jarek1983

Ja mam mechaniczna zastawkę aortalna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

piotr79786 IP: 62.21.54.**

I jak z tymi ranami i tabletkami ? jak żyjesz ?

jarek1983

Ranami? blizną po operacji normalnie ta nie przeszkadza gorsza jest na boku po operacji aorty ale ma 20 lat. Tabletki na warfin trzeba brać i pilnować INRu ale mam w domu tester to nie problem dawkę leku sam sobie ustalam.

Rany w sensie jakieś skaleczenia, stłuczenia ? uważasz jakoś specjalnie na siebie ? bo ludzie piszą, że każde stłuczenia są groźne, to prawda ?

zwolu

Wtrącę pomysł na tatuaż http://www.sealegsart.com/Gallery/CheckEngine.jpg ;)

billymarks

A co to jest????:):):)

zwolu

Kontrolka która się zapala jak sie silnik psuje albo jest okres serwisu :P Na klate można sobie dziabnać

elwira9

Piotr79786 chyba za dużo o tym wszystkim rozmyślasz, wcale nie jest pewne czy w ogóle będziesz miał operację , ale powiem ci ,że po zabiegu, oczywiście po odpowiednim okresie rehabilitacji żyje się i pracuje zupełnie normalnie, mój mąż ma mechaniczną zastawkę aortalną i jest spawaczem

billymarks

Hehe:) Okres serwisu się zbliża u mnie:)

milki IP: 195.189.88.**

Do Zwolu a jak brzmi pełna nazwa tej zastawki bo ja byłe operowany 2 miesiace temu tez W krakowie i tez mam zastawke biologiczna (carpentier Edward perimount) tak brzmi nazwa mojej zastawki. i nie wiem czy to jest krówka swinka czy konik:) a i jaka srednice zastawki Ci wszczepiono?
pozdro

zwolu

Milki mam ten sam model, średnicy nie pamiętam nie chce mi się grzebać w papierach i to jest krówka, koniki wszczepiają w Krakowie starszym ludziom w całkiem fajny sposób, bo endoskopowo i w jedną godzinkę, a zatrzymanie akcji serca to ok. 1min.
Jak wrażenia ze szpitala?

Ewa29ToF IP: 83.145.149.**

No, chłopaki, widać, że z Was preawdziwi faceci: interesuje Was model i średnica zastawki. Ja o swojej płucnej wiem tylko tyle, że jest ludzka :-)
Może powiedzą mi więcej przy następnych wymianach. Płucną kiedyś tez trzeba bedzie wymienić, może się uda przezskórnie, to pewnie Melody, wołowa. Aortalnej bym nie chciała wymieniać (na razie mała niedomykalność), a jesli już, to na biologiczną..

milki IP: 195.189.88.**

Wrazenia bardzo pozytywne:) a kto Cie operował bo mnie Dr Samitowski:)
a teraz pozostało wrucic do formy i zapomniec na 25 lat:)
a jak czesto chodzisz teraz do kardiologa?

Zwolu a tak w ogóle to orientujesz się w kwestii dbania o zastawkę ? Co może pogorszyć niedomykalność? Człowiek ma w ogóle jakiś wpływ na nią? (chodzi mi tu o zastawkę naturalną czyli bez operacyjną)

Ewa29ToF IP: 83.145.149.**

Zastawka składa się z kilku delikatnych płatków, więc łatwo ją uszkodzić, np. nie lecząc grypy, lub anginy, czy nie dbając o zęby (bakterie z jamy ustnej bardzo szybko docierają do serca). Na pewno nie można przesadzać z wysiłkiem fizycznym, stresem.
Jesli zastawka jest już niedomykalna, to się raczej nie zamknie sama..
Ale niedomykalność I stopnia, jeśli nie ma innych nieprawidłowości, to nic groźnego, nie ma się czym przejmować. Ja nie mam żadnej domykającej się zastawki, ale lekarze akurat tego nie uważają za problem.