seba IP: 213.199.198.**

Mam wade wrodzoną serca.mam dziure w sercu.Mam mieć zabieg polegający na zatkaniu tej dziury.Cy ktoś miał robiony może ten zabieg. jak on przebiega i jakie jest ryzyko/czekam na każdą odpowiedz.jestem po 2 zawałach.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ola IP: 83.30.224.**

Nie określiłes połóżenia ubytku - np przegroda międzykomorowa, prezgroda międzyprzedsionkowa oraz wielkości.

aga IP: 83.27.231.**

jezeli masz wade serca dziurke między przedsionkami i musisz być operowana to nie ma obaw wszystkie takie operacje sie udają jest to najłagodniejsza wada serca jaka moze byc
pozdrawiam

barbara IP: 80.48.225.**

Seba ile masz lat ze jestes juz po dwoch zawalach?
to przez ta wade serca/
pozdrowienia

stracatella IP: 83.30.188.**

Jestem po zamknieciu Pfo. Zabieg jest raczej nieskomplikowany - przynajmniej dla pacjenta :P)
Nie jest uciażliwy. Wychodzi sie ze szppitala na drugi trzeci dzień. Ryzyko zejścia bliskie zeru.
Znam osobę z ASD - po dwóch zawałach miała robiony ten zabieg - bez komplikacji i wyszedł na drugi w piątym dniu.
pozdrawiam
ps. No właśnie skąd u ciebie te zawały?
pozdrawiam

beata IP: 87.101.64.**

stracatella,....gdzie mam sie uda na zabieg abalcji? Moze masz namiary na dobrych kardiologów...Pliss.Boje sie.Pozdrawiam

stracatella IP: 83.30.176.**

Katowice Ochojec i Zabrze to dwa ponoć przodujące ośrodki w tej dziedzinie.
Odpowiem na Twoje wszystkie pytania stracatella@gazeta.pl
Nic się nie bój. Przypuszczam że ekstrakcja zęba jest bardziej nieprzyjemna niż ten zabieg ... no może poza echem przezprzełykowym. Będzie dobrze tylko zrób to najszybciej jak się da.
pozdrawiam
s

andi IP: 79.163.244.**

stwierdzili u mnie te wade po zawale.Czy moglam ja wczesniej miec

Ola IP: 83.30.242.**

Nie jestem specjalista ale ubytki typu ASD,VAS to wady wrodzone serca.

stracatella IP: 217.97.182.**

Andi - napewno miałeś już tę wadę, ale to ona mogła się przyczynić do zawału.
pozdrawiam

Ewa27

Do Ola: ASD- ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej
VSD- ubytek w przegordzie międzykomorowej:-)
Miałam już echo przezprzełykowe. Nie było takie złe. Film mi sie urwał, a potem miałam bardzo dobry humor. Pewnie po lidokainie, którą mi znieczulili jamę ustną i przełyk.
Do seby: A jak Ci zatkją ten ubytek? Sa dwie metody: przeskórnie, wkłuwając się przez tętnicę udową i tradycyjna, czyli operacja z nacięciem mostka.
Jesli ktoś ma wadę serca, zwłaszcza wrodzoną, to zawały, nadciśnienie czy inne powikłania nie są czymś niezwykłym. Wiek nie gra tu roli.
Sama mam 28 lat, złożoną wrodzoną wadę serca, jestem po 3 operacjach. Skończyłam studia, pracuję od trzech lat. Działam w Fundacji Serce Dziecka. Są tam też dorośli z wrodzonymi wadami serca. Zapraszam Was na forum: www. forum.sercedziecka. org.pl

asia.kedzia IP: 85.128.102.**

moje dziecko ma 20 miesięcy. ubytek w przegrodzie mialo miec zamykane po skończeniu 2 latek, a dzis sie okazało ze to może w tym tygodniu juz być, bo miejsce na liście się zwolniło...trochę zaczęłam panikować i szukać rodziców dzieci po zabiegu. i nic. próbowałam na tym podanym forum fundacji serce dziecka i znaleźć nie mogę:( więc pytam tutaj - jak długo po zabiegu siedzi sie w szpitalu??czy ktoś ma doświadczenia albo słyszał o zamykaniu ubytków u dzieci??jak wykonuje się echo przezprzyłykowe u dziecka - w znieczuleniu ogólnym??

a tak w odpowiedzi na pytanie wcześniejsze - ubytek w przegrodzie w większości jest wrodzony, ale może pojawić się po zawale na skutek osłabienia mięśnia sercowego.

anetas

Witam serdecznie.
Nie panikuj.Mam ubytek i tak sobie z nim zyje 36 lat.Napisz jakiej wielkosci jest ubytek u twojego dziecka i czy beda zamykac przez klatke czy przez tetnice?Macie szczescie ze macie postawiona diagnoze bo kiedys nie znajdywali tak szybko ubytkow.Na forum serce dziecka sa osoby ktorych dzieci sa po zamknieciu.W chodzilas tam i nikt sie nie odezwal czy nie umiesz znalezc?Jesli twoje dziecko bedzie mialo miec zamykane przez klatke to postaram sie skontaktowac z mama dziewczynki po zamknieciu.Pozdrawiam

asia.kedzia IP: 85.128.102.**

tak długo wczoraj szperałam, ze w końcu udało się znaleźć na forum sercedziecka rodziców dzieci z ubytkami. synek ma ubytek 6mm, z podejrzeniem drugiego. wiem, ze z ubytkami ludzie żyją nie wiedząc nawet o tym, tylko u niego już prawa komora jest lekko powiększona i nie ma na co czekać.jutro jedziemy na badania. zabieg ma mieć robiony przezskórnie.

alrada IP: 83.30.200.**

Ciesze się ze udalo sie skontaktowac z innymi rodzicami. Trzymam kciuki za pwoodzenie zabiegu.