NataliaRoxi

Witam, czy ktoś może mi doradzić, jaki z szerokiej gamy pulsometrów radzi sobie najlepiej z podstawową jego funkcją czyli z faktycznym pomiarem tętna podczas wysiłku? Jaka firma robi to najprecyzyjniej: Bauer, Garmin, Polar, Dehatlon (Geonaute)? Który z pulsometrów ma najwyższy pomiar to znaczy, który mierzy tętno przynajmniej do 220 ud/min?
Widełki cenowe pulsometrów są bardzo duże bo od 100zł do ponad 2000zł ale te za 2000zł mają pełno innych dodatkowych opcji typu GPS itd. Potrzebuje taki, który skupia się głównie na sygnalizacji (alarm) przekroczeniu maksymalnego tętna + eksport danych do pc. Na serio ciężko się zdecydować :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

JANUSZDG IP: 89.78.130.**

A pas do pomiaru tętna z nadajnikiem bluetooth lub z transmisją ANT+ oraz smartfon z aplikacją np. ENDOMONDO nie wystarczy?

NataliaRoxi

No tak tylko, który z tych nadajników jest faktycznie bardzo dokładny w pomiarze pulsu? W dodatku ta opcja chyba wychodzi drożej bo w endomondo czy runtastiku trzeba wykupić abonament pro do monitorowania pulsu, wolałabym jednorazowy wydatek niż abonament :( (niby nie duży ale zawsze).

NataliaRoxi

Ja korzystam póki co z samego pasa z nadajnikiem Bluetooth POLAR H7, który współpracuje z aplikacjami: ENDOMONDO i POLAR BEAT na smartfonie.
Też zastanawiam się, czy nie dokupić pulsometru POLAR M400, ale póki co jeszcze się nie zdecydowałem.
Wady rozwiązania, które ja stosuję to:
- abonament na ENDOMONDO PREMIUM,
- ani ENDOMONDO, ani POLAR BEAT nie sygnalizują przekroczenia stref tętna, w tym tętna maksymalnego, tylko je rejestrują; potem można to analizować na komputerze,
- ENDOMONDO zawyża dystans i pochodne.

Jeśli zależy Ci tylko na kontroli tętna, to - moim zdaniem - wystarczy Ci któryś z najtańszych pulsometrów firmy POLAR (FT1, FT2, FT3, FT4).

Pozdrawiam

NataliaRoxi

Dzięki JANUSZDG za odpowiedź :) ostatecznie zdecydowałam się jednak na zegarek beurer (nie będę dokładnie pisać jaki żeby nie było że reklama :) jak co to prv.)
Zegarek sygnalizuje wyjście poza ustaloną przez Ciebie strefę tętna i dźwiękiem i podświetleniem na czerwono jak jesteś w odpowiedniej strefie to mruga na zielono fajny bajer szczególnie jak się biega po zmroku :) cena super ok dużo mniejsza niż konkurencji czyli garminów i polarów itd.

Jak dla mnie ma dwie wady.
- Pierwsza heart rate 60s czyli zapisuje tylko co minute pomiar i na kompie możemy zaczytać pomiary tętna co 60s (możemy eksportować do xls i wydrukować wszystkie wyniki). Choć sam pomiar bez zapisu danych jest nienaganny a sygnału jeszcze nigdy nie zgubił.
- Druga to ta aplikacja do *analizy* jest bardzo, bardzo uboga.

Pasek do tego jest cyfrowy z ANT+ wiec można równocześnie korzystać z endomondo tylko pytanie czy na endo można sterować heart rate i np. ustawić 5s? JANUSZDG wiesz może?

Zapomniałeś dodać, że do ant+ trzeba mieć jeszcze odpowiedniego smartfona bo większość nie posiada a dokupienie odbiornika ant+ to koszt ok. 200zł dodatkowo. Starsze smartfony nie mają też blu smart ani blu 4 wiec też nie wszystkie łączą się z endomondo :(

Witaj NataliaRoxi

Nie wiem co rozumiesz przez możliwość sterowania heart rate i np. ustawienia 5s w ENDO.

ENDO rejestruje tętno w sposób ciągły (nie można ustawić, aby czytał i rejestrował tętno tylko co jakiś wybrany czas) i tak przedstawia je na wykresie w funkcji dystansu, lub czasu (można wybrać, co chcemy mieć w danym momencie na osi odciętych) - na tym samym wykresie jest prędkość oraz wysokość npm.

Ja w końcu zdecydowałem się dokupić do pasa z nadajnikiem Bluetooth POLAR H7 zegarek POLAR M400 współpracujący z aplikacją POLAR FLOW na komputer oraz smartfon - teraz mam wszystko co jest mi potrzebne do pełnej analizy moich *treningów*.

Tu jest recenzja tego zegarka:

http://warszawskibiegacz.pl/polar-m400-recenzja/

Co do smartfona, to oczywiście trzeba mieć taki, który współpracuje z właściwym pulsometrem, ale sądziłem, że to oczywiste (ja korzystam z Samsunga Galaxy Note 3 i nie mam problemów z łączeniem czy to z ANT+, czy z Bluetooth).

I jeszcze jedno: zamiast ENDO wypróbuj aplikację RUNTASTIC (https://www.runtastic.com/pl/witaj?) - według mnie jest dużo dokładniejsza niż ENDO.

Pozdrawiam

erykx IP: 127.0.0.**

Z tych pulsooksymetrów jakie znam to Duo Control dobrze wygląda i szybko mierzy, ja bym ten podpowiadała – polska produkcja.

Danutatt IP: 127.0.0.**

Fajnie mierzy z palca natlenienie hgb Duo control, używam od jakiegoś czasu i dużo mi taki feedback daje jeśli chodzi o samoświadomość.

kamilabiel IP: 127.0.0.**

Kupowaliśmy ostatino Duo Control do klubu i zdaje egzamin, długie działanie baterii nie trzeba się martwić ciągłą wymianą

Twoja odpowiedź