carloss22000

Witam 10 minut temu podczas zabiegu wkładania stenda do udrażniania żył
w szyje
moja babcia dostała rozległego udaru mózgu jest po 80 - tce
jakie mogą być tego objawy czy grozi jej śmierć ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magdaG

Dokładnie powiedzić o rokowaniach pacjenki p udarze moźe powiezieć tylko lekarz , samo to źe ma rozległy udar to i duźe uszkodzen mózgu , rokownia są róźne , czas pokaźe .
Dowiadywać się o stanie babci od lekarza prowadzącego , udr nie zawsze oznacza szybką śmierć .

carloss22000

Dowiedzialem sie ze udar jest to prawostronny nie mowi nic ani nie rusza ręką.

magdaG

Witam miałam udar prawostronny , utrata mowy to fachowo afazja , rehabilitacja powoli moźe przywrócić sprawność ręki i mowy .

carloss22000

Dzisiaj lekarze stwierdzili że jest niby lepiej ;)

magdaG

Jak jest lepiej to super , motywować babcie , normalnie z nią rozmawiać , niech się wysila , zachęcać powoli do mówienia , jak nie wychodzi nie zniechęcać tylko motywować i rehabilitować rękę a z kaźdym dniem powoli będzie lepiej .

carloss22000

Dzisiaj na szczęście zaczęła kontaktować.
otwiera całe oczy wcześniej tak nie było
przypomnę że babcia miała zaatakowaną lewą półkulę mózgu.
rusza tylko lewą ręką i nogą nie może mówić tylko tak charszczy
i usta cały czas otwarte jest monitorowana cały czas i przebywa na OIOMIE

magdaG

Cierpliwości z tego wychodzi się bardzo powoli , musi mieć chęci i motywacje do walki z udarem , to bardzo trudne dla starszej osoby po 80-tce .

carloss22000

Mam złe informacje moja babcia zasnęła i może się już nie obudzić tak twierdzą lekarze z Sosnowskiego Szpitala ;(

magdaG

To możliwe , jeżeli zasnęła widocznie tak duże uszkodzenia mózgu nastąpiły , nasze życie jest bardzo kruche i jesteśmy bezradni w wielu przypadkach . Babcia i tak dożyła sędziwego wieku , nigdy nie wiadomo kiedy każdy z nas odejdzie .

magdaG

Współczuje Tobie i rodzinie .

carloss22000

Witajcie to znowu ja
wczoraj byłem u babci aby ją odwiedzić w Sosnowskim Szpitalu z mamą i ciocią
kiedy weszli na OIOM pielęgniarki wysłali ich do lekarza lekarz przekazał im że babcia umiera i mogą się z nią pożegnać o 10:00 nastąpiła reanimacja ponieważ babcia straciła oddech
i zaintubowali ją następnie podłączyli ją pod respirator bo nie mogła już samoczynnie oddychać
przywrócili ją do życia ale powiedzieli że to już koniec teraz tylko zostały godziny dni minuty
dodam tylko że nie dałem rady wejść do niej na OIOM po byłem załamany
i dodatkowo cierpiałem na padaczkę i bałem się że ta choroba mi się znowu wruci,

magdaG

Witam , widok chorej osoby na OIOM jest trudny , rozumiem to mam syna chorego na padaczkę , mam nadzieje że bierzesz regularnie leki , one chronią przed atakiem . Wiem jak sama chodziłam do swojej umierającej mamy .
Taka jest kolej rzeczy , nie ma ludzi nieśmiertelnych i musimy zaakceptować odejście bliskiej osoby .

carloss22000

A co oznacza jak np złapie się tą osobę za rękę a ona rusza oczami przez powiekę i rusza ustami tak jak by przełykała ślinę ?

magdaG

To znaczy źe czuje dotyk i ma swiadomosc źe ktoś jest przy niej prubuje dać znac , ale ma uszkodzony obszar mózgu odpowiadający za mowę i poruszanie się .