Adam2223 IP: 185.25.219.**

Przy sytuacjach mnie stresowych (zwykła rozmowa z kierownikiem ) mam drżenie rąk natomiast podczas rozmowy z kierownikiem innego sklepu takiego problemu nie mam . Drżenie rąk występuję też przy dłuższej pracy (pracuje fizycznie w ochronie ) , dodatkowo trenuję raz lub dwa razy dziennie boks codziennie od poniedziałku do piątku Kiedyś miałem stojącą pracę i po paru dniach stania miałem skurczę pod okiem i na nodze a także całym mną trzęsło . Myślałem że to przez brak magnezu więc kupiłem cytrinian magnezu w tabletkach i po paru dniach stosowania (1 tabletka rano i jedna wieczorem ) miałem dziwne uczucie jakby skurczu czy wałkowania w głowie a także czasem bólu i zawrotów głowy . Dziś wziąłem rano jedną tabletkę magnezu rano i przy wychodzeniu z mieszkania miałem jakby zawroty głowy ale w niewielkim stopniu .Jestem osłabiony , czasem mi gorącą . Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Mam zdiagnozowaną depresję i od 3 miesięcy przyjmuje leki .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kardiolog Marek Kośmicki

Witam Adama2233,

Zespół depresyjny może powodować, że jest Pan bardziej od innych wrażliwy na sytuacje stresowe.
Niektóre leki antydepresyjne mogą wywoływać podobne objawy. Warto porozumieć się z lekarzem, który przepisał te - nie wymienione z nazwy - leki i ustalić, czy opisywane dolegliwości mogą od nich zależeć?
Magnez doustny raczej nie daje opisywanych przez Pana objawów.
Warto nauczyć się odreagowywać stresy w sposób niefarmakologiczny. Dlatego warto więcej spacerować, nawet 30 minut codziennie, słuchać klasycznej, najlepiej barokowej muzyki - Bacha, Vivaldiego i innych kompozytorów...

Twoja odpowiedź