avatar
Szczuroglazz

Witam,
Moje serce jest jednokomorowe, jestem po operacji zwanej *fontana*. Chciałabym sobie zrobić tatuaż, lecz odradzono mi go. Chciałabym uzyskać więcej informacji na ten temat. Czy jest tu może ktoś kto mimo choroby serca ma zrobiony tatuaż?
Czytałam, że zabronione jest tylko w przypadku jeśli ktoś ma zastawkę. Czy może grozić infekcja w moim przypadku?
pozdrawiam Alicja ;)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Ewa30zToF IP: 62.108.185.**

Witaj! Osoby ze wszczepionymi zastawkami czy innymi elementami muszą zwykle stosować profilaktykę infekcyjnego zapalenia wsierdzia przy zabiegach uszkadzających łączność tkanek, a takim jest zrobienie tatuażu, przekłucie uszu, wyrywanie zęba, czy usuwanie kamienia nazębnego. Profilaktyka polega na zażyciu odpowiedniej dawki antybiotyku przed zabiegiem i po nim. Poza tym robienie tatuażu to tez ryzyko zarażenia się np. wirusem HIV, a my, osoby z wadami serca, po operacjach, i tak mamy osłabiony układ odpornościowy. Po co się więc narażać?

Porozmawiaj jeszcze raz ze swoim kardiologiem, spytaj, czy musisz stosować profilaktykę IZW, i zastosuj się do jego zaleceń. Bez tatuażu można żyć, ale IZW to dla nas śmiertelne zagrożenie.

avatar
jalek IP: 188.146.139.**

To bardzo ważne zdanie, użyję je jako argumentu, gdy ktoś zada mi takie pytanie. Bez tatuażu mozna żyć a z IZW ?

avatar
tatuazystkazwada IP: 91.189.20.**

Proszę - nie rozpowszechniajcie nieprawdziwych informacji. W bezpiecznym studiu tatuażu nie można zakazić (nie zarazić!!!) HIV. Mamy XXI wiek, są standardy, które obowiązują zarówno szpitale, jak fryzjerów czy studio tatuażu. Najlepiej wybrać profesjonalne, polecane studio.

avatar
irooc IP: 78.10.209.**

Mam 14 tatuaży robię w porządnym studio, i tatuator bardziej boi się że to on zarazi się czymś od klienta niż klient od studia, bzdury zaczytane nie wiadomo skąd tamten komentarz powinien zostać usunięty.

avatar
Ewa36zToF IP: 83.145.149.**

Jednak lepiej w naszym wypadku dmuchać na zimne. Przeszłam w dzieciństwie IZW i ledwo uszłam z życiem, więc jeśli macie wadę serca, to przed wizytą w studio tatuażu skonsultujcie się ze swoim kardiologiem. Ktoś, kto nie ma pojęcia o wadach sercach i obostrzeniach, które niektóre z nich wymuszają w codziennym życiu, nie powinien się wypowiadać.

avatar
PAD IP: 80.55.175.**

Szczerze skonsultuj to nie z kardiologiem a kardiochirurgiem. Naprawdę doświadczonym kardiochirurgiem !.
Ogólnie często lekarze kardiolodzy dla mnie są jak lekarze rodzinni, którzy mnie prawie wykończyli.
Dorobiłem się dwóch zastawek serca po IZW.
Ale po pytałem lekarza bo został mi bezpodstawnie wyrwany ząb. Pytałem jednego lekarza rodzinnego mogę wstawić impalnt, pytałem kardiologów moge wstawić impant * cytuje nie, niech Pan się zastanowi*
informacja od Kardiochirurga, oczywiście nie widzę żadnych przeciwskazań prosze wstawiąc implant. prosze pamiętać o profilaktyce IZW antybiotyki! :-)

Twoja odpowiedź