antoni IP: 76.75.107.**

odpowiedz dla Janka,tak, kupisz w Polsce potrzebne paski...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Witam i pozdrawiam wszystkich,mam 60 lat,mieszkam w Kanadzie -London,Ontario,operacje wszczepienia zastawki aortalnej(replacing aorting valve-jak tutaj to nazywaja)przeszedlem 2.5 roku temu,na drugi dzien juz chodzilem po schodach(z asekuracja), do pracy (mechanik samochodow ciezarowych) wrocilem po15 tygodniach - bez ograniczen,staram sie byc aktywnym fizycznie(co lubie),duzo jezedze rowerem - wreszcie,nawet sie scigam z duzo mlodszymi,od operacji wykonalelm dalsze 12 skokow z samolotu - oczywiscie ze spadochronem :).
Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia.
z powazaniem antoni.
Dla Janka:
jesli masz aparat *CoaguChek*,to paski kupisz w Polsce,sam to robie,bo sa znacznie tansze niz w Kanadzie - aparat odwrotnie :),podaje adres:
http://www.coaguchek.pl/content/contact_us/index.html

......dla Doroty,mozesz uzyskac wiecej informacji jesli chodzi o aparat pod tym samym adresem,ktory podalem Jankowi:
http://www.coaguchek.pl/content/contact_us/index.html
..........pozdrawiam i zycze powodzeni.
P.S
......mysle,ze mozesz go kupic w Niemczech lub Angli nieco taniej,ale trzeba sprawdzic w internecie,wiecej informacji znajdziesz pod w/w adresem.
pozdrawiam....antoni.

Janek IP: 79.163.218.**

Antoni,dzięki mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbyś napisać ile kosztuje u Was aparat chodzi o CuagoChek XS, do znajomych ma przyjechać rodzina jeżeli by to było tansze to może bym ich poprosił aby mi go kupili, u nas koszt tego aparatu wynosi 3296 zł. w tym są 24 paski .pozdrawiam

....do Janka!
ja zaplacilem 922.45 dolarow kanadyjskich,to bylo 2 lata temu,ceny mysle sie nie zmienilly,z tym,ze w roznych aptekach(nie wszystkie maja) sa rozne ceny -trzeba miec recepte od lekarza,przynajmniej ja musialem miec.
W tej cenie nie ma paskow.Wtedy gdy ja kupowalem to w innych aptekach chcieli nawet i 100 dol. wiecej.
Pisze o modelu CoaguChek XS,starszych juz nie prowadzili.
...zycze powodzenia. a

Janek IP: 79.163.231.**

Antoni,dziękuje za informacje .pozdrawiam

Wieslaw IP: 89.77.194.**

Czesc.Do wszystkich ktorzy posiadaja Aparat do pomiaru INR, kiedy wykonujecie pomiary. Chodzi Mi czy na glodnego tzn. na czczo ,czy tez o kazdej porze dnia.Bo jak sie robi pomiar w laboratorium to sie idzie rano i zawsze ide na glodnego.Chodzi Mi o to zeby pomiar byl wiarygodny. A wizyte u kardiologa mam dopiero w lipcu to bym sie zapytal. Jestem na etapie kupna tego urzadzenia Coaguchek XS. I jeszcze zapytuje Was czy obsluga jest trudna? Szuczna zastawke mam wszczepiona juz od 2001 roku /aortalna/ i biore Warfin 8mg a poprzednio bylem na acecumarolu i bralem 3 mg.Z gory dziekuje za odp. i pozdr.INR robilem ostatnio w szpitalu K-ce Ochojec i mialem 2,5.

Dorota IP: 213.92.134.**

Pomiaru INR nie trzeba robić na czczo.

kdz IP: 89.186.16.**

Witam aparat Coaguchek mam juz ponad rok. Zakupiłem go w Polsce razem paskami dałem wtedy nieznacznie ponad 3 tys. Aparat i paski mozna kupić zarówno za granicą jak i w Polsce wystarczy wpisać na ebay.com. Obsługa nie jest trudna podobnie jak glukometr. Na poczatku miłem problem z naniesieniem kropli krwi na pasek ale teraz sie juz tego nauczyłem. Do pomiaru INR nie trzeba być naczczo. Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony. Chodznie do laboratorium jest uciażliwe mozna kilka lat tak pociagnać ale kilkanaście tak jak ja bardzo trudno szcególnie jak sie pracuje. Pozdrawiam

jacekG. IP: 87.207.64.**

Witam wszystkich!!
Zastawkę aortalną z kawałkiem aorty (tętniak aorty) plus baypas piersiowy wymieniono mi w Katowicach-Ochojcu 2 lata temu. Okazało się, że dopadła mnie bradykardia i zaopatrzono mnie w rozrusznik i od tego czasy *chodzę na baterię*. Jestem czynny zawodowo. Zażywam acenocumarol i nienawidzę chodzenia na pomiary INR, zawsze jestem kilkakrotnie kłuty bo żyły mam głęboko. Mam zamiar zakupić jakiś aparacik i po przeczytaniu kilku opinii zastanawiam się dlaczego bardziej popularnym aparatem jest CoaguChek XS a nie INRatio na temat tego drugiego były bardzo pozytywne opinie, czy jest ktoś kto go używa i podtrzymuje pozytywną opinię?
Do Wiesława i Doroty każdy pomiar porównywalny powinien być wykonywany w podobnych warunkach, czyli o tej samej porze i na czczo lub odpowiednio inaczej. Na wskaźnik INR ma wpływ to co zjemy czyli po posiłku wynik może być zmylony.
Mam jeszcze pytanko czy utrzymujecie jakąś dietę np. bez grejpfrutów i brokułów ?
Pozdrawiam.

Józef.email jotessta IP: 83.30.101.**

Z żoną /59 l /czekamy w strachu na wymianę u żony zastawki mitralnej co spadło jak grom z jasnego nieba.Żona dopiero co zaczęła wychodzić z depresji co napewno wpłynęło na stan serca i niewiemy o co prosić czy zastawka mechaniczna,biologiczna z pierścieniem jaki konsekwencje w przyszłości ,czy jest możliwy zabieg mało inwazyjny jak w Rzeszowie co decyduje o wielkosci zabiegu?Podobno zespół prof.Zembali w Zabrzu robi zabiegi mało inwazyjne?Jak długo trwa rekonwalenscencja?Czy takie zabiegi trzeba powtarzać co na to wpływa ?Kto podpowie będę wdzięczny?

jacekG.

Żadnego zabiegu operacyjnego nie trzeba powtarzać jak nie trzeba!! Więc o takiej konieczności nawet nie myślcie, przy implancie zastawki sztucznej trzeba dbać o wskaźnik INR (współczynnik krzepliwości krwi) czyli jeść do końca życia jakiś środek farmakologiczny i tyle a przy zastawce biologicznej nawet tego podobno nie trzeba. Co do samej operacji to moje zdanie jest takie im mniejsza ingerencja i im krótszy czas operacji tym lepiej.
Pozdrawiam.

Dorota IP: 213.92.134.**

Rodzaj zastawki poleci lekarz.Naturalne wstawia się osobom starszym,gdyż mają około 10 lat gwarancji.Natomiast sztuczna jest podobno z wieczną gwarancją,czyli przeżyje nas.Ja mam 55 lat i jestem rok po operacji zastawki aortalnej.Leki bierzemy codziennie,więc nie problem pamiętać o tej jednej na krzepliwość.Pozdrawiam!

Józef IP: 83.30.106.**

Dzięki dla jackaG i Doroty za odpowiedż-Józef.

pola

witam.mamy synka 5 cio miesiecznego z wrodzona wada serca pod postacia zastawkowe zwezenie aorty.szukam informacji i kontaktu z osobami doroslymi i rodzicami dzieci z ta wada.jestesmy pod opieka czd nasz kontakt gg 13172179