szczesliwa IP: 46.113.128.**

Ciasteczkowa

Przy zastawce biologicznej musisz mocno pilnować ciśnienia. Nas doktor Sobczyński na ostatniej wizycie mocno uczulił żeby go rygorystycznie pilnować. Wysokie ciśnienie powoduje szybsze zużywanie się zastawki. Miałaś kiedykolwiek problemy z ciśnieniem? mój mąż dopiero po operacji zaczął brać leki na nadciśnienie. wcześniej nawet nie wiedział że chorował na nie od dawna.... odkąd pamiętam zawsze narzekał że boli go głowa z tyłu teraz po lekach wszystko minęło :) więc kochana jak masz możliwość to pomierz sobie ciśnienie i obserwuj wyniki :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

renatn

Witam.Ciassteczkowa, po zastrzykach rzeczywiście brzuch taki jest, ale nie przejmuj się ,wkrótce wszystko wróci do normy.Bardziej zwróć uwagę na ciśnienie jak wspomniała Szczęśliwa.A jak jest ze spaniem,pewnie masz sporo poduszek,bo czasami spałam dosłownie na siedząco.Czas powoli upływa i niedługo będziesz cieszyć się że operacja się udała ,że możesz starać się o maluszka ,przy biologicznej chyba człowiek jest sprawniejszy niż przy sztucznej.Wiek też ma na pewno duże znaczenie.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

renatn

Witam jeszcze raz. Mam pytanie do bardziej doświadczonych zastawkowiczów.Co jakiś czas -co 3-4 m-ce występuje u mnie wysokie ciśnienie,boli mnie okropnie za mostkiem mam odczucie jakbym połknęła duży kęs jabłka i to powoli przesuwa się i rozdziera przełyk.Trwa to ok. 20-30 min.Ciśnienie jest wtedy np.179/104.Nie bardzo wiem od czego to może być ,zazwyczaj mam niskie .Wizytę planową mam dopiero w lipcu, bo zmieniłam lekarza,a poprzedni jak dał mi na nadciśnienie leki ,to chodziłam jak pijana,ciśnienie spadało tak,że nie dało się funkcjonować normalnie.Może mi ktoś zasugeruje z własnego doświadczenia co się dzieje?Z góry dziękuję.Rena.

szczesliwa IP: 46.113.128.**

RENATAN

A jakie bierzesz leki na nadciśnienie? mój mąż miał już kilkukrotnie zmieniane leki. teraz ustalił mu kardiochirurg i wkońcu jest ok :) bo albo miał za wysokie ciśnienie albo za niskie. Przy tak wysokim ciśnieniu kardiolog nie zalecił Ci brania tabletek pod język które gwałtownie obniżają ciśnienie? mój mąż na taki wypadek dostał captopril ale z niego nie korzystał bo najwyższe ciśnienie jakie miał to 140/100

ciassteczkowa

Renatn
Jeżeli chodzi o spanie to śpię normalnie, już mnie plecy nie bolą, śpię na leżąco praktycznie na płasko. Ale muszę na noc zażyć przeciwbólowe leki bo mnie tak mostek boli przy oddychaniu na leżąco że to jest jakaś paranoja. No i to moje wiecznie walące serducho, łomocze, mam wrażenie że pływa mi w klatce. Przed operacją nie mogłam spać na lewym boku teraz to nawet na płasko czuje to dudnienie aż do szyi. Mówię wam łomot, nie wiem tak jakby potykało się to serducho, i prędkość, czasami mam wrażenie że mam tam V8 która się rozpędza.
Jeżeli chodzi o oddychanie to jest tak jak w szpitalu, gorzej mi się oddycha na siedząco niż na leżąco, nie wiem od czego to jest uzależnione.
Ciśnienie i puls hmmmm no powiem szczerze że nie pomyślalam nawet o tym by sobie sprawdzać, muszę kupić baterie i sobie mierzyć, bo faktycznie zwłaszcza pod wieczór prędkość bicia serducha jest niesamowita.... nie wiem może taki mój urok? a może tak ma być? przecież w końcu jestem tyle co po operacji

renatn

Witam. Właśnie chodzi o to drugie ,że przekracza 100.Poprzedni atak był 4 grudnia ,lekarz z pogotowia dał mi zastrzyk i właśnie tabletkę pod język i do tej pory nie było wysokiego ,tydzień temu znowu wyskoczyło w nocy przed zaśnięciem,ale obyło się bez lekarza.Parę razy stosowałam dietę na obniżenie ciśnienia tj.raz w tygodniu je się jabłka smażone z ryżem przez cały dzień ok.5 posiłków i .nic innego.To ciśnienie nie utrzymuje się długo ,dlatego mnie to dziwi, bo nie wiem czy można brać leki na nadciśnienie ,skoro jest prawidłowe przez kilka miesięcy.Jeżeli jeszcze się to powtórzy będę musiała iść prywatnie do specjalisty albo zrobić dokładniejsze badania,może coś z nerkami się dzieje?Pozdrawiam .

renatn

Witam. Ciassteczkowa, z tym sercem to musisz porozmawiać z kardiologiem,żeby czasami coś się nie przyplątało.Wcześniej pisano coś na ten temat.

szczesliwa IP: 37.31.119.**

Ciasteczkowa
Koniecznie musisz mierzyć ciśnienie i puls.za wysoki puls powoduje że zastawka szybciej się zuzyje.mężowi doktor sobczynski ostatnio włączył mała dawkę betablokera żeby spowolnić akcje serca.ma holterze średni puls wyszedł mężowi 93 więc trochę podwyższony dlatego doktor zdecydował o włączeniu tego leku.teraz jest ok i puls ma w granicach 70 -80.

ciassteczkowa

No ja jak wychodziłam ze szpitala miałam puls 110, a ciśnienie 110/75 przed operacją pamiętam że ciśnienie miałam bardzo niskie bo 80/45.
W szpitalu już mi dano bisocard, także cały czas jestem na tym leku, choć różnicy ja przynajmniej nie czuję, jak łomotało tak łomocze i dudni to serducho dalej.

szczesliwa IP: 178.42.189.**

Ciasteczkowa

To dosyć wysoki puls.powinnaś mierzyć puls i ciśnienie i zapisywać wyniki i skonsultować z kardiologiem.bisocard to jak dobrze kojarzę to też betabloker?w jakiej dawce go bierzesz?

ciassteczkowa

Malutką biorę dawkę 2,5mg
Mi zawsze tak serducho waliło, tzn może nie aż tak mocno jak teraz no ale przecież serducho musi się zregenerować po operacji, może się to samo jakoś unormuje, dam sobie trochę czasu. Wizyta u naszego doktora albo końcem maja albo początkiem czerwca wiec poczekam. Nie będę mu zawracać gitary, a u mnie do kardiologa przecież nie pójdę

Mój mąż też bierze bisocard w dawce 2,5 mg i serce zwolnilo do 70-80.ten lek włączył mu doktor na ostatniej wizycie.powiedział że jeśli serce przy tej dawce nie zwolni do 80 to żeby zwiększyć dawkę.będziesz przed wizytą u doktora robić echo?

ciassteczkowa

Doktor Sobczyński mówił, że na wizycie kontrolnej w Unicardii wraz z docentem Gackowskim zrobią mi echo, by sprawdzić zastawkę i wszystko czy jest ok.
No mi raczej nie zwolniło, no może trochę, ale sa momenty w których bez powodu serce zaczyna przyspieszać nagle, i łomotać. Najlepiej to odczuwam właśnie wieczorem jak idę spać, czasami tak łomocze że nie mogę uleżeć.

Ciasteczkowa
Pomierz sobie ciśnienie i puls.jak będziesz miała wysoki to możesz zwiększyć dawkę bisocardu.zresztą jak pojedziesz na kontrolę do doktora to będziesz mogła mu pokazać swoje zapiski z wynikami.mój mąż takie prowadzi chociaż teraz już nieregularnie.nam doktor mówił że echo mamy robić albo u docenta Gackowskiego lub doktor Sorysz ale dopiero w przyszłym roku :-)

oigen IP: 178.36.166.**

A czy ktoś z was bierze codziennie magnez ?