Ryjek IP: 46.204.22.**

Witam
Jak najszybciej i najprościej dostać się do SCChS w Zabrzu ?
Na NFZ czy też lepiej prywatnie ?
Jeśli prywatnie to proszę o polecenie mi dobrego kardiologa . wraz z danymi adresowymi Jego gabinetu.
Jakie macie opinie na temat opieki personelu oraz warunków w Zabrzu ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

AnkaS

Akurat dobrze się składa bo 5 listopada wróciłam z Zabrza :) w ŚCCS leżałam dwa dzionki :) Dostałam skierowanie od mojej Pani Doktor, która na co dzień pracuje właśnie tam.Ja zaś leczę się prywatnie.
Jeśli chodzi o sam pobyt w szpitalu to jestem bardzo zadowolona. To był mój pierwszy pobyt w szpitalu, i stwierdziłam, że gdyby we wszystkich szpitalach w całej Polsce panowała taka miła atmosfera, tak świetna opieka medyczna to byłoby naprawdę dobrze ;) Pracują tam przesympatyczne pielęgniarki, lekarze, którzy są zabiegani, ale zawsze mają czas porozmawiać z pacjentem i wytłumaczyć wszystko, a przy tym wszystkim mają poczucie humoru :)

zla IP: 176.113.207.**

Zadzwoń do poradni umów się na wizytę. Wszystkie dane znajdziesz w necie.

Bet

Ryjek
z jakiego miasta jesteś? Z jakim problemem masz zamiar się tam dostać? Operacja czy wylegiwanko ;) Być może mogę Ci pomóc, ale potrzebuję odpowiedzi na powyższe pytania.
Prawda - najprościej zadzwonić na odpowiedni do potrzeb oddział w Zabrzu
Polecam z całych sił ten szpital.
Pozdrawiam

pytajacy IP: 176.113.207.**

Mam takie pytanie jak mielibyście wybierac między leczeniem w Katowicach - ochojcu a SCCS w Zabrzu to który byście wybrali ? i dlaczego ?

Bet

Powtórzyłabym w Zabrzu. Katowice znam z opowieści, a Zabrze z własnych doświadczeń. Wybrałabym ten ośrodek jako jedyny w Polsce, nie tylko porównując do Katowic. Tu na forum również czytałam pozytywne oceny o Katowicach. Pozdrawiam

RYJEK IP: 46.205.81.**

Do BET

Mam niedomykalność zastawki mitralnej III stopnia oraz aortalnej II stopnia, a także kardiomiopatię niedokrwienną II/III stopnia wg NYHA

Jestem z Kujaw
Lekarz namawia mnie na Zabrze ( najlepsi specjaliści ) tylko ,że na NFZ są ogromne kolejki, a prywatnie nie mam pojęcia do kogo i gdzie iść...

hah IP: 176.113.207.**

Witam, miałem w tym roku wymienianą zastawkę w Katowicach i było ok. Bardzo dobra opieka, pełen profesjonalizm.

Jeśli chodzi o kolejki do Zabrza to jestem zdziwiony, bo ja w Katowicach na operację czekałem trzy tygodnie.

Pozdrawiam

Bet

Ryjku drogi :)
podam Ci telefon do mojego lekarza. Mojego - w sensie, że mnie przygotowywał do operacji i potem operował, a wszystko dlatego, że pochodzi a mojego miasta. Było mi łatwiej niż Tobie, bo miałam do niego bezpośredni kontakt. W Zabrzu jest tam szefem oddziału małoinwazyjnego, ma złote ręce i bardzo stara się o każdego pacjenta. Jest bardzo zapracowany, więc nie łam się, jak nie dodzwonisz się od razu. Najlepiej dzwonić do Niego około godziny 9,00 oraz około godziny 13,00. Telefon, który Ci podam jest do sekretariatu. Pani sekretarka bardzo stara się pomóc, więc zapytaj się w jaki sposób najlepiej się z lekarzem skontaktować. Ja czekałam niemal rok czasu, ale na własne życzenie związane z uwarunkowaniami zawodowymi, aby móc gdzie wrócić po operacji i długim zwolnieniu. Ja podam Ci namiary na dr Krzysztofa Filipiaka, bo go znam i doprowadził mnie do całkowitej zdrowotności :) Tam każdy lekarz jest dobry. Źli fachowcy nie mieliby tam zatrudnienia. Ja miałam dwupłatkową zastawkę aortalną zamiast trzypłatkowej i mega tętniaka:). Utrzymuję kontakt z pacjentami z Zabrza i naprawianymi przez wspomnianego lekarza - wszyscy mamy się bardzo dobrze. Stara się On ciąć jak najmniej pacjenta (małoinwazyjie). Wykonywał już taką jak moja operacja przez mały otworek - bez cięcia mostka. Szkoda, że ja się nie załapałam :( Ma złote ręce!
Z tego kontaktu skorzystały dwie osoby z form. (o których wiem). Jedna niemal od razu pojechała z wizyta, a druga miała kłopoty z kontaktem. Stań na głowie i dodzwoń się tam i umów się na wizytę, a potem polecą terminy.
W Zabrzu lekarz ten chyba nie posiada gabinetu prywatnego, wystarczająco zabiegany jest na oddziale. Gdy ja byłam operowana, to miał On dyżury nocne w czwartki. Jest wtedy od rana do następnego rana albo popołudnia. Podpowiadam Ci to, bo łatwiej będziesz mógł skontaktować się. Spytaj w razie czego panią sekretarkę kiedy ma dyżur nocny.
Oto dane: dr Krzysztof Filipiak, ŚĆChS w Zabrzu, tel. 32 373 38 56.
Jeśli coś więcej chcesz wiedzieć, to pytaj. Może wówczas e-mailem?
Pozdrawiam, życzę powodzenia i proszę o informacje w sprawie załatwiania terminu :)
Bet

Bet

HAH, RYJEK
wydaje mi się, że nie są długie kolejki. Ja od razu miałam być operowana, ale jak wspomniałam wcześniej - uwarunkowania zawodowe i ciągła czujność czy mogę jeszcze czekać na zabieg. Wiele też zależy od tego czy jest to konieczne od razu czy pacjent może jeszcze czekać? Ryjek, jeśli masz skierowanie do Zabrza od swojego lekarza prowadzącego to myślę, że nie będziesz miał żadnego problemu. Zadzwoń, wyślij skierowanie po rozmowie telefonicznej i przygotowuj się do zabiegu ( wylecz wszystkie zęby, wymazy z nosa i gardła) i czekaj na telefon proszący Ciebie na przyjazd :)
Głowa do góry i działaj !
Bet

RobertWLKP IP: 77.89.104.**

Witam, potrzebuję pomocy mam tate w bardzo cieżkim stanie po zawale miesnia sercowego w 1990 po zawale okoloproceduralnym w trakcie zabiegu w 2012, uszkodzona zastawka mitralna i trojdzielna, niewydolnosc lewej komory, niedokrwistosc z powodu niedoboru zelaza, w 2012 wszczepiony CRT-D oraz 5 stentów podczas badania koronografi, stan jego obecny jest krytyczny nie może od 3 mc-y spac ani jeść z podowdu iż serce jest za slabe aby dostarczyc krew do zołądka wątroby i innych organów każdy posiłek nawet ten dla dzieci gerber dla niego jest to nie wyobrazalny bol po jedzeniu. Zjezdzilem juz cała polske w poszukiwaniu pomocy i jedynym miejscem gdzie jeszcze moga mu mozliwe ze pomoc to jest SCCS w Zabrzu, bylem wczoraj w poradni niestety nie zostalem przyjety w imieniu Taty poniewaz lezy w klinice kardiologi we wroclawiu, tam juz nie sa mu wiecej nic pomóc jedynie zostalo zabrze ewentualnie do transplantacji bądz do jakiegos urządzenia wspomagającego... Proszę o POMOC>>> Czasu zostało mi niewiele...

RobertWLKP IP: 77.89.104.**

Dodam że nyha jest już III/IV z tym że bardziej kradiolog daje ++++

ROBERTWLKP IP: 77.89.104.**

Frakcja wyrzutowa ostatnio na badaniu 24... ostatnio cały czas nie wiele ponad 20

Bet

ROBERTWLKP
Podaj swojego maila, odpiszę. Byłam operowana w Zabrzu. Gdzie mieszkasz?

KRUK75 IP: 83.22.36.**

Robert u mnie to wyglądało tak: dostałem od swojego kardiologa skierowanie do przychodni kardiochirurgicznej, po namyśle wybrałem Zabrze, zarejestrowałem się telefonicznie a następnie pojechałem do przychodni. Podczas wizyty zostałem zakwalifikowany do zabiegu, poprosiłem o połowę maja na zabieg, ale cos tam nie zapisali i miałem telefon już po dwóch tygodniach że mam termin zabiegu, ale ostatecznie skończyło się tak jak prosiłem połową maja. Przed samym pójściem do szpitala poszedłem jeszcze tylko do mojego lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do szpitala na oddział kardiochirurgii. I to było całe moje *załatwianie*, oczywiście były jeszcze badania i szczepienia które musiałem zrobić.