Eklerka IP: 178.215.207.**

Chodźcie na fb na grupę *Arytmia serca - jak z nią żyć* ;)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Chory9922 IP: 31.11.129.**

Witajcie, przeglądam forum już jakiś czas i postanowiłem się odezwać w nadziei ze jakoś mi to pomoże. Mam 23 lata, od dziecka byłem nerwowy, zapewne przez sytuacje rodzinną oraz mama pare razy wspominała ze przezywała nerwice i inne dziadostwa gdy była w ciązy. Pozornie normalny chłopak, od zawsze aktywny, uwielbiam siłownie ale chyba coś jest nie tak z moimi nerwami. Zaczęło się gdzieś w gimnazjum, złe samopoczucie w kościele itp, częste uczucia duszności i rózne tego typu. Pare lat tak żyłem,lecz problemy z sercem zaczęły się w 2 liceum. Coraz częściej czułem się dziwnie słaby, do tego kłucia w klatce. Po jakimś czasie udałem się do kardiologa, zrobił tylko echo na którym wyszło jakieś schorzenie. Niby nic ale gdzies w internecie wyczytałem ze moze powodować nagłą smierc. Od tego momentu koniec z jakimkolwiek sportem, na wf nie cwiczyłem, nie robiłem totalnie nic. Opamiętanie przyszło dopiero na studiach, w międzyczasie poczytałem więcej, wróciłem do treningów, chociaż objawy ciągle występują, czuje ze jestem zbyt zmęczony, np wchodząc do mieszkania na 3 pietrze jestem zasapany jakbym 1 km przebiegł, też tak macie? W każdym razie poszedłem prywatnie do jednego z lepszy kardiologów (wg internetu) we Wrocławiu i wykonałem wszystkie badania na serducho (3x ekg, wysiłkowy, holter i echo). Według tego doktora jestem w 100% zdrowy, holter wykazał może 2 skurcze, chociaz musze wspomniec, że akurat tamtego dnia faktycznie poszułem tylko 1 tupnięcie w klatce.. Piszę tu dlatego, że od mniej więcej 3 tygodni strasznie nasiliły mi się dodatkowe skurcze, fakt ze pewnie w ciągu całego dnia nalicze ich może 10, ale to już nawet nie są pojedyncze tupnięcia tylko takie dziwne uczucie zatrzymywania serca na chwil a odczuwam doktliwie każdy z nich. Od razu pojawiają się lęki, że zaraz dostane jakiegoś ataku i już nie wstane. Rozważam po raz kolejny zrobienie holtera bo chyba tylko to mnie uspokoi ale obawiam ze sie oczywiscie trafie na ten dobry dzień bez skurczy. W sytuacjach stresowych to się im nawet nie dziwie ze występują, ale czy macie tez tak, że siedzicie sobie np w pracy, totalnie wyluzowani i robicie swoją robote a tu nagle dup dup i 2 skurcze? W sumie jako główny powód to staram sobie wmówic ze to przez nerwy bo w zasadzie kazdego dnia mam sytuacje ze czuje jakby mi powietrza brakowało, od razu szybki puls i duza potliwość takze jestem mocno znerwicowany. Zastanawia mnie tez moje ciśnienie, myślicie, że można powiązać podwyzszone ciśnienie ze skurczami? niby tylko 23 lata ale średnio moje cisnienie to 140/100 więc troche ponad limit, zwłaszcza ze w rodzinie kazdy ma nadcisnienie.Wiem, że 10 czy nawet 20 skurczy dziennie to nic, ledwo mały procent normy, ale czytałem gdzieś, że po prostu niektórzy odczuwają bardziej to dziadostwo. Naawet teraz, leże sobie wyluzowany w miare, chociaz cały dzień mysle o moim serduchu i z nikąd sie przewraca w klatce. Jak żyć?

ciocia DOBRA RADA IP: 109.207.155.**

NORMALNIE!!!!!

Ciocia dobra rada IP: 109.207.155.**

Aaaa zapomnialam napisac , mozesz powalczyc o ablacje.

kajka88

Witajcie!!! ja na pierwszym holterze miałam ponad 13 tysięcy skurczy dodatkowych i kardiolog powiedział mi ze to za mało na ablacje. strasznie mi dokucza to serce... z pełnej zycia dziewczyny stałam się osobą która ciągle myśli że jej koniec jest bliski, ciągle zastanawiam się czy mam zawał. dostałam leki- beto zk 150... na ostatnim holterze wyszło mi 10 skurczy dodatkowych ale to był po prostu dobry dzień. sa dni kiedy nie odczuwam tych skurczy w ogóle, a niekiedy czuje jakbym miała umrzeć (tak jak np. dzisiaj). skurcz za skurczem, fala gorąca, uczucie zatrzymania serca za chwile szybki puls i tak w koło... dwa razy wylądowałam na pogotowiu z częstoskurczem- puls 216 i 160...
a czy któraś z Was dziewczyny była w ciąży i brała leki? planujemy teraz z mężem drugie dziecko ale strasznie się boję ze serce bedzie mi wariowac, ze naraze dziecko na jakis powiklania biorac leki... w pierwszej ciązy nie miałam ani jednego skurczu- przynajmniej nie odczuwalam i nie brałam zadnych lekarstw... może któraś z Was ma doświadczenie ? będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. pozdrawiam wszystkich

ra80

Kajka ja na swoim pierwszym holterze miałam ponad 10000 tyś skurczy dodatkowych w tym krótkie częstoskurcze,biorę beta bloker który zbija mi do 6000 tyś , u ciebie fajnie działa lek.Ja czuję się ostatnio fatalnie. W sumie nie powinnam być zdziwiona bo kardiolog ostrzegał mnie że z czasem będzie gorzej,a leki trzeba zwiększać.Na ablację też mam za mało skurczy a czuję się koszmarnie.Ostatnio to wszystko też się u mnie nasiliło i już sama nie wiem co robić.Co do ciąży nie wiem jak to wygląda,musisz porozmawiać z kardiologiem wiem że niektóre leki można brać w ciąży.

ra80

Chory ,masz dodatkowe skurcze dodatkowe lecz to taka mała ilość że szkoda pisać i na pewno ma to związek z nerwami

kajka88

Ra 80- dziękuję :) najlepsze jest to, że kardiolg przepisał mi lek metoheksal twierdząc że mogę go brać już teraz i w ciąży (ewentualnej) po czym okazuje się że to jest ten sam lek który biorę teraz czyli beto 150 zk tylko zamiennik :)
Idę do ginekologa skonsultować co i jak :)
mi lekarz powiedział ,że niestety taka auara jak teraz czyli zimno szaro buro i ponuro ma wływ na zwiększenie aktywności skurczy dodatkowych gdyż ma to związek z naszą psychiką. i ogólnie, że najważniejsza jest w radzeniu sobie ze skurczami dodatkowymi właśnie psychika... heh łatwo się mówi, gorzej w praktyce...

ra80

Kajka ,nie wiem na ile działa na nasze serce brzydka pogoda,ile też i psychika natomiast zauwazyłam w przeciagu tych lat że bardzo moje serce odczuwa zmiany cisnienia i wtedy serce kołacze ,przeskakuje.Najlepiej jak do tej pory czułam się latem ,myślę że ma to zwiazek z wit.D3.
A jak u ciebie badania typu tarczyca,minerały,może gdzieś tu tkwi problem lub jesteś osobą wrażliwą ,łatwo denerwującą się

kajka88

Ja też dzisiaj doszłam do wniosku że zmiana ciśnienia= nasilone skurcze dodatkowe... Ja również najlepiej czuje się latem i gdy mam zajęcie- wtedy nie myślę o tym wszystkim.
Ogólnie jestem osobą która się szybko i łatwo denerwuje i jestem wrażliwa. Bardzo się przejmuje wszystkim... Bardzo wcześnie straciłam rodziców- zmarli nagle w bliskim odstępie czasu i tutaj też lekarz upatruje moich problemów z sercem.wyniki mam w porządku- krew tarczyca I inne minerały w normie. Miałam robione echo serca i też w normie. Byle do wiosny Ra80 😊

ra80

Stres,nerwy,problemy bardzo wplywają na nasze serca.Poznalam pewną dziewczyne w przychodni i ona mowila mi że na kilka lat udało jej się oswoić kolatania poprzez psychoterapię i leki lecz po jakimś czasie wrociło wszystko ze zdwojoną siłą,a wszystko przez trudna sytulację zyciową,problemy.Wynika z tego że wiekszość osob ma problemy z arytmią przez stres i nerwowy tryb zycia,pytanie jak w dzisiejszym świecie calkowicie wyeliminować owe czynniki.Co do wyników u mnie też wszystkie dobrze a samopoczucie fatalne.Mąż namawia mnie na ablację i poważnie się zastanawiam ,bo jestem już bardzo zmeczona tym kiedy dopadnie mnie znowu arytmia i jej nieprzyjemne odczucia.

ANISAHHH IP: 31.179.67.**

Hej MARCIN1, stara gwardia ma się dobrze i dlatego już tu rzadko zagląda.
Ja zastosowałam parę metod i wreszcie żyję na luzie, jestem szczęśliwa i pozytywnie nastawiona.
Skurcze nie ustąpiły jeszcze do zera (ale to akurat wiążę teraz z chwilową anemią), ale jest o niebo lepiej - a przede wszystkim bez leków i bez lęków !!!
Z metod, które ja zastosowałam na pierwszym miejscu polecam Totalną Biologię i przepracowanie konfliktów oraz negatywnych emocji. Nerwuskom i frustratom od razu polecam pozycję Migulea Ruiza *4 umowy*.
Zaraz potem właściwa dieta, a co za tym idzie odpowiednie łączenie produktów - tu przy arytmii najlepiej sprawdza się DDP, ale na początek również diety oczyszczające i wegańskie.
Następnie regularne ćwiczenia dla ducha, psychiki i ciała - osobiście uwielbiam Dwupunkt, wizualizację leczniczą, ćwiczenia oddechowe, muzykoterapię i wszelaką aktywność fizyczną taką jak pływanie, rolki, ćwiczenia cardio.
Jako dodatek rekomenduję każdemu uziemianie (od wielu miesięcy śpię na uziemiającym prześcieradle), kąpiele w chlorku magnezu lub soli Epsom oraz całe bogactwo ziół wzmacniających serce i ewentualnie suplementów.
Jeśli ktoś chciałby podyskutować o naturalnym leczeniu arytmii to zapraszam do kontaktu: amt małpeczka life kropeczka pl

jacop1984

Witajcie .U mnie ze skurczami narazie spokój z nimi .Ake dziennie przeskoczybmibserducho z parę razy

artur46

Stara Gwardia ma się różnie :). Co u Ciebie ALICJA ?
Gratuluje ANISAHHH za ogarnięcie arytmii.
Pozdrawiam wszystkich hejka

Marcin1

ANISAHHH naprawdę uważasz że to wszystko co piszesz pomogło Ci na dodatkowe skurcze? A jakie miałaś i ile bo nie pamietam?.
Co do ablacji to ja miałem proponowaną przy 8500/doba nie była oczywiście konieczna ale ze względu na poprawę jakości życia zaproponowano mi takie rozwiązanie.
Artur46. miło że dałeś znak życia i że w miarę u Ciebie. Pozdrawiam.