magdalenkakoz IP: 83.28.130.**

witam
Mój 28-letni mąż jest 5 tygodni po operacji zastawki i czuje się poprostu świetnie. W tą niedziele wrócił do swojego hobbi czyli wędkarstwa i wystartował w zawodach - zdobył I miejsce. Oprócz cykania w klatce nasze życie po miesiącu niczym się nie różni, nawet w ostatnią sobote byliśmy potańczyć, no i myślimy o drugim dziecku :-)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nieobecny IP: 77.114.29.**

magdalenkakoz mam pytanie do Ciebie. Czy to ze maz bedzie musial zazywac do konca zycia leki na utrzymanie INR na odpowiednim poziomie nie powoduje powiklan przy ciazy tip. Chodzi mi o to czy nie ma ryzyka ze dziecko sie urodzi z jakimis problemami?

Grzesiek IP: 83.8.39.**

Witam,
szukam osoby po PLASTYCE zastawki aortalnej. W moim przypadku wchodzi w gre plastyka - chca sie podjac w Zabrzu.

zosia12

Witam. Mam 12 lat i lekarze mówią że gdy już przestanę rosnąć czeka mnie wszczepienie sztucznej zastawki. Chciała bym wiedzieć wszystko o tej operacji. Proszę odpiszcie.

magdalenakoz IP: 83.28.91.**

nieobecny odpowiadam: ryzyko, że dziecko będzie chore istnieje w każdej ciąży, nie mają wpływu na to napewno zażywanego przez niego leki, bo oprócz leku na krzepliwość krwi bierze inne na nadciśnienie.

nieobecny IP: 77.115.220.**

magdalenakoz Dziękuję za odpowiedź. Też kiedyś chciałbym mieć dzieci więc stąd moje pytanie. Życzę powodzenia:)!

Zaneta IP: 80.54.174.**

Witam. Termin przyjęcia do szpiatla wyznaczyli na 22 sierpnia. Czy moze ktos sie orientuje ile beda trwaly badania przygotowujace do zabiegu wszczepienia sztucznej zastawki aorty i w ktorym dniu od przyjecia robią zazwyczaj te zabiegi chociaz pewnie wszystko to jest uzaleznione od wynikow tych badan.

Ania D IP: 79.189.96.**

Cześć mam pytanie odnośnie ustalania dawek Sintromu. Jak to u Was wygladało po operacji jak już byliście w domu? Byłam dzisiaj pierwszy raz w przychodni rejonowej, z wynikiem INR patrzą na mnie jak na 8 cud świata więc dzownię po raz kolejny do Anina gdzie byłam operowana i słyszę wyrzut że Oni nie mają obowiązku ustalać mi dawki i że przecież mam lekarza w przychodni rejonowej.... o zgrozo!! mam 114km do Warszawy, mieszkam na zadupiu i nawet nie mam z kim tego omówić. pozdrawiam

iwona6464

Odp. dla Janka- sanatorium jest bezpłatne. trwa 21 dni- prowadzona jest rehabilitacja- głownie gimnastyka kardiologiczna tzw. oddechówka. Stabdartowo jsą wykonane : badanie ekg , Echo serca. Dla pacjentów z dobrą kondycją treningi na rowerach tzw. cykloergometry, podczas których jest monitorowana praca serca i kontrolowane ciśnienie krwi. Wiem co piszę- pracuję w sanatorium z pacjentami kardiologicznymi. iwona

monika147

Aniu D, jestem zdziwiona, ze w Aninie usłyszałaś taką odp. Ja jestem stałym pacjentem IK - od 16 lat, mało tego - jeśli moja przychodnia nie wykona INR zawsze mogę to zrobić w IK bez zapisywania się czy kolejek, mam specjalną książeczkę i z nią chodzę.
Co do ustalania INR - to każdy pacjent ma dawkę indywidualną - ja np. żeby utrzymać INR na poziomie 2,5-*2,7 to biorę pn - 4mg, wt, śr - 3mg, czw - 4mg, pt, so, nd - 3mg. - ale nie zawsze się sprawdza - wpływ ma wszystko: dieta, stres, dodatkowe leki.
Poza tym obowiązkiem lekarza prowadzącego jest by pomógł w ustalaniu odpowiedniej dawki dla Ciebie. Moja lekarka jak widzi, że mam zły wskaźnik to dzwoni do mnie i dostaję reprymendę...
Pozdrawiam.

porfirek

Witam, jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej 24.04.br. Do szpitala przyjęta zostałam dzień wcześniej, a do domu wypisana po zabiegu 30.04. tak więc całość 8 dni. Po dwóch tygodniachn wyjazd do Nałęczowa na rehabilitację. Wszystko 0ok, tylko jest problem z ustaleniem wartości INR. Badania co 2 dzień, ustalanie dawki Acenokumarolu. jest to dosyć męczące. Czy ktoś zażywa Warfin, lek na krzepliwość?Mój kardiolog poleca ten lek, jest podobno bardziej przewidywalny i lepsze rezultaty si.ę osiąga.Widzę, że dieta ma ogromny wpływ na wartość INR. Tak więc zrezygnowałam z zielonych warzyw- sałaa, brokuły, szpinak.Też można żyć. Czekam na ibformacje. Pozdrawiam

Dorota IP: 213.92.134.**

Ja zażywam **Warfin 5**.Jestem po operacji 4,5 miesiąca.Od połowy czerwca mam INR w normie.Chociaz ciężko było do tego dojść.Jem warzywa wszystkie tylko te z witaminą k w mniejszych ilościach i staram się jeść równo.Zażywam go 2dni dawkę5mg a jeden dzień 2,5mg.Sama do tego doszłam.Badałam krew 1 w tygodniu a od sierpnia 2 razy w miesiącu.Sama jestem ciekawa jak to będzie. DO Żanety;Wszpitalu badania trwaja w zależnosci od organizmu człowieka.Ja poszłam w piątek do szpitala a operację miałam w poniedziałek.Dzisiaj czuję się już dobrze,.Nie martw się z mamą będzie dobrze.życze spokoju.Sanatorium nie dostałam bo miałam migotania przedsionków.Pozdrawiam!

microbi

Ja też biorę *Warfin* ale 3mg. Operację wszczepienia zastawki miałem 6,5 miesiąca temu i teraz jest już ok. U mnie wskazania INR mają się mieścić między 2 a 3, jak na razie raz miałem powyżej 3 ale było to najprawdopodobniej spowodowane przestawieniem pory brania leków. Badania INR robię teraz co ok. 3-4 tygodnie czyli w sumie raz w miesiącu. Dawkę trzeba ustalić z lekarzem, u mnie trwało to ok 2 miesięcy i teraz biorę 2 dni po 4,5 mg i jeden dzień 6 mg. Jeśli chodzi o dietę... hmm... jem normalnie, no może troszkę mniej sałaty itp rzeczy niż zwykle ale nie odmawiam sobie i jak mam ochotę to trochę podjem sobie zielonego i tak jak napisałem wcześniej, wyniki INR nie przekroczyły zalecanych norm.
Pozdrawiam

Żaneta IP: 80.54.174.**

Jeszcze chcialam zapytac ile sie czeka na senatorium i czy kademu po takiej operacji jest ono przyznawane??

porfirek

Ja na sanatorium czekałam 2 tygodnie. Wszystko zależy od tego, gdzie się chce jechać. Ja do wyboru miałam Ustroń, Repty, Polanicę i Nałęczów. Na Ustroń trzeba było czekać około 3 miesięcy a Nałęczów był za 2 tygodnie. Tak więc Ty decydujeśz gdzie chcesz jechać. Z tego co wiem, to każdemu po szpitalu należy się sanatorium. Pozdrawiam