Mariola IP: 78.154.74.**

Jolu jak dobrze znależć bratnią duszę bo nikt tak nie zrozumie , jak osoba która sama przeszła przez to wszystko.Staram sie nie myśleć o swoich kłopotach zdrowotnych ale nie zawsze się to udaje.Mimo to staram się żyć normalnie .Jestem w trakcie robienia badań i gdybyś mogła mi napisać jakie badania musiałaś wykonac przed operacja sama a jakie wykonano w klinice.Bo z tego co czytam na forum to jest tych badań.sporo ,natomiast mi zalecono - stomatologa, ginekologa oraz laryngologa-wymaz z gardła. Mariola

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Agnieszka IP: 91.94.25.**

Witam. Chętnie nawiążę kontakt z osobą po wszczepieniu zastawki, która przeszłą przez powikłania zakrzepowo-zatorowe. Osoby mające ochotę podzielić się swoimi przeżyciami proszę o kontakt. To mój nr gg: 6102285. Z góry dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

jola IP: 83.31.75.**

Mariolu witaj. Często myślę o Tobie. Zaglądam na forum. Identyfikuję się z Tobą.
Czasami to chyba zbyt to przeżywam. Ale cóż, mnie też ktoś pomagał. Zresztą miałam pewne doświadczenia życiowe. Przez kilka lat w WIM mijałam drzwi z napisem kardiochirurgia. Przerażało mnie to. Mówiłam Ci rozmowa z Doktorem Piotrem Hendzlem uspokoiła mnie bardzo. Przed znalezieniem się na oddziale wykonane miałam następujące badania: ginekologiczne, laryngologiczne, stomatologiczne. Miałam oznaczoną grupę krwi, a także morfologię i badania tarczycy bo miałam straszną arytmię. Najważniejsze żeby nie było stanów zapalnych i grupa krwi. Musi być na to dokument . Pozostałe wyniki miałam kiepskie, ale nikt nia to nie zwracał uwagi. Nie martw się, czuję że Ty przy mnie jesteś okazem zdrowia. Ja przeżyłam, Ty też będziesz żałować, że tak się katowałaś. Mam umówioną wizytę u kardiologa. Zrobiłam EKG i jest arytmia. Martwi mnie to wszystko. Dziś nic mi się nie chce.
Pomyślałam sobie, że nawet jeśli żyłabym rok to i tak warto było. Ważne, że teraz żyję w miarę normalnie. Już cudów u mnie nie będzie. Chętnie kiedyś spotkam się z Tobą. Ale na razie lecz się. Może jeśli będziesz na oddziale, to się zobaczymy. Napisz coś o Sobie. Pozdrawiam Cię gorąco Jola Podaję Ci
e- maila: jolantaskolimowska@ gazeta.pl

Dorota IP: 88.199.79.**

Czekam na operację zastawki aortalnej w Poznaniu na Szkolnej czy ktoś tam był operowany.Czy po operacji jedzie się na rehabilitację.Jak to wygląda.Napiszcie proszę!

Janek IP: 79.163.197.**

Czy picie napoju składającego się z soku ćwiartki cytryny, szklanki wody i łyżeczki miodu przez okres 3 tygodni mogło doprowadzić do wzrostu INR?skoczyło po 21 dniach z 2,62 do 3,6 przy dawce 3,3,3,4 po odstawieniu tego *specyfiku*w ciągu 17 dni spadło do 1,8 przy dawce 2,2,2,3 może ma ktoś z Was wiedzę na ten temat,może nie ma potrzeby zażywać większych dawek acenocumarolu tylko wspomagać się tym napojem,czy to mógł być przypadek?może wyjaśnię że ten napój polecono mi na wzmocnienie a przy okazji popijała go moja żona ,która jest po wszczepieniu zastawki aortalnej.

jola IP: 83.31.109.**

Cześc Janku. Nie chcę udawać mądrej, ale jako pacjentka po operacji zastawki wiem, że należy unikać owoców zawierających witaminę C. Wszelkie takie specyfiki zacierają obraz profilu INR, Najlepiej stosować leki. Wtedy łatwiej jest kontrolować wskażnik. Trudno jest zrezygnować ze wszystkiego. Ja bardzo lubię warzywa i owoce. Niestety musiałam zmodyfikować swój jadłospis. Często nawet nie przyznaję się, że czegoś nie mogę. Pozdrawiam Ciebie i Twoj.ą żonę. Jola

Ina IP: 213.156.97.**

cześć Janek, myślę,że to mógł być przypadek. Posiadam dwie zastawki mechaniczne i lekarze mówili, że owoce mogę jeść w każdych ilościach. Unikam jedynie zielonych warzyw w dużej ilości. Zazwyczaj jem to samo, a INR i tak się zmienia. Czasem nawet bardzo mocno. Pozdrawiam.

jola IP: 83.31.120.**

Witaj Ino. Jak się okazuje lekarze różnią się w swoich zaleceniach. Ciekawi mnie Ino Twój przypadek. Które zastawki masz wymienione. Jak się czujesz? Czy pracujesz zawodowo. Napisz coś o Sobie. Nie było moją intencją wprowadzenie w błąd Janka. Czasami mam tego dosyć. Teraz męczy mnie arytmia. Zrobiłabym wszystko, żeby się z tym uporać. W tym czasie gdy piszę te *swoje mądrości*
leci melodia z serialu Czterej pancerni i pies. Jaka ja wtedy byłam szczęśliwa. Pozdrawiam. Jola

Janek IP: 79.163.198.**

Cześć Ina.Myślę że mógł być to przypadek ,bo jeszcze się nie zdarzył taki duży skok INR,przekonam się o tym po następnym badaniu,napewno napiszę o tym.Jolu nawet przez myśl mi nie przyszło , że Ty chciałaś mnie lub kogokolwiek wprowadzić w błąd pozdrawiam Was obie i życzę zdrowia,a melodia z czterech pancernych ,oj jaki ja wtedy byłem szczęśliwy,ale jak to mówią* to se ne wrati* a żyć trzeba.

Ina IP: 213.156.111.**

witam, ja mam wszczepione dwie zastawki mechaniczne aortalną i mitralną. Jestem studentką, a operację miałam rok temu. Jeszcze nie miałam problemów ze zdrowiem, a utrzymywanie wskaźnika w normie nie jest już takim problemem bo zakupiłam aparat. Oczywiście INR skacze w różne strony, ale na to nie mam wpływu. Jem prawie cały czas to samo, a wynik nieraz jest szokujący...Pozdrawiam Was gorąco.

jola IP: 83.31.78.**

Cześć Mariolu! Dawno Ciebie nie słyszałam, a właściwie nie czytałam. Byłam na wizycie w szpitalu. Arytmia jest moją integralną częścią. Wynika to z tego, że zbyt długo zwlekałam z operacją. Proszę odezwij się. Pozdrawiam Cię serdecznie. Jola.

jola IP: 83.31.78.**

Witajcie Agnieszko, Ino, Doroto, Jagodo, Janku! Serdeczne pozdrowienia dla Was wszystkich i Waszych umęczonych rodzin z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzy Wam
Jolka

jola IP: 83.31.76.**

Witaj Ino czy mogłabyś skontaktować się ze mną drogą e meilową. Mój adres jolantaskolimowska@gazeta.pl. Napisz mi coś o aparacie do pomiaru INR. Mi coś ostatnio spadł do 1,48. Nie lubię takich wyskoków, no może skoków. Czytałam, że niektórzy odczuwają, rożnicę gdy krew jest gęsta. Ja takich subtelno.ści nie odbieram. Pozdrawiam. Jolka

Janek IP: 79.163.248.**

Ina, a może byś tak na forum napisała jaki to aparat,firma ,cena ,dokładność pomiaru ,szukam dla żony i mam już mętlik w głowie (,pisałem to już w temacie aparat do mierzenia INR)podobna już są tańsze niż 3000zł,boję sie aby nie kupić jakiegoś bubla.

Ina IP: 213.156.111.**

Pisałam już w temacie aparat do mierzenia i w innych wątkach, że używam Coagucheck XS. Aparat jest dokładny i bardzo wygodny. Pozdrawiam.