisy ocenił zapis badania całkiem inaczej i kazał nie sugerować się automatycznym wydrukiem jaki wziąłem od pielęgniarek. Powiedział, że ten aparat jest wadliwy czy jakoś tak tzn. miał na myśli coś w rodzaju, że automat a automaty czasami głupoty podają tak jak przy EKG gdzie na końcu jest wydruk z podsumowaniem i wielu lekarzy nie każe brać tego serio bo maszyna błędnie to interpretuje.
Raz pamiętam chyba na 1 holterze miałem coś takiego w nocy i nad ranem, że mi lekko coś zawibrowało, ale holter nic nie zapisał dziwnego tylko te kilkanaście nadkomorowych.
Zapytałem lekarki kardiolożki, ze czasami miałem coś takiego dziwnego, ze mi telefon wibrował na klatce., ale ona na mniej jakoś tak dziwnie poparzyła nic nie powiedziała.
Zapytałem drugi raz o to lekarza kardiologa u którego miałem skierowanie od lekarza rodzinnego, lekarz powiedział że to mięsień drgał. Także jak przechodziłem jakiś czas temu lekki a nawet mocniejszy stres sercowy to właśnie jak szedłem spać mi się tak zdarzało, że niby coś mi wibrowało, ale teraz już nie. Kiedyś przebudziłem się, kładę rękę na klatce piersiowej jakoś tak bardziej na piersi i czuję takie wibrowanie, ale serce wydawało mi się, ze pracuje wtedy normalnie cyk-cyk-cyk.
Możliwe więc, że to nerw, mięsień drży.

Araucaria IP: 88.78.237.**

Witajcie.
Kochani, Wasze problemy z sercem to blokada czakry serca. Wiem. Brzmi głupio, dziwnie lub jeszcze gorzej. Sama byłam sceptycznie nastawiona do takich informacji.
Potem zaczęłam się uczyć i teraz wiem, co powoduje takie objawy.
Wszystko, co emocjonalnie przeżywaliśmy jako dzieci, zostaje zapisane w tak zwanej pamięci komórkowej ciała (to dlatego osoby po przeszczepie mają wspomnienia swoich dawców - ciało *pamięta*).
Są metody pracy z podświadomością, które pozwalają dotrzeć to tych wspomnień. Niektóre emocje są bardzo silnie związane z naszym ciałem. Ponieważ czakra serca jest związana z grasicą, która reaguje na strach, prawdopodobnie przeżyliście coś, co Was bardzo przestraszyło. Może o tym nie pamiętacie. Zauważcie, że problemy z sercem objawiają się bólami pod mostkiem. Lekarze nie umieją tego wytłumaczyć. Otóż mówię o strachu przed utratą bezwarunkowej miłości. Być może matka straszyła Was: jak nie zrobisz.... to mamusia cię nie kocha.
Taka informacja jest dla zależnego od matki dziecka tragiczna. Strach przed odrzuceniem przewija się wówczas przez całe życie! Każdy przypadek to kwestia indywidualna. Nazywam te zapisy programami. Można je usunąć po dotarciu do informacji, co się wydarzyło w dzieciństwie. Mówimy nieraz: kamień spadł mi z serca. Zwykle po rozwiązaniu jakiegoś problemu. Czasem trzeba zagłębić się i poszukać tych programów, bo niszczą nasze zdrowie. A lekarze... działają tylko na objawy, nie szukają przyczyn i nie usuwają ich. Lekarze nie żyją ze zdrowia :D

James IP: 89.64.12.**

Araucaria niezle napisane .... powiem tak tez mam takie objawy ale podczas wysiłku przechodzi bywa przerwa kilka miesiecy i wraca... medycyna nie radzi sobie z moim przypadkiem ..niewiem może lekarze się nie znaja a może to dlatego że jestem biedny...

Twoja odpowiedź