Tyska1990 IP: 213.158.222.**

Witam. 3 lata temu miałam kamień w lewej nerce o średnicy 9mm, aczkolwiek moczanowy który samoistnie zniknął. Więc 3lata był spokój do pewnego czasu. Otóż od jakiś dwóch tygodni zaczęły się dziwne bóle w okolicach nerek wraz z przesuwaniem się bólu do okolicy ledzwiowej później ku dołowi do krocza i tam ból znikał. Zdarza się, że ból utrzymuje się przeważnie pod żebrami z przodu i z boku. A nawet koło pępka i w dole brzucha. Czasami strasznie promieniuje i nie umiem bólu zlokalizować. A jak przetrzymam trochę mocz bo nie mam gdzie skorzystać z wc, to zaczyna się okropny ból nerek, ledzwiowej itp szok. Podczas szybszego chodu zaczyna się również ból o charakterze kolki pod żebrami bardziej w dolnej częsci. ,Czyżby nawrót kamicy ????

Odpowiedzi znajdują się poniżej

renatn

Witam. Na co ty czekasz. że co?że samo przejdzie?Idż szybko do lekarza ., da ci na rozszerzenie naczyń i łatwiej ,,urodzisz** tego kamyka,bo jak ci zablokuje ujście to dopiero będą bóle.

wstanislaw

Witam
Miałem kamienie nerkowe. Był taki przedział czasowy, że tydzień byłem w szpitalu, 2 tygodnie w domu i ponownie w szpitalu. Makabra. Na kamienie nerkowe nie umiera się, ale nie oznacza, że nie należy się leczyć i nie być pod kontrolą urologa.
Moja praktyczna rada na doraźne uśmierzenie bólu kamicy nerkowej: Należy wejść do wanny z gorącą wodą i w miarę czasu dolewać wody gorącej. Wcześniej zażyć NOSPA. Proszę nie zamykać łazienki i zapewnić sobie pomoc w razie zasłabnięcia- grozi utopieniem się.
Pozdrawiam- Stanisław

444 IP: 185.48.168.**

No, pan Stanisław dobrze radzi, ciepło powoduje rozkurcz. Znam gościa, który mając kamień, który utkwił w moczowodzie i miał wielki ból poszedł do urologa.ten właśnie w moczowodzie zlokalizował kamień za pomocą USG,dał lek rozkurczowy i tez kazał wleźć do tej wanny,a potem pić duże ilości mineralnej niegazowanej i....skakać Po schodach.Gość wjeżdżał windą na 10 pietro i zbiegał na dół popijając wodę.Oczywiście biegał ze słoikiem, bo nie zdązyłby dobiec do mieszkania do toalety. Trzy takie rundy i,, wstrząsy** przy zbieganiu po schodach spowodowały,że kamień sie ,,ruszył** i wpadł do pęcherza, co przyniosło natychmiastową ulgę. Wcześniejszy ból był spowodowany zastojem moczu,gdyż kamien prawie w całości zatkał światło moczowodu.

Tyska1990 IP: 213.158.222.**

Dzien Dobry. No wlaśnie narazie to tylko moje przypuszczenia, że może być to kamień, aczkolwiek nie jestem pewna w 100%. Ból nie jest az tak mocny lecz bardzo uciążliwy. Kiedyś jak miałam kamień to nie bolało mnie az tak. Dowiem się w poniedziałek, ponieważ być może zrobią mi usg :-)

Grzesiek71

Tak jak wspomnieli przedmówcy ze sposobami radzenia sobie wszystkie działają,z tym że w moim przypadku choć było to kilka lat temu jeden z lekarzy zasugerował mi laboratoryjną analizę składu chemicznego takiego kamienia i na tej podstawie ustalenie diety.Nie posłuchałem zadziałały konwencjonalne sposoby,mam spokój od kilku lat:)

Pozdrawiam.

onnanoko IP: 89.68.54.**

Witam, piszę pracę na temat kamicy nerkowej. Proszę wszystkich chorujących o podzielenie się swoim przypadkiem w anonimowej ankiecie. Z góry dziękuję :)

https://docs.google.com/forms/d/1s2XHncZqD5RPV7qLyNw9J8sYtPVR3Hc5Npxkft7j3s0/viewform

Rafal Pompka IP: 37.152.18.**

Na problemy z kamica nerkową mogę polecić wodę Hanna ze strony woda-lecznicza.pl Pomaga na problemy z kamieniami nerkowymi, i zapobiega nawrotom.

Jak kamica to prosty preparat IP: 80.238.121.**

Polecam najmocniejszy Urocal albo trochę droższy Urostonal. Brałem, wiem co mówię :D

Katarzynka1

Mój mąż również brał urocal, pił dużo wody, czasem piwo, o dziwo lekarz tak zalecił. Dodatkowo pilnowałam, żeby nie pił kawy i mocnej herbaty.

monikachmiel

W przypadku tak dużych kamieni prawdopodobnie tylko farmakologia i zabieg mogą pomóc, nie czekaj dłużej tylko znajdź dobrego lekarza. Warto też pamiętać o wspomaganiu leczenia naturalnymi sposobami, koniecznie pij dużo płynów, wyżej wymienione zioła są świetne, a mi bardzo pomaga Urocal (tak jak kolegom wyżej zresztą:) )rozpuszcza się go w wodzie, a składa się z wyciągu z cytryny, szparaga i korzenia pochrzynu, więc sama natura.

KasiaMoc

No muszę się zgodzić z wypowiedzią Moniki. Jak kamienie są duże to pędem do lekarza (nie wiem dlaczego niektórzy ludzie się tak chorobliwie ich boją, że wolą poświęcić własne życie i zdrowie). Czasem można pozbyć się kamieni domowymi sposobami - i tak było w moim przypadku. Znajoma poleciła mi urocal, więc brałam, a dodatkowo robiłam ziołowe nasiadówki i zapisałam się na jogę - polecam, wspaniale rozluźnia i odpręża :)

bodo IP: 37.47.47.**

WITAJCIE
Jest tylko jeden sposób na leczenie i przeciwdziałanie kamicy nerkowej.
Jest to systematyczne uzupełnianie magnezu i witaminy B6. Zapobiegają ne krystalizacji związków i tworzeniu sie nowych kamieni. Bardzo prosta i skuteczna metoda skrzętnie ukrywana przez biznes medyczny. Starsi (lepiej wykształceni lekarze) potwierdzą wam to.
Polecam książkę *Kuchnia i medycyna* dr Juliana Aleksandrowicza

hanniaczek IP: 127.0.0.**

Najlepszą metodą na w miarę bezbolesne urodzenie kamienia jest: zrobienie sobie gorącej kąpieli w wannie - tak żeby większa część ciała była w wodzie - pilnujmy żeby woda była gorąca dolewając ciepłej wody - to ważne! też niestety przeżyłam atak kolki nerkowej także dużo na ten temat czytałam i pomaga to akurat wyczytała na adamed expert polecam zajrzeć

mo79 IP: 37.47.37.**

I ja brałam urocal. Przyjemny w stosowaniu i mi pomógł, ale u mnie raczej cos drobnego, a nie wielki kamień do rodzenia.