jarek1983

To się nie idzie do kardiologa tylko dzwoni się szybko do kardiochirurgów którzy operowali i oni mówią co robić. Ja jestem miesiąc po wymianie zastawki aortalnej, zrobili mi to w Katowicach na Ochojcu II Oddział Kardiochirurgi i kazali wrazie jakiegokolwiek mojego niepokoju mam od razu dzwonić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Henia IP: 77.115.111.**

kardiochirurg twierdzi, zreszta to wynika z wszystkich bada, żw wszystko jest w porządku. leczę się na nadciśnienie około 20 lat, przed operacją je miałam mam i teraz. Kardiochirurg mówi, że operacja zastawki nie leczy nadcisnienia. Branie leki obniżają ciśnienie aż nazbyt ale w ciągu dnia 113/60, a w nocy podczas snu 180/113, po przejściu wsztaniu i przejściu kilku kroków obniża się. Doczytałam się że wysokie ciśnienie i objawy mogą wynikać z bezdechu podczas snu. Gdzie można wykonać takie badania i czy ktoś ma takie dolegliwości i jak je leczy/wyleczył

marek IP: 91.212.223.**

Gdzie przyjmuje prof Andrzej Januszewicz zajmujacy sie leczeniem nadciśnienia tętniczego???

teska11

Moj tato (70 lat) mial w maju wymieniona zastawke aortalna z czescia aorty (na biologiczna) i zreperowana zastawke mitralna w Rzeszowie (wielke dzieki dla dr. Kazimierza Widenki i jego zespolu). Mial migotanie przedsionkow ktore nie ustepowalo i 3 tygodnie po operacji zostal mu wszepiony rozrusznik w Lublinie (podziekowania dla dr. Grzywny i dr. Modrzewskiego). Obecnie jest 4 miesiace po operacji i czuje sie dobrze. Czy ktos mial podobna sytuacje i moze cos napisac?

sylwek11 IP: 195.189.88.**

Mam23 lata i za 2 miesiace czeka mnie wymina zastawki aortalnej operacje bede miał w krakowie Instytut Kardiologi im Jana Pawła II czy ktos miał tam taka operacje i jak ocenia cały przebieg przed podczas i po operacji i jak sie teraz czujecie i jak pracujecie to w jakich zawodach

Ewa29 z Tetralogią F IP: 83.145.149.**

Sylwek111: Mam 29 lat, wymiana zastawki aortlanej w dalekiej przyszłości, ale jestem już po 3 operacjach serca, w tym wszczepieniu zastawki płucnej (1998 r., Instytut Kardiologii w Warszawie-Aninie). Wypuścili mnie do domu w dziewiątej dobie po ostatniej operacji, dotycząca m. in. wszczepienia nowej ludzkiej zastawki. Operacja trwała 8 godzin, ale to daltego,że była już trzecia w ogóle ( a drugana otwartym sercu). Były potem niewielkie powikłania (troszkę płynu w płucach- najczęstsza komplikacja po operacjach serca), ale lekarze szybko je opanowali.
Dwa albo trzy tygodnie później wróciłam do szkoły. Poszłam na studia dzienne, a od 4 lat pracuję jako dziennikarka w lokalntym tygodniku w Koszalinie.
Zapraszam Ciebie jako sercowego VIP-a na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są nie tylko rodzice dzieci z wrodzonymi wadami serca, ale i my, dorośli.
www.forum.sercedziecka.org.pl

kdz IP: 212.182.20.**

Ja jestem nauczycielem akademickim na politechnice. Operowano mnie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Myślę, że ze sztuczną zastawką aortalną można pracować spokojnie w większości zawodów także fizycznie. To na pewno Cię nie ogranicza i spokojnie można pracować.

jarek1983

Ja jestem po operacji 5 tydzien czuje sie b.dobrze i oby tak dalej. Do pracy jeszcze nie wracam bo w piatek jade do sanatorium a pracuje w Hurtowni Motoryzacyjnej.

szymon IP: 195.189.88.**

a jakie macie zastawki mechaniczne czy biologiczne? i czy bierzecie jakies leki przeciw zakrzepowe i wystepuja jakies samoistne krwawienia??

nieobecny IP: 213.17.255.**

Szymon, ja jestem 7 miesięcy po operacji wymiany zastawki aortalnej która odbyła się w Aninie. Lekarze zadecydowali żeby wymienić mi zastawkę na mechaniczną. Mam zastawkę: St. Jude Medical 2,5. Oczywiście obawiałem się o krwawienia. Jednak jak do tej chwili (odpukać) nie miałem takich zdarzeń. Ustabilizowałem sobie poziom INR i jest on w miarę stabilny (między 2,5-3). Na rozrzedzenie krwi biorę warfarin. Pozdrawiam

chory IP: 195.189.88.**

a miał ktos taka operacje w krakowie szpital Jana Pawła II jak tak to jak oceniacie ?

Mateusz_87 IP: 193.59.205.**

Do - Chorego:) - Wiesz, co, ja miałem mieć tam operację w szpitalu w Krakowie - Jana Pawła II nawet byłem na konsultacjach a co więcej byłem już przyjęty na oddział - zrobiono mi wszystkie badania wygolono mnie ładnie:) nawet podano leki już przed operacją......A tu nagle - lekarze kręcą się koło mnie, ale nikt mi nic nie mówi - oprócz tego bym jeszcze czekał, coraz bardziej sie denerwowałem czas leciał i nic - nie wiedziałem, co się dziej - Rodzice też zaczęli sie niepokoić aż tu nagle - PAN DR. - powiedział - jednak nie będziesz miał operacji - jeszcze poczekamy - SZOK - o co tu chodzi, pomyślałem moje emocje były naprawdę na wysokim poziomie moja rodzina też nie wiedziała, o co chodzi - mój brat postanowił iść do ordynatora i to wyjaśnić na początku Niechciał za bardzo rozmawiać - (szczerze mówiąc myślałem, że chodzi o kasę - no niestety tak pomyślałem) - i w sumie To nie wiem do dnia dzisiejszego, co tam zaszło - na pytanie mojego brata - *Czy Mateusz może spokojnie wyjść ze szpitala bez operacji i nic mu nie będzie??? - DR. Tego nie mogę Panu zagwarantować - BRAT - więc czemu go wypisujecie bez zabiegu??? DR. - Bo można jeszcze poczekać...... BRAT - ile można poczekać??? - DR. Trudno powiedzieć.....”--- Tak to mniej więcej wyglądało zostałem totalnie zlany bez słów wyjaśnień wróciłem do domu oddalonego o 300 Km - i nie wiedziałem, co dalej robić: ( - Aż do czasu, kiedy wysyłałem moje badania do Warszawy do Dr, Garlickiego - który zaprosił mnie na konsultacje - gdy wszedłem do gabinetu przywitał się popatrzył na wyniki potem na mnie - i powiedział - JUTRO MASZ OPERACJE - a miała to być tylko konsultacja - ale tak sie stało na drugi dzień o 13 miałem operacje, która sie udała i już 3, 5 roku cykam sobie i dobrze się czuje Dr. Garlicki - był zaskoczony postawą lekarzy z Krakowa - bo powiedział, że to był już najwyższy czas...... - Sorry ze tak sie rozpisałem - ale może kogoś to zainteresuje..

POZDRAWIAM

goha IP: 193.59.205.**

.

INRatio2 IP: 93.179.232.**

********************************************************************************************
********************************************************************************************
Nowe najnowszej generacji aparaty do pomiaru INR z palca INRatio2
wypożyczalnia, sprzedaż, gotówka i na raty, cena od 2499,00 zł na zawsze
kontakt, 607421994. Bezpłatny dowóz oraz 2 lata gwarancji.

jarek1983

No ja miałem operacje na Ochojcu w Katowicach i bardzo miło będę wspominał lekarzy i personel pielęgniarski. Będę chwalił GCM i II Oddział Kardiochirurgii. Zastawkę mam mechaniczna czyli cykam ale czuję się dużo lepiej.