ciassteczkowa

Szczęśliwa
Ja o tym doskonale wiem że wszystko będzie dobrze. Ciekawa jestem tylko co po drodze jeszcze się okaże

Odpowiedzi znajdują się poniżej

wega51

Ciasteczkowa
Sama robisz zastrzyki, nie wymyślili jeszcze żadnych tabletek ? Ja jestem jutro umowiona z doktorem to sie okaże co dalej.
musisz wytrwać , jesteś młoda masz tyle energii i na pewno masz kolo siebie sztab kochanych osób które Ci pomagają.

szczesliwa IP: 46.113.128.**

Wega51

ciasteczkowa musi zrobić sobie zastrzyki z clexanu żeby zagęścić sobie krew. jesli planuja u niej jakąś interwencję chirurgiczną to nie mogą tego
zrobić na warfinie. mój mąż też miał te zastrzyki przed ściąganiem wody

ciassteczkowa

Wega51
Są tabletki ja brałam wcześniej warfin, ale przed operacja lepiej jest stosować clexane ponieważ szybciej działa i szybciej wydalany Jet z organizmu przez co podczas operacji nie ma ryzyka wystąpienia krwOtoku. Przy warfinie jest gorzej bo usuwa ie z organizmu przez ok 4 dni.
Clexane rozrzedza krew, nie zageszcza

ciassteczkowa

Clexane zapobiega robieniu się zatorow i skrzepow

szczesliwa IP: 46.113.128.**

Ciasteczkowa

tak masz rację że clexan rozrzedza krew. mi chodziło o to że przed operacją musisz wziąć clexan aby twoja krew była mniej rozrzedzona niż na warfinie żeby nie było żadnego krwotoku. złe się wyraziłam :)

renatn

Witam. Mam do Ciasteczkowej jeszcze pytanko, czy przy tym uczuleniu swędzi Cię skóra obok blizny, bo u mnie do tej pory skóra na części piersi okropnie swędzi,nie wspomnę już o samej bliżnie.A czy miałaś np. wcześniejsze blizny i jak one się goiły?Pozdrawiam.

ciassteczkowa

Kochana nie moja blizna nie swędziała nic a nic. Teraz jak tak sobie myślę to pierwszym objawem było uczucie rozpierania w jednym miejscu blizny, potem zaczęła tak jakby pod błonka skóry zbierać się woda która rozpierała na szerokość i wzdłuż blizny. Rosło sobie to rosło, aż dodatkowo podeszło czymś żółtym, zaczęło się wokół robić bardzo czerwone, aż w końcu ta woda zaczęła zmieniać kolor na czerwony (krew rozrzedzona z wodą)

Noni IP: 212.244.70.**

Hej Wszystkim

Ciasteczkowa, trzymaj się! Będzie dobrze! Już nie musisz się martwić, że coś się dzieje a Ty nie wiesz co i że nic z tym nie robisz. Fachowcy się Tobą zajmą i zrobią co trzeba. A wcale nie musi to być najgorszy scenariusz. Strach ma wielkie oczy, a w sumie to takie malutkie nieporadne stworzonko ;) że jak mu się nie poddasz to pryśnie niczym bańka mydlana. Wiem, że to niekomfortowa sytuacja ale zmierzasz ku rozwikłaniu sprawy i to najważniejsze. A, co do rozcinania to lekarz /gdyby to doszło do skutku/ natnie skórę czy musi ciąć mostek??? Jakby co to lepiej załatwić ten drut z miejsca. Chociaż może to jednak bakteria...

Wega, nie zamartwiaj się i Ty. Powikłania się zdarzają, ale równie dobrze wszystko pójdzie jak z płatka! Razem z Ciasteczkową możecie się wpisać na listę wyjątkowych, ale nie z racji powikłań i uczuleń, tylko z racji że dzielne babeczki jesteście!

Szczęśliwa, pozdro dla Mężusia Pracusia.

Ja się pochwalę, żem dzielnie wyleczyła ząbki. Prawie rok odwłuczyłam zapisanie do stomatologa. Ale w kwietniu zaliczyłam 3 wizyty i wyleczyłam zęby i nawet oczyściłam się ;) z kamienia! Hej!!! :)

szczesliwa IP: 217.99.57.**

Noni

Napisz czy usuwalas kamień nazebny w osłonie antybiotykowej? Mój mąż przed wyjazdem był u dentysty sprawdzić czy przypadkiem nie ma jakiegoś stanu zapalnego.miał robione jednego zeba.teraz jak przyjedzie to chce usunąć kamień i zalakowac żeby zabezpieczyć zeby 7

wega51

Jeżeli chodzi o zęby, to dziś miałam robiona panoramę moich ząbków , mam wszystko okej, żaden nie był leczony kanałowo , ani na ten czas nie wymagają, usunelam kamień są wypiaskowane teraz tylko pukanie Szałwia.

wega51

Noni dzięki za pocieszenie.
Teraz melisa podwójna i do łóżka do mezusia.

tyskie 70 IP: 87.119.14.**

Witam wszystkich i pozdrawiam .Jestem świeżo po wizycie u kardiologa .Po echu serca okazało się że wyniki są podobne jak przed rokiem
lewa komora 2014-62mm 2015-60mm
aorta 43 bez zmian
niedomykalność 2/3
ef-64
Reszta zastawek i jam serca prawidłowa .Doszła do tego

łagodna steneza aortalna Za dwa miesiące holter ciśnieniowy Do tego czasu mam podjąć decyzje ,operujemy czy jeszcze chce czekać.Mam do was dwa pytania .Niedomykalność i steneza ,STENEZA czy doszła dodatkowa wada.I czy gradiant zastawkowy określa się takim skrótem [PG max/men 14,4/7,7]

szczesliwa IP: 83.9.30.**

Wega 51

Daj znać jak po wizycie u doktora?

renatn

Witam.Tyskie zapewne chodzi ci o stenozę aortalną,jest to zwężenie lewego ujścia tętniczego,u ciebie stenoza jest łagodna dlatego jeszcze nie proponują ci żadnej operacji. Tak do końca nie wiadomo ile w takim stanie wytrzymasz, zależy od wieku, od ciężkiej bądż lekkiej pracy a także od stresu(wg. mnie najbardziej ).Musisz mierzyć często ciśnienie,żeby wiedzieć czy wszystko jest w porządku,również zadyszka przy wysiłku wskazuje ,że serce ma problem.Być pod kontrolą kardiologa i on będzie wiedział czy nadchodzi już czas interwencji.Tu w tym temacie nic nie da się oszukać,będzie ciężko,duszno,czy omdlenia,wtedy trzeba myśleć o operacji.Jak na dzień dzisiejszy nie jest chyba żle.