Stasia

EWA dziekuje Ci bardzo za odpowiedz,czekaja mnie teraz czeste wizyty u dentysty no i mam boja.jak to jest jeszcze z INR przed usunieciem zeba,czy rezygnuje sie z tabletek,zeby podniesc krzepliwosc krwi?
Pozdrawiam milo.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ewa30zToF IP: 83.145.149.**

Stasiu, niestety, w kwestii INR Ci nie pomogę, bo mam zastawkę biologiczną (homograft płucny), więc nie muszę pilnować tego wskaźnika i nie biorę antykoagulantów.

Bet

STASIA, ja mam takie informacje od lekarza, że podczas każdego zabiegu, w tym ekstrakcja zęba należy odstawić np warfinę i przejść na heparynę w iniekcji. Z tą kwestią zgłoś się do lekarza.Nie robiłam jeszcze tego nigdy, bo moja krótka kariera po wymianie zastawki nie wymagała takich zabiegów, więc nie wiem czy to ustala lekarz kardiolog czy też wystarczy rodzinny? Zadzwoń do rodzinnego i dowiedz się co masz zrobić. Uzupełnię informację od Ewy: przy zwykłym borowaniu zęba faktycznie nie jest potrzebny antybiotyk.Jednak nigdy nie wiemy czy nie nastąpi naruszenie tkanki i będzie krwawić, a w tym wypadku bakterie okolozębowe są dla nas nieprzyjazne. Znasz swoje zęby, więc wiesz jak przebiega leczenie i czy ubytki są duże, że trzeba wiercić głębiej????? Nasze bardziej kruche naczynia i rzadka krew szybciej powodują krwawienia, więc jest to kwestia mądrych decyzji. Niech podpowie Ci stomatolog wiedzący co zaplanował w Twoim przypadku do wyleczenia.
Hmmmmmmmm sama muszę iść z kontrolą do borowika :) Pozdrawiam - Bet

agata1961 IP: 89.77.54.**

Witam
od 5 lat mam sztuczną zastawkę aortalną.
NT pro-BNP mam 209,9 pg/ml
Może ktoś wie czy to jest prawidłowy wynik -wizyta u kardiologa we wrześniu

Nieobecny

Witam wszystkich,

Mam do Was gorącą prośbę. Chcę spytać wszystkich tych którzy posiadają mechaniczną zastawkę dwu-dyskową - normalnym jest, że taka zastawka ma niedomykalność tzw. konstrukcyjną.
Czy możecie mi powiedzieć jak taką niedomykalność opisują Wam lekarze w badaniu echo? Np. *mała*, *I/III*, *II/III* itp?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Życzę zdrowia.

AGATA1961 IP: 194.242.62.**

Witam
Może ktoś miał wykonywane badanie NT pro-BNP proszę zerknijcie - jakie mieliscie wyniki
Pozdrawiam
Agata

A może EWA30ZTOF miała takie badanie?
Agata

Ewa30zToF IP: 62.108.185.**

Agato, ja chyba nie miałam, bo ma zastawkę biologiczną,ludzką, płucną. Mnie leczenie przeciwzakrzepowe nie dotyczyło i nie dotyczy. Może kiedyś, jeśli mi dadzą też zastawkę aortalną, bo czeka mnie wymiana aorty. Choć jeśli będę mogła wybrać, poproszę o zastawkę biologiczną.

Bet

NIEOBECNY, ja miałam podczas pierwszego badania ECHO po zabiegu opisane, że jest mała niedomykalność. Zapytana o to pani doktor odpowiedziała, że to jest norma (zresztą jak sam to opisujesz). Przy kolejnym badaniu po pół roku już mi nie opisano niedomykalności, jak sądzę dlatego, że jest ona naturalną rzeczą w przypadku zastawek mechanicznych, nie odbiegało nic od normy i chyba po to, aby mnie nie denerwować a lekarz aby nie musiał odpowiadać na te same pytania????;) Kardiochiururg czytając opis pierwszego badania również powiedział mi, że nie mam się czym niepokoić, że przecieki na tych zastawkach nie są groźne, no, chyba, że................................. niedomykalność się powiększy.
Czy coś się u Ciebie dzieje niepokojącego?

AGATW1961, nie wiem co oznacza: NT pro-BNP??? Opisz coś więcej. Być może ktoś z nas miał to w swoim opisie albo wykonywane w tym kierunku badanie, ale nie potrafimy tego odczytać? Nazwij to może po imieniu? Podczas wizyt dużo słyszymy i może przypiszemy Twoje wyniki do swoich?
Pozdrawiam wszystkich
Bet

Ocena stężenia w osoczu BNP i NT-proBNP przydatna jest w rozpoznaniu niewydolności serca. Prawidłowe stężenia nie wykluczają choroby serca, jednak normalne lub niskie stężenia u nieleczonych pacjentów praktycznie wykluczają niewydolność serca

To badanie miałam robione po raz pierwszy.(obrzęki,duszność)
Mam chyba dość duży wynik :(
Ale będzie na pewno OK

Myśłam ze porównam z innymi
Agata

Bet

Agata, ja nie podpowiem Tobie niczego, nie miałam chyba wykonywanych takich wyników. Masz rację, że będzie dobrze. Tak trzymaj. Wszystkiego naj .... Bet

Nieobecny

Dziekuje Ci BET za odpowiedz.
Pytalem gdyz podczas kontrolnego echo kardiolog opisal mi niedomykalnoscna mechanicznej zastawce aortalnej na II/III. Poprzednio po roku od operacji specjalisci w Aninie opisali jako mala.
Nie wiem czy to mniejsze doswiadczenie mojego lokalnego kardiologa czy faktycznie cos sie zaczy dziac. W srode mam echo przezprzelykowe i mam nadzie ze cos sie wyjasni. Jezeli to nie blad to prawdopodobnie czeka mnie kolejna operacja:( Poprzednia mialem w 2010 roku:/
Bylaby to raczej kiepska wiadomosc...
Ehhh no coz niedlugo sie okaze co i jak.
Jeszcze raz Ci dziekuje za odpowiedz.
Zycze wszystkiego dobrego.
Marek

Bet

NIEOBECNY Makrku:)
Ledwie złapałeś oddech i nadzieję, że to koniec przykrych rzeczy jakie mogły Ciebie spotkać, a tu znowu niepokój. Jeśli zlecili Ci przezprzełykowe, to nie dziwię się, że masz zmartwienie. A tomografem nie można tego sprawdzić? Mniej przykre badanie dla pacjenta! Bardzo mi przykro, że ponownie musisz przechodzić zmartwienia. Oby tylko na nich się zakończyło !!!!!!!!!
To oznaczenie II/II sugeruje mi stopień niedomykalności. Na mój niemedyczny rozum jest niedomykalność mała, I stopnia, II........ Chyba to o to chodzi???? Trzymam za Ciebie kciuki i chyba wiem co przeżywasz. Sama mam jakieś dziwne przeczucie, że pomimo pomyślności mojego zabiegu i wszystkich dotychczasowych badań nie była to moja ostatnia operacja na sercu.
Informuj nas co się z Tobą dzieje:) Pozdrawiam i siły życze.
Bet

Ewa30zToF IP: 62.108.185.**

Z moich opisów echo wynika, że I oznacza śladową, najmniejszą, nieistotna niedomykalność, II - małą, III -umiarkowaną, a IV - dużą. Echo przezprzełykowe jest mniej obciążające dla pacjenta, bonie dostaje on dawki promieniowania, jak w trakcie tomografii komputerowej.

mirek61

Moi Drodzy , zdaje się że mylicie niedomykalność zastawki z opisywaną w każdym badaniu Echo - niewydolnością serca w klasach NYHA I, II, III itd. Nie martwiłbym się na zapas ale zapytał swojego lekarza lub zadzwonił do Kliniki w której była operacja. Pozdrawiam Mirek