liiiiilith

Witam. Zastanawiam sie czy napoje energetyczne maja jakis wpływ na prace serca. To znaczy, czy wypijajac 3 energetyki, praca serca bedzie szybsza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kruella38

Jeśli jesteś tą samą osobą która pytała o qtc to radzę ci dobrze: odstaw energetyki, one mogły byc przyczyną omdleń. Zaburzają prace serca, nie zawsze ,, tylko* przyspieszają ale mogą powodowac różne arytmie. Pozdrawiam

SAKREBLE2 IP: .**

Kiedys po wypiciu napoju energetycznego czujac sie lekko *nabuzowany* zmierzylem sobie cisnienie aparatem automatycznym ktory wskazal nierowna prace serca.
Od tamtej pory nie ruszam tego syfu. Kolega po wypiciu dwoch takich porcji dostal ataku tezyczki , puls 200 i trzeba bylo wezwac pogotowie.

Oczywiscie nie na wszystkich tak to dziala, tak samo jak z alkoholem, niektorzy wypija tylko troche i sie czuja tak jak inni po kilkukrotnie wiekszej dawce.

Tak czy siak spustoszenie to sieje ogromne w organizmie.

as12

Będąc u lekarza z pulsem 120 pierwsze pytanie jakie usłyszałam to czy pilam napoje energetyczne!!!!!!!Także maja wpływ i to ogromny ,przyspieszają prace serca i mogą powodować zaburzenia rytmu!!!

444 IP: 212.96.228.**

A nie można sobie normalnie w upał ugotowa c gar kompotu z jabłek z cynamonem i goździkami? Pycha.Albo wode z miodem i sokiem z cytryny?Jak widzę młodego chłopaka z tą puszką,to mam ochotę walnąć go. Jak można byc tak głupim i wpompowywać w siebie te chemikalia?!!!! Mało w ogóle w żarciu chemii? Jeszcze i to?Jedni szkodzą sobie nikotyną a drudzy chemikaliami.....

Bogumil81

Kiedyś poszedłem na umówioną wizytę do kardiologa i na korytarzu spotkałem innego pacjenta był cały czerwony jak pomidor. Okazało się, ze chłopina wypił litr napoju energetycznego i ciśnienie mu skoczyło do 210/120 z pulsem 150 musiało go zabrać pogotowie bo leki średnio podziałały. Byłem nieco zszokowany, że w taki sposób organizm może na to zareagować.

XyzRoad IP: 31.61.136.**

Napoje jak napoje, ale te ćpuny zużywające dopalacze? A później leży taki 17 letni idiota pod respiratorem. Ręce opadają.

Remmka IP: 37.190.169.**

Jeju a ja ostatnio piłam chillout wild drink power i nie miałam żadnych nieprzyjemności. a nawet dodało mi energii, smaczne i z witaminami także nie sądzę zeby to było takie zło...

fajnie IP: 188.146.64.**

Ja wylądowałam z migotaniem przedsionków po jednym red... jeśli ktoś ma problemy krążeniem, lub jest nadwrażliwy na adrenalinę, może go zabić

Dariusz23 IP: 46.102.99.**

Ja u siebie nie zauważyłem nic niepokojącego od kilku lat pije energetyki różnienie jakoś regularnie. Według mnie wszystko jesli zachowa się zdrowy rozsądek jest dla ludzi. Ostatnio nawet posmakował mi nowy energetyk chwdp. Podsumowując pić ale z umiarem a nie litr lub dwa na raz.

Filip199 IP: 194.181.131.**

Ja pije energetyki gdy muszę sie uczyć w nocy. Nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów. Może nie zaliczył bym ich jako zdrowe ale też nie bardziej szkodliwe niż zwykła kawa. A w smaku są sporo lepsze przynajmniej według mnie. Długo szukałem, chyba wypiłem każdy możliwy żeby znaleźć ten którego smak mi najbardziej smakuje. I mam swojego faworyta chodzi o chwdp ale niestety w zwykłych sklepach ciężko go spotkać ;*(

takisobieja92 IP: 185.23.15.**

Ja po napojach energetycznych nabawiłem się tachykardii zatokowej serca

Zalezy ile pijesz tych napojow
ja piłem litr dziennie przez 2 tygodnie
ktoregos dnia zlapalo mnie tak mocno ze puls podskoczyl mi do 200 na minute
dlatego odstawilem ten syf i ze 4 miechy juz nie pije ani energetykow ani alkoholu

Adam31 IP: 89.35.105.**

Według mnie wszystkoz umiarem a nic złego sie nei stanie. Jak ktoś wypije dwa trzy litry kawy na raz to tez będzie miał problemy... Ja pije energetyka chwdp(tylko tego nei wiem czemu ten mi tak się spodobał) dość regularnie, prawie codziennie puszkę i nie mam żadnych niepokojących objawów.

Anielaaa12 IP: 159.205.176.**

Ja czytałam, że energetyki mają negatywny wpływ na serce i nie są polecane osobom, które cierpią na choroby serca. Poza tym skład takich energetyków to niestety sama chemia, więc nie warto. Lepiej postawić na coś bardziej naturalnego, ja piję wodę veroni energy, która ma tyle kofeiny co jedna kawa :) Jest ok, bez kalorii no i to woda a nie kaloryczny napój z konserwantami.

PoszloSieJechacPsuWPupe IP: 89.64.60.**

Moim zdaniem ważne, ba, fundamentalne(!) znaczenie ma aktywność fizyczna po spożyciu produktu. Ja na przykład zawsze jak już, to próbuję łączyć to z czynnościami fizycznymi (czasem przez 40min pójdzie cały litr) albo umysłowymi (tu wystarczy jedna puszka). Przyczyną jest to, że jak się nie wysypiałem z lenistwa, to chciałem uregulować cykl dobowy, więc piłem rano kawę, później poprzez tolerancję na kofeinę - czułem się zmulony i w trakcie dnia już nie miałem energii, a aby wydajność pracy nie była zerowa, szukałem drogi do spożycia kofeiny. Smak kawy już mi się trochę znudził i wolałem coś, co ma jasno określoną ilość m.in. kofeiny (akurat właśnie kawa ma przydatne antyoksydanty w przeciwieństwie do napojów energetycznych). Łatwiej jest kupić puszkę produktu, obalić i już. Tak podbudowałem jeszcze tolerancję na kofeinę. Aby ją obniżyć, mam zamiar kupić różeniec górski. Podsumowując, aktywność po spożyciu ma moim zdaniem spore znaczenie.