Sadus

Witam! Będę pisać pracę na temat defibrylatorów i mam odnośnie pytanie: czy stymulator serca można nazwać defibrylatorem? Czy mogę informacje na jego temat podpiąc pod temat pracy? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mom IP: 164.126.127.**

Nie można. Stymulator to zupełnie coś innego niż defibrylator-kardiowerter.

Sadus

Dziękuje za szybką odpowiedź. Oczywiście stymulator jest czym innym niz efibrylator-kardiowerter lecz czy można go zakwalifikować do ogólnej grupy defibrylatorów? Pozdrawiam

Kokos86 IP: 193.238.200.**

To zupełnie dwa różne urządzenia. ja nie podpinał bym tego pod tą samą grupę gdyż spełniają one różne zadania. Stymulator to inaczej rozrusznik którego zadaniem jest zapobieganie skrajnym bradykardią a czasami chodź bardzo rzadko tachykardią. Kardiowerter natomiast czyli inaczej ICD ba za zadanie zapobiegać NZK, czyli w wypadku NZK nasz ICD impulsem elektrycznym pobudza serce do rozpoczęcie ponownie pracy tak jak to robi urządzenie AED.

utaerr IP: 85.219.150.**

Lekkie i poręczne zestawy do defibrylacji sprzedają w sklepie Sendpol. Produkty wraz ze zdjęciami i opisami są na stronie sendpol24.pl. Można było u nich skorzystać z zakupów ratalnych co akurat w moim przypadku było jedyną alternatywą.

arekk IP: 127.0.0.**

Defibrylatory treningowe z polskim modułem obsługi masz w sendpol24.pl. Długo czegoś takiego właśnie szukałem. Cenowo poniżej średniej branżowej uważam.

Twoja odpowiedź