Ewa30zToF IP: 83.145.149.**

Piotrze, spytaj kardiologa, czy nie musisz przed zrobieniem tatuażu i po nim łyknąć antybiotyku w ramach profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia. I czy w ogole możesz zrobić tatuaż, jeśli bierzesz jakieś leki, zwłaszcza na rozrzedzenie krwi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

viabilitym

Piotr,
Jestem po operacji jakies 2 mce. Mam jeden tatuaz i przymierzam sie do drugiego :)). Jestem przekonany że można tylko w odpowiednim czasie. Pewnie musi minąć z pół roku. Dokładnie dowiem sie u mojego lekarza.

A co do operacji! glowa do góry nie jest zle!!

billymarks

Viabilitym miałeś operację z niepełnego cięcia. Powiedz proszę, czy miałeś robione dodatkowe badania przed operacją, które zapewniły Ci małoinwazyjną metodę??? Czy po prostu poszedłeś od razu pod nóż???? Dzięki za info. Pozdrawiam!

viabilitym

Nie bylem specjalnie przygotowywany na mniejsze ciecie, tak podziałał lekarz który mnie operował (za co jestem mu bardzo wdzieczny), jednak mam mniejsze ciecie jak by nie było. Tak naprawde to zobaczyłem ze rana jest mniejsza dopiero przy zmianie opatrunku :)) bylem zaskoczony i bardzo ucieszony!!!

Ale zrastająca się klatka boli chyba tak samo :)

sskomplikowany

Nazwa tematu : ,,Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką* , ja mam sztuczną zastawkę sjm 22mm 1999, protezę Ao wstępującej i łuku , z reinplantacją naczyń dogłowowych , kontakt do mnie przez Skypa , w moim profilu , ( dostęp dla zarejestrowanych i zalogowanych )

piotr79786 IP: 62.21.36.**

Wrócę do tematu koleżanki samurayki z sfd. Ostatnio zagłębiłem się w jej temat i zdziwiło mnie jedno. Skoro mostek po operacji jest słabszy to jakim cudem ta dziewczyna 8 lat ćwiczy karate kyokushin (dyscyplina w której większość ciosów kończy się na klatce piersiowej) niesamowite

Sskomplikowany, ja nie znam wymiarów mojego homograftu płucnego.. Wiem tylko, że to zastawka ludzka. Mam ją już prawie 13 lat :-)

nadisza IP: 94.72.92.**

Witam Wszystkich. Szukam kontaktu z osobami po wszczepieniu zastawki, otóż u mojej mamy stwierdzono złożoną wadę zastawki aortalnej ,nie domykalnośc 3 go stopnia fala zwrotna zajmuje ok 75% RWOT. Niewiele mi to wszystko mówi ,ponieważ nigdy nie miałam z tym doczynienia .Lekarz prowadzący wysyła mamę na wszczepienie zastawki ,mama się bardzo boi tej operacji , nie ukrywam że ja też .Proszę o kontakt i wypowiedz ludzi ,którzy są już po tej operacji,jak się czują jakie są powikłania i czy wogóle są... czym to grozi jeśli mama się nie zdecyduje na wszczepienie ,i wszystkie obawy dotyczące tej zastawki.Proszę o doradzenie co jest najlepsze martwię się bardzo i już sama nie wiem .Moje GG-12306937,z góry dziękuję Wszystkim ,którzy się do mnie odezwą.

jarek1983

Proponuje poczytać ten temat i zapewne odpowiedzi na wiele pytań się tu znajdą.

Stasia

Nadisza-zacznij przegladac tutejsza *lekturke*od pierwszej strony,to napewno znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujace cie pytania i przekonasz sie,ze nie ma czego sie obawiac.Pozdrowionka

Bartek 39 wawa IP: 91.94.231.**

Witam wszystkich - moją żonę zakwalifikowano do operacji uplastycznienia, czy jak to się nazywa. Po otworzeniu mają stwierdzić czy się da, czy będą wszczepiać zastawkę. Na wiele pytań znalazłem już odpowiedź, ale nie wiem np. czy można latać samolotem na dłuższe dystanse po operacji (oczywiście po okresie rehabilitacji). pozdrawiam

Bartku, a o jaką zastawke chodzi? Mnie w ieku 8 lat (czyli już 22 lata temu)wycięli lekarze w USA zarośniętą zastawkę płucną. Przez Ocean Atlantycki leciałam 3 tygodnie po tej operacji. 13 lat temu lekarze w Warszawie -Aninie wszczepili zastawkę płucną, tzw. homograft płucny (zastawka ludzka) i nic o zakazie latania nie mówili. Jednak dopiero w listopadzie 2008 r. miałam okazję lecieć z Warszawy do Oslo ( i z powrotem), razem z dwiema innymi mlodymi konietami po kilku operacjach serca, i nic sie żadnej z nas złego nie stało :-)
O wszystko trzeba pytac lekarzy, bo moze przy innej zastawce, wymagającej przyjmowania okreslonych leków na stałe, długie loty nie są wskazane.

marisa

Witam! Jestem półtora miesiąca po operacji wymiany zastawki aortalnej mechanicznej, czuję się jeszcze nie za dobrze ogólnie jestem jeszcze słaby, czasami miewam lekko podwyższoną temperaturę. Jak długo może to potrwać bo szczerze mówiąc spodziewałem się, że będzie lepiej? Wskaźnik INR na razie mniej niż 2, łykam Acenikumarol 5 mg i badam krew co tydzień. Chciałem zapytać czy po takiej operacji można otrzymać rentę ( jestem rolnikiem)?Pozdrawiam!

krystynka

Jestem już rok po drugiej operacji wymiany zastawki i teraz uplastycznili mi trójdzielną. Ponieważ moje serce nie chciało podjąc normalnej pracy w styczniu tego roku wszczepili mi kardiowerter. Spadała jego wydajnośc więc w kwietniu zrobiono mi ablację łącza av. Teraz jest ok. Mogę normalnie życ i poszłam do pracy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

piotr123213 IP: 62.21.36.**

Witam byłem na kontroli u kardiologa. Pani powiedziała, że moje wyniki nie zmieniły się od zeszłego roku. Powiedziała, że mam falę zwrotną II stopnia a niedomykalność zastawki śladową - minimalną i może to być ze względu na dorastanie. Co o tym myślicie ? o co chodzi z tą falą zwrotną czemu ona jest II stopnia a cała wada nawet nie I ?

Pozdrawiam