david87

Witam. Mam pytanie: ile sie czeka mniej wiecej na operacje wymiany zastawki? Zostalem zakwalifikowany do zabiegu w polowie pazdziernika, podpisalem zgode na operacje i pani doktor kazala czekac na telefon ze szpitala. Powiedziala ze powinni odezwac sie w ciagu 2 miesiecy ale nie dzwonili. Szpital w Poznaniu na ul. dlugiej. Mial tam ktos wymieniana zastawke? Jak z opieka?
Z gory dziekuje

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Noni IP: 212.244.70.**

Witam :)
David, z czekaniem bywa różnie. Czasem termin może się przesuwać, gdy są na oddział przyjmowane nagłe przypadki. Ale jeśli minęło już owe 2 miesiące to zadzwoń i się przypomnij. Bo może się zdarzyć jakieś zawirowanie. Ja na koronarografię czekałam 2 lata, a potem okazało się że nie potrzebnie, że gdzieś mnie ,,zgubili*. Jeśli nie mają Cię w planie na już, to przynajmniej orientacyjnie dowiesz się jakie czekanie jeszcze przed Tobą. Trzymam kciuki!

david87

Dziękuje Noni. Chyba pojadę osobiście się przypomnieć choć wolałbym odkładać to jak najdalej bo co raz bardziej się boje ale wiem ze to nieuniknione. Mam jeszcze parę pytań. Trzeba się jakoś specjalnie przygotować do zabiegu? Co można ze sobą wziąć do szpitala? Czy po operacji można wziąć np telefon do reki? Pani doktor mówiła mi ze pierwszy miesiąc po jest najgorszy ze będę jak warzywo. Mówiła mi tez o sanatorium, ze po wypisaniu ze szpitala skierują mnie do sanatorium. Przepraszam ze tak truje ale mam tyle wątpliwości i pytań a nie mam czasu przeczytać całego wątku. Pozdrawiam

renatn

Witam. Jak najszybciej zadzwoń .Pomyłki się zdarzają, są przecież jednakowe nazwiska imiona ,a nawet i to i to , tak było ze mną .Przez to czekałam pół miesiąca dłużej,ale nie w Poznaniu. PO operacji wcale nie będziesz jak warzywo, owszem będzie ciężko ale wiele , bardzo wiele osób wytrzymało to i Ty dasz radę.Ekwipunek do szpitala ,zależy jak jesteś daleko od opiekunów ,czy ci przywiozą na żądanie to co będzie potrzebne ,a jeśli nie to sam weż wcześniej.Po operacji wszystko dostarczą na salę.Telefon też miałam już na OIOM ie.Jeśli jesteś katolikiem to się wyspowiadaj,ksiądz przychodzi na OIOM z komunią.Modlitwa a zwłaszcza różaniec bardzo pomaga w tym ciężkim czasie.Wszystko w rękach lekarzy i Boga.Jeśli już zdecydowałeś się to nie odkładaj na potem ,bo potem może być gorzej ,chorób innych przybywa mogą cie nie zakwalifikować.Głowa do góry, nie panikuj.Pozdrawiam.

Piotr 57 IP: 79.186.125.**

*Operacja wymiany zastawki aortalnej i tętniaka aorty wstępującej* ostatnie wpisy odpowiadają na Twoje pytania . Głowa do góry - wszystkiego dobrego w nowym 2015 roku .
Piotr

Z porównaniem do rośliny po zabiegu, z deka przesada

OIGEN IP: 178.36.32.**

DAVID87
Proszę, przeczytaj wpisy ze dwa lata wstecz i znajdziesz na wszystko odpowiedż.Chyba jeszcze dobrze się czujesz .?

Pozdrowienia

david87

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi. Oigen to pojecie wzgledne, bo jak mozna sie dobrze czuc skoro serce chore i mysl o tym ze Cie pokroja?Ale na razie funkcjonuje normalnie, chodze do pracy i zyje dalej.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

OIGEN IP: 178.36.32.**

DAVID,
jeśli to aortalna , to jaką masz wartość AVA ,

Pozdrawiam

renatn

Witam.Może to kogoś zainteresuje ,moja mama miała ok.60 lat ,gdy wykryto u niej chorą zastawkę ,ale nie zgodziła się na zabieg. Dożyła 83 lat i ostatni rok byl trochę ciężki bo wysiadały nerki robiła się woda w opłucnej ,traciła siły.Ja natomiast poddałam się operacji zaraz po jej śmierci i mam trochę problemów, bo trochę powikłań mam po operacji.Meczliwość przed operacją była i po operacji też i 2 lata nikt nie wie od czego.Duszność też, chociaż ostatnio po bronchoskopi stwierdzono ,że mam zniekształconą tchawicę, prawdopodobnie po intubacji.i stąd te duszności .

david87

Oigen niestety nie ma tej wartosci podanej na karcie z badania echo. ale moge podac inne jak trzeba

Jozek 60 IP: 87.207.86.**

Mam pytanie do p dr biorę warfin /sztuczna zastawka aortalna serca już 14 lat / teraz odpadł mnie bol dziasla chyba odleżyny i uciski po sztucznej górnej protezie zebowej/ kupiłem dzis żel mucosit a tam w ulotce pisze ze nie smarować jeśli bieze sie leki na krzepliwość i tu mam problem proszę o opinie . Ta droga tez życzę wszystkim cykających i p dr dosięga roku 2015 hej

OIGEN IP: 178.36.26.**

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę
życzę , aby NOWY ROK był , zdrowy , wesoły i szczęśliwy .

cioteczka

Przyłączam się do życzeń. Zdrowia,zdrowia, zdrowia, i pogody ducha w Nowym Roku!!!!!! :)

lubellack IP: 188.127.24.**

DAVID87 to podaj jakie miałeś wyniki Echo. Pozdrawiam!

david87

LK-76
PK-34
LP- 50
PP-42
PRZEGRODA MIEDZYKOMOROWA-11
TYLNA SCIANA LEWEJ KOMORY 11
PIERSCIEN AORTY-26
OPUSZKA-35
AORTA WSTEPUJACA-47
PIEN PLUCNY-23
PG MAX-47MM HG
PG MEAN-23MM HG
EF-65%
Wnioski: istotna niedomykalnosc zastawki aortalnej
wynik aorty podalem z tomografu, tez beda ja naprawiac.
Jutro zadzwonie zeby sie dowiedziec co z tym terminem.
Czy przed przyjeciem do szpitala robi sie jeszcze jakies badaniua czy to juz robia na miejscu?
Wiem tylko ze musze miec zaswiadczenie od stomatologa