Marek87

Zwolu wiem że na pewno do śmiechu Ci nie było, nie dośc że organizm wariuje po operacji to jeszcze współlokator dręczy psychicznie. Swoją drogą, to świetnie piszesz, dużo sie dowiedzialem po przeczytaniu Twojej historii. Nie ukrywam że panicznie boje się szpitala i nawet czytając twoją *opwieśc* spociłem się jak mysz. Uścislając nie boje się że moge nie przezyc tylko boje się bólu po operacji tych drenów zastrzyków a na myśl o cewnikowaniu przechodzą mnie dreszcze:( Ale jak widac da się przezyc, jesli wy wszyscy z tego forum daliscie rade to ja tez dam! Jeszcze raz proszę o odzew anusia111 jak wyglądała u Ciebie plastyka zastawki???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ewa29ToF IP: 83.145.149.**

Marku: Cewnikowanie to pryszcz, naprawdę. Niczego nie czujesz, bo znieczulają Ci pachwinę w miejscu założenie cewnika, a dopiero potem go wkładają. Nieprzyjemne jest podanie kontrastu, ale da się wyrzymać. Ból po operacji i wyjęcie drenów owszem, do przyjemności nie należą, ale pamiętają, że potem bedzie dużo lepiej :-)

Dietetyk IP: 85.89.185.**

Witam, jestem na ostatnim roku studiów na kierunku Dietetyka. Piszę obecnie prace mgr. Poszukuje osób, które wyrażą chęc na udział a badaniu ankietowym oraz chciałyby,aby ich jadłospisy zostały poddane ocenia pod względem zawartości składników pokarmowych. Po wypełnieniu ankiet, służę pomocą w ocenie obecnego sposobu odżywiania oraz poradami dietetycznymi. Do projektu badawczego potrzebuje również wyników lipidogramu (cholesterol, trójglicerydy, HDL, LDL).Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod adresem mx5mx5@wp.pl

Marek87

Ewa Ty to jesteś skarbnica wiedzy:)

Dzięki, Marku :-) ma się te 30 lat doświadcxzenia w temacie :_0 Pierwsze cewnikowanie miałam w wieku 5 lat, potem 8, a następne w wieku 15 i 17 lat...Do tego próba przezskonego zamknięcia jednego naczynia w wieku 21 lat... O operacjach nie wspomnę. Można powiedzieć, ze jestem weteranką :-)
A tak poza tym, to chciałam Was poinformowac, że 14. lutego obchodzimy Światowy Dzien Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca, który mozna uznac za święto nas wszysktich tu obecnych :-) I tych wielu tysięcy na całym świecie.

zwolu

Marek nie pękaj. W szpitalu nie ma bólu! Igiełki to pikuś w ogóle o tym nie myśl. Zresztą nie ma tego tak wiele. Tak naprawdę ból jest wtedy kiedy próbujesz się ruszać na początku + ew jak zaniedbasz coś po wyjściu ze szpitala. Nic nie pękaj ..serio

Marek87

Dzięki Zwolu szczerze powiem że mnie uspokoiłeś, może nie będzie tak źle. Tym bardziej iż mi chcą przeprowadzic na początek balonikowanie jak się uda to o kilka lat odwlecze to operację mam podobno 50% szans na udaną plastykę. Jesli się nie uda to dopiero operacja i wymiana zaworu:) Ewa i Zwolu piszą że było OK to u mnie tez będzie OK:) Proszę tylko o odzew ludzi którzy mieli plastykę, chciałbym się dowiedziec jak to dokładnie wygląda? pozdro dla wszystkich:))

piotr79786 IP: 62.21.54.**

Zwolu a jak u Ciebie wygląda z siłownią ?
Co lekarz Ci powiedział ? Ile teraz ćwiczysz i jak intensywnie ? :)

Pozdro

billymarks

Z tego co wiem Chłopak nie ociąga się:):):)

jack IP: 83.143.43.**

Witam. jestem 10 dni po operacji zastawki aortalnej i tętniaka aorty wstępującej. chciałbym wszystkich którzy maja taka operacje przed soba uspokoić. Sam przed operacja miałem wiele watpliwości, strachu i wiele nasuwajcych sie pytań. To wszytko co przechodzimy w zwiazku z operacja nie jest takie straszne. A juz oczytałem sie kilka takich oinii na tym forum że trzesłem gaciami, ale jak mówie nie ma tragedii i mozna sobie z tym poradzić. Jesli macie jakies pytanie a ja będę znał na nie odpowiedzi to chetnie je Wam udziele.! ;)

Jack: To świetnie, że już jesteś po i dobrze się czujesz :-)
Moje pytanka: Jak szeroka była Twoja aorta wstepująca? To była twoja pierwsza operacja? Gdzie Cie operowali?

jack IP: 83.143.43.**

Pierwsza operacja, aorta 5,8cm, operowany byłem w Aninie

Wow! A kto Cie oprował? prof. A. Biedermann? I jakie wskazania do operacji (poza ryzykiem rozwarstwienia się aorty..)? Moja ma 5, 6 cm, ale że jestem po 3 operacjach, czekają, aż mi się pogorszy, bo na razie kolejny zabieg to za wielkie ryzyko.

piotr79786 IP: 62.21.54.**

Witam. Z garścią pytań. :)
1. Ostatnio na forum przeczytałem, że po operacji zastawki na biologiczną można ćwiczyć sporty kontaktowe bo nie bierze się leków na rozrzedzenie krwi. To prawda?
2. Co z mostkiem gdy już się zrośnie? Słyszałem, że przez te druty jest on mocniejszy:)?
3. Oglądałem dzisiaj Dzień Dobry TVN i był profesor z Aniny w Warszawie i opowiadał o opercji bez rozcinania mostka. Jakie są negatywne rzeczy w operacji mostka nie licząc zrastania się go?

Pozdrawiam

zwolu

Piotr79786 - nie robie sobie żadnych limitów ani ograniczeń, dźwigam więcej niż przed zabiegiem, czuję się dobrze, ale do lekarza wybieram się w najbliższych tygodniach na sprawdzenie