mati IP: 87.205.29.**

witam . mam pytanie czy po takiej operacji mozna palic papierosy bo jak mialem 8 lat to przeszedlem operacje na wade serca (jakas dziura w komorze) a teraz mam 17 lat i pale papierosy od roku , czasem mnie kluje cos w sercu ale nie wiem czy to jest spowodowane tym ze pale ??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ewa 29 z Zespołem Fa IP: 83.145.149.**

Mati, to co robisz, szkodzi nie tylko sercu, ale całemu twojemu młodemu organizmowi! Rzuc natychmiast to świństwo! Mam nadzieję, że jesteś pod stałą opieką kardiologa dziecięcego? Jesli nie, to poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do takiego specjalisty. Kłucie w sercu może oznaczac wiele, np. niedobór magnezu, stres, przemęczenie.
Ja też miałam m. in. ubytek w przegrodzie międzykomorowej, do tego inne nieprawidłowości, jestem po 3 operacjach. MOja mma paliła przed zajściem ze mną w ciążę i cały czas w ciąży..
Pomyśl o tym, że Twój nałóg zniszczy nie tylko Ciebie, ale i Twoje przyszłe dzieci.
A poza tym zapraszam Cię na stronę dla osób z wadami serca: www.sercedziecka.org.pl i na nasze forum (www.forum.sercedziecka.org.pl).
Przekonaj się, że można bawić się zdrowo, bez używek.:-)

SLASH IP: 77.254.26.**

siostra mówiła, że to ma i lekarz powiedział jej ze moze dojść do praraliżu jednego z narządów np. wzroku czy mowy

Ewa29 z Tetralogią F IP: 83.145.149.**

Bez przesady, ale albo się dba o siebie, albo ma sie gdzieś swoje zdrowie i życie. Do udaru moze dojśc w przypadku wieloletniego życia z niezamkniętym ubytkiem.

Asia96 IP: 94.254.179.**

Ja również jestem po takiej operacji.
Miałam wtedy 5 lat. Doktor Bąk z Łódzkiego szpitala im. Matki Polki zaszył mi trzy dziury dwie małe i jedną większą.
Pierwsze po operacji nic mnie nie bolało ponieważ byłam na środkach przeciwbólowych.
Teraz mam 14 lat i niestety moje możliwości są ograniczone :
-nie mogę biegać
-uprawiać różnych sportów np. piłkę nożną którą bardzo kocham....
Jednym słowem to troszkę niszczy życie.
moją mama mówi że gdy gadała z lekarzem to mówił że to też zależy od wieku pacjenta im młodsza jest osoba tym lepiej. I jest większe prawdopodobieństwo niepowodzenia operacji.....
Mam pytanie jeszcze w jakim jesteś wieku??

xmamuska IP: 93.105.76.**

Witam
Moja mama w wieku 49 lat dostała udaru mózgu, całe szczęście był to dość *lekki* udar bez paraliżu.I właśnie wtedy wykryli jej dziurę w sercu.Dziś miała USG przez przełyk.Dziura jest dość spora, lekarz polecił jej Poznań bądź Wrocław. Czy ktoś mi powie coś na temat tych szpitali ? Dziękuje i Pozdrawiam

alafirganek

Ja mam 41 lat, w zeszłym roku, dokładnie 4 kwietnia przeszłam epizod przemijającego niedokrwienia mózgu, utrata przytomności, drgawki. Okazało się po miesiącu różnych badań, że mam PFO. We wrześniu miałam zabieg zamknięcia w Zabrzu. Jak na razie wszystko jest OK i mam nadzieję, że tak już będzie.

ewa 49 lat IP: 91.222.72.**

Jestem również po udarze i jak się okazało również PFo, mam sie zdecydować na zabieg zamknieciaoczywiście boję się, nie wiem ile mam odczekać po udarze, no i mam wątpliwości zabrze czy ochojec -katowice, może ktoś opotrafi choć trochę podpowiedzieć

coala20

Pewnie juz odpowiedź nieaktualna ale zamykanie pfo
w Poznaniu wykonuje dr JedlińskI z zespolem przez dojscie zylne zakladajac 2 parasolki dociskowe. Pozdrawiam coala20

Jaco IP: 127.0.0.**

Witam, mam *niewielki ubytek w przegrodzie między-przedsionkowej*. Przynajmniej tak wyczytuje z opisu kardiologa.

Obecnie mam 27 lat i przez cały ten okres nie miałem nigdy żadnych problemów. Od 2 lat przestałem uprawiać sport, przybrałem na wadze ok 10-15kg (obecnie ważę ok 90kg przy 180cm) i z 2 lata temu poczułem pierwsze objawy bólu w klatce piersiowej. Miałem nadzieję, że to bóle wywołane przez stres, bo jestem człowiekiem nerwowym....

Wiem, co muszę zrobić i co mnie czeka... w najbliższym czasie wybieram się na zbadanie jak wielka jest to dziura, jakie są przepływy i czy kwalifikuję się to do zabiegu (aczkolwiek obecna moja kardiolog stwierdziła, że tak).

Bardzo mnie martwi jednak inny fakt.... Jestem górnikiem, pracuję na oddziele, gdzie czasem naprawdę muszę się przesilić w pracy.

Czy ów zabieg zabroni mi pracy *na dole* ?

Pozdrawiam

Twoja odpowiedź