Rachel

Ja mam dodatkowe skurcze komorowe, na początku jak zdiagnozowali u mnie arytmię miałam 10 000 dodatkowych skurczów, od sierpnia brałam biosotal 40 dwa razy dziennie i od razu bardzo pomógł na dwóch pierwszych holterach dodatkowych skurczów był 1 albo wcale, już się ucieszyłam, że uda mi się wyleczyć raz na zawsze ale w styczniu przez kilka dni miałam bardzo nasilone objawy i były nie do wytrzymania :/ podobno było to spowodowane przez hormony. Ostatnio poszłam na konsultacje do innego lekarza i właśnie przepisała mi te nowe leki. Tak się zastanawiam czy ten betaloc jest silniejszy niż biosotal 40? Tak wogóle czy te leki trzeba brać przez całe życie czy jest szansa że leki zlikwidują ognisko w sercu, które powoduje te skurcze? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

as12

Z tego co wiem to betaloc jest betablokerem a biosotal to połączenie betablokery i leku antyarytmicznego.Ja bralam rytmonorm systematycznie to skurcze zniknęły ,teraz tylko doraźnie jak juz nie mogę wytrzymać to go biorę a na stale mam zapisany metocard.Skurczy mam praktycznie po kilka w każdej minucie wiec na dobę w tysiącach ,myślę ze arytmia może kiedyś ustąpić lecz lekarze twierdza ze po pewnym czasie powraca.

Rachel

A jak wygląda i jak długo trwa odstawianie rytmonormu?

as12

Rytmonorm można brać systematycznie jak i doraźnie,nie trzeba go od stawiać stopniowo tak jak betablokerow,ja bralam trzy razy dziennie przez trzy miesiące a teraz biorę tylko wtedy kiedy naprawdę nie mogę juz wytrzymać ,w ciągu miesiąca może zazylam dwa razy ,na razie wystarcza metocard.Pani dr na poczatku kazała brać trzy razy aby serce odpoczelo od skurczy ,teraz powiedziała ze mogę wg potrzeby.Czy ty zazywasz regularnie czy doraźnie?

zosiula222

Rytmonorm to bardzo dobry lek przy arytmii. Brałam wiele lat, z przerwami - kiedy arytmia się wyciszała. Doszło jednak do tego, że brałam bardzo duże dawki - rano 300 mg, południe 150 mg, wieczorem - 300 mg, a arytmia nie ustępowała (10 tys. skurczy/dobę). Zdecydowałam się na ablację i udało się - miałam całkowity spokój od arytmii przez 4 lata. Niestety powróciła. Brałam jakiś czas rytmonorm, ale odstawiłam, bo dopadły mnie jeszcze inne problemy zdrowotne i już za dużo leków brałam. Bardzo pomogła mi akupunktura, chociaż nie udało mi się dokończyć całego cyklu (co najmniej 10 zabiegów). Zawsze można spróbować, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. Rytmonorm jest dobrym lekiem, ale działa ok. 8 godzin, więc powinno się go brać 3 razy dziennie (tak mi powiedział kardiolog, specjalista od arytmii). I nie trzeba się go bać. Chyba, że pacjent źle się czuje, to oczywiste, że trzeba odstawić. Życzę zdrowia.

as12

RACHEL i jak u ciebie leczenie rytmonormem,zadzialalo?

Rachel

AS12, powiem szczerze, że biłam się trochę z myślami odnośnie nowych leków i czy powinnam zmieniać leczenie ale zdecydowałam się spróbować z nowymi lekarstwami ale dzisiaj dopiero wzięłam po raz pierwszy betaloc i rytmonorm więc za kilka dni będę mogła powiedzieć dopiero coś więcej. Ja mam brać regularnie dwa razy dziennie. Napiszę jakie będę mieć wrażenia.

as12

RACHEL I JAK TWOJE LECZENIE,PRZYNOSI EFEKTY?

JUSTYNA12345 IP: 89.73.41.**

Witam. Łączył ktos z Was Rytmonorm z lampka wina czy jednym piwem? nigdzie nie jest napisane że sa przeciwwskazania...

Hilenka IP: 195.62.64.**

Kardiolog zabronił pić alkohol,przy dobrym samopoczuciu lampka wytrawnego wina,ale sporadycznie.rytmonol u mnie powoduje wielkie osłabienie,czekam na wizytę u kardiologa

edyta k roman IP: 73.51.97.**

Mam arytmie , mig przedsionkow od kilkunastu lat . Przez ok. 1 rok pomogl mi Aspargin 2x dziennie , pozniej powrocila znowu arytmia . Nastepnie bralam Multak ktory zlikwidowal calkowicie arytmie na okolo 2 lata . Teraz wystepuje bardzo czesto , dzisiaj zaczelam Rytmonorm , zobaczymy czy cos zadziala .

teresa 201801 30 IP: 127.0.0.**

Witam chciałam równiez wypowiedzieć się na temat rytmonormu który równiż zażywam prawie 20 lat może 2 lata w tym przerwy było i bardzo sobie chwalę zaden inny lek na arytmie u mnie nie był lepszy a mam aż 3 różne arytmie jestem po 4 ablacjach ze swojego doświadczenia myślę że rytmonorm jest jednym z lepszych leków na arytmie.

Twoja odpowiedź