jubeu1

Witam skończyłem niedawno 15 lat i wykryto u mnie niedomykalność zastawki trójdzielnej pierwszego stopnia.Nie wiem za bardzo jak uważny powinienem być co do tego ile i jakiego sportu moge uprawiać. Narazie zaprzestałem z podnoszeniem ciężarów/siłownią bo bylem wcześniej tym zainteresowany ale moze to pogorszyć wadę.Słyszałem że ta wada może zaniknąć z czasem a ja sam zacząłem biegac długodystansowo na odległości około 5 km. i więcej, w średnim tempie nie więcej niż 5:30 min/km żeby wzmocnić serce oraz w nadzei że może kiedyś wada zaniknie. Oczywiście w cuda nie wierze i jestem przygotowany na to że będę z tym żyć do końca życia.Czytałem także o tym że powinno ograniczyć sie sól i nie pić za dużo płynów. Ma ktoś jakieś zalecenia co do sportu, czy w ogóle powinienem go uprawiać i w jakim natężeniu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magdaG

Bieganie jest bardzo duźym obciąźeniem dla serca , twoja wada się pogorszy pod wpływem duźego wysiłku , im wiekszy wysiłek tym gorzej dla Twojego serca .
Gimnastyka z umiarem .

xelman IP: 31.1.15.**

Najlepiej pogadaj z kardiologiem jak on to ocenia i jak widzi, z tego co wiem to wysiłek, sport raczej sercu nie szkodzi raczej jego brak, oczywiście sport i wysiłek umiarkowany bo extremalny to już obroty na max. a nie każdy ma predyspozycje aby wchodzić na pełne obrot.
Jakieś tam niedomykalności to masa ludzi ma i co i nic. To jak z przegrodami nosowymi mało kto ma idealnie proste, a nie każdy ma problem z oddychaniem

jubeu1

Na pełnych obrotach staram sie nie biegac zawsze zwracam uwage na to aby nie męczyć sie zbytnio i na to jak szybko serce mi bije.

Wojtas1990 IP: 94.254.131.**

Człowieku ta wadę ma 90 % społeczeństwa idź do dobrego lekarza sportowego wszystko ci wytłumaczy. Ja mam ta wadę od lat ktora jestem żołnierzem, biegam ćwiczę na siłowni dodatkowo crossfit. Co roku odwiedzam jedynie kardiologa który wykonuje mi echo zeby ocenić czy wada sie nie powiększa. Tyle żyj baw sie trenuj i nie daj sie zwariować. Polecam dr sportowego Robert Pietruszyński - wspaniały fachowiec wszystko oceni wytłumaczy itp.

Twoja odpowiedź