Dorota IP: 213.92.134.**

Tak każdemu się należy jak spełnia warunki zdrowotne.Ja miałam migotanie przedsionków więc nie można jechać.Jednak ja byłam od razu po szpitalu na wczesne rehabilitacji kardiologicznej.To szpital od razu przewoził nas do szpitala rhabilitacji koło Poznania.Tutaj nikt nie musi przydzielać bo jedzie każdy, chyba że ktoś nie chce.To jest olbrzymia pomoc więc kazdy jedzie.To jest przedłużenie leczenia szpitalnego.Pozdrawiam!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Żaneta IP: 80.54.174.**

Dziekuje bardzo za wyjasnienia. W piatek zawoże mame do szpitala w Katowicach noi zobaczymy jak to wszystko sie potoczy.

porfirek

Ja miałam operację w klinice na Ochojcu w Katowicach. II kloinika kardiochirurgii. Wspaniały docent operator. Opieka super.Przed udaniem się do szpitala miałam pietra, ale już w samej klinice przed operacją wszystko gdzieś uszło. Trzeba po prostu zaufać lekarzom. Pozytywne myślenie to gwarancja szybkiego powrotu do normalności. Jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem.. Pozdrawiam i gówa do góry będzie ok.

Właśnie moja mama bedzie miala robiony zabieg na Ochojcu u Doktora Bochenka. W piatek mamy sie tam zgłosić i przypuszczam ze zrobią jej w ten sam dzień badania w weekendy pewnie zabiegów nie wykonują więc chyba w poniedziałek to zrobią. A ile dni tak mniej więcej trzymają pacjenta w szpitalu po takim zagiegu wymiany zastawki aortalnej??

porfirek

Ja przyjęta byłam do szpitala w środę rano, w południe zrobiono mi korono, a w czwartek rano o 8 na salę operacyjną. Operacja trwała 4,5 godziny. Po 10 wybudziłam się i zostałam przewieziona na OJOM pooperacyjny, gdzie spędziłam dobę a potem na normalną salę. W środę do domu, czyli całość 8 dni. Ważna jest rehabilitacja pooperacyjna, trzeba dużo robiś ćwiczeń oddechowych. Ale to wszystko na miejscu pokażą i będą pilnować. Nie ma się czego bać, nie taki diabeł straszny. A prof Bocenek pewnie sam nie będzie robił zabiegu, Od tego ma docentów. Ja byłamw innej klinice, ale procedura taka sama wszędzie.Potem będzie zapewne kłopot z ustaleniem INR, zażywanie leków. A czy wiadomo jaką zastawkę będą wszcepiać? Biologiczna, mechaniczna. Od tego zależy potem, czy leki na krzepliwość będzie trzeba przyjmować, czy nie. Ja jestem już 4 miesiąc po operacji i wracam do pracy pod koniec miesiąca.

Właśnie tego nie wiemy czy to bedzie biologiczna czy mechaniczna. Mama juz miala robione dwa tygodnie temu badanie koronarografii w klinice w dąbrowie górniczej wiec drugi raz chyba juz nie bedą robić tego samego. Bardzo dziękuje za wyjaśnienie moze po tym co przeczytałam tutaj troszke bede spokojniejsza przed zblizajacym sie piątkiem.

porfirek

U mnie też nie było wiadomo jaka zastawka. O tym decydował operator w trakcie operacji. Zastawka biologiczna jestn tylko na parę lat i dostają ją podobno osoby starsze. Młodszym aplikują mechaniczną, bo jej nie trzeba wymieniać, jest na zawsze, chyba że coś się z nią dzieje. Tak więc o rodzaju zastawki decyzje zapadną pewnie w poniedziałek.Mnie jeszcze dodatkowo w trakcie zabiegu zrobiono *na zapas* 1 baypas aby w przyszłości nie przeprowadzą ponownej operacji.Tak więc jak widzisz można liczyć na lekarzy i mieć do nich pełne zaufanie.Powodzenia

Aneta IP: 82.139.146.**

witam wszystkich,
moja przyjaciółka jest po operacji wymiany zastawki. *Dostała** zastawkę biologiczną. Niestety wada serca wyszła w trakcie ciązy i straciła dziecko. Teraz rany się goją dobrze i powoli wraca do zdrowia. Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest z ciążą po takiej operacji? Pytam, ponieważ kardiolog przy badaniu kontrolnym powiedział, żeby zapomniała o dzieciach, natomiast po operacji kardiochirurg powiedział, ze nie ma przeciwskazań i będzie mogla starać się o dziecko po ok roku po operacji. Kto ma rację? Czy istnieją jakieś przeciwskazania co do zajscia w ciążę po takiej operacji?

monika147

Do -* Aneta
Bardzo mi przykro, pozdrawiam przyjaciółkę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Ja jestem po 2-óch operacjach wymiany zastawki. Mam wszczepioną zastawkę mechaniczną i kardiolog oraz kardiochirurg nie mają nic przeciwko ew. ciąży pod warunkiem, że będę w bardzo ścisłej kontrolii kardiologiczno-ginekologicznej.

agat

Witam

mam stenozę aortalna
cechy istotnego zwężenia GA 118/78 mmhg
ao wst 3,9 cm
przerost mięśnia 1,5-1,6cm
prawidłowa kurczliwość lk EF70% zostałam zakwalifikowana do wymiany zastawki w wadach
mam pytanie czy mozna poczekac z operacją przy takich parametrach?
(mam duza nadwage )

agat

Pani Izabelo
bardzo prosze o odpowiedź -

Aneta IP: 82.139.146.**

Dziękuję Ci Moniko, to bardzo optymistyczna wiadomość. Napewno poprawi humor wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie.

Jesli chodzi o senatorium to załatwia sie je samemu czy juz po operacji to szpital zalatwia wszystkie formalnosci??

Jeśli chodzi o senatorium to czy załatwia sie je samemu czy po operacji to szpital załatwia wszystkie formalności??

Janek IP: 79.163.224.**

Zaneta w przypadku mojej żony załatwił to szpital ,żona była operowana w Krakowie ,tak nawiasem wspaniali ludzie, wspaniali fachowcy w tym szpitalu ,szczególnie Dr n. med. ZBIGNIEW SAMITOWSKI ,PANIE DOKTORZE serdecznie dzięki.