stenoza IP: 83.24.138.**

Witajcie, w poniedziałek 3.06 mam operacje wymiany zastawki w Aninie! Jest to moja trzecia operacja, ta będzie polegała na usunięciu zwyrodniałej sztucznej zastawki, i wstawieniu nowej. Trochę nerwów mam, poprzednich dwóch operacji nie pamiętam zbyt dobrze, bo byłam bardzo mała.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ewa30zToF IP: 62.108.185.**

Stenoza, trzymamy kciuki za powodzenie operacji! Trafisz w ręce najlepszych kardiochirurgów (nie możemy dać się kroić, byle komu, prawda? ;-) ). Ja w Aninie byłam operowana dwa razy, w 1998 r., w ciągu trzech miesięcy. To były moje druga i trzecia operacja.
Ciesz się, że dostaniesz super nową zastawkę :-)

rafti70

Stenoza !
Życzę powodzenia i trzymam kciuki !!!
Wszystko będzie dobrze głowa do góry :))

Bet

Stenoza, nawet nie spodziewasz się na ile Ciebie stać:) Teraz denerwujesz się, ale potem będzie z godziny na godzinę lepiej i radość będzie Ciebie rozpierała jak nigdy do tej pory. Warto walczyć o takie radosne emocje :) Trzymam kciuki:) Pisz do nas jak będziesz po wszystkim.
Zdrowia !!!! Bet

ADAM2013

Super strona jeśli chodzi o wit. K
http://www.kulturystyka-online.pl/kapusta-.shtml

B. dużo produktów i świetnie opisanych.

Skb IP: 78.8.240.**

Mam takie pytanie. Miał ktoś z Was może sytuację, że zaropiał mu lekko palec (prawdopodobnie po urwaniu skórki)? Czy w takiej sytuacji potrzebujemy już antybiotyku czy można spokojnie pozostać na maściach i czekać aż samo zejdzie?

ADAM2013

Polej wodą utlenioną i osusz. Antybiotyk to jak się zacznie coś dziać - gorączka itp.

Skb IP: 78.8.240.**

Dzięki :)

Olivka IP: 164.126.62.**

Stenoza....ja 9.06 będę obchodziła 10-cio lecie od wymiany zastawki w Aninie właśnie i z ogromną satysfakcją stwierdzam że lekarze tam są fenomenalni.Trafiłaś w dobre ręce więc nie musisz się obawiać.Ja w 2dobie po operacji już stawałam na nogi i chodziłam;)
Powiedz mi bo wnioskuje że miałaś już wszczepioną sztuczną zastawkę tak?I co się dzieje że muszą ją wymieniać?Bo mi w Aninie mówili że może mi starczyć już ta jedna do końca życia.Życzę powodzenia i głowa do góry będzie dobrze.

Ewa30zToF IP: 83.145.149.**

Na całe życie wystarcza zastawka mechaniczna, a biologiczna się zużywa, jak wszystkie nasze narządy, tylko jeszcze szybciej, więc trzeba ją wymieniać co kilkanaście lat, może kilkadziesiąt.

Olivka IP: 109.243.39.**

Tak ja wiem że biologiczną trzeba wymieniać ale stenoza wyraźnie napisała że to będzie usunięcie zwyrodniałej SZTUCZNEJ zastawki dlatego zapytałam co się stało.

Ewa30zToF IP: 62.108.185.**

Biologiczna zastawka jest też nazywana sztuczną, z tego, co wiem :-)
Bardzo rzadko się zdarza, że mechaniczna zastawka (tykająca) też zawodzi i trzeba ją wymienić po paru miesiącach, czy latach.

krystynka

Mechaniczna zastawka fakt że rzadziej zawodzi ale też się zdarza. U mnie mimo kontroli INR, połowa zablokowała się łuszczką (nie skrzepliną). Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Stasia

Witajcie,ja mam pytanie dotyczace leczenia zebow,czy przed kazda wizyta u dentysty trzeba brac antybiotyk?moja dentystka tak mi zalecila ale wczesniej chodzilam do innego dentysty i nic takiego mi nie mowil,wiec juz sama nie wiem.Mam sztuczna zastawke aortalna juz 19 lat.Jeszcze jedno pytanko,czy mial ktos z was usuwane zeby jezeli tak to czy trzeba zglosic sie do szpitala?
Pozdrawiam Was milo

Ewa30zToF IP: 83.145.149.**

Stasiu, profilaktyka IZW przy zabiegach stomatologicznych dotyczy zabiegów takich jak wyrwanie zęba, leczenie kanałowe i usuwanie kamienia nazębnego,a nie zwykłego borowania.
Miałam wyrwany niejeden ząb i w sumie tylko raz w szpitalu, ale to z powodu terminu cewnikowania bodajże. Nawet zęba mądrości wyrywałam w zwykłej poradni chirurgii stomatologicznej.