izaaa IP: 78.9.120.**

Od kwietnia ciągle chodzę taka senna, bez sił (oczywiscie są czasami dni ze nie czuje takiej sennosci), miewam zawroty głowy, w czasie wysiłku oraz po czuję ze jest mi duszno, co jakis czas czuje klucie w klatce piersiowej, albo pod piersiami. Zaczełam ostatnio systematycznie mierzyć sobie cisnienie i wyniki są takie:
112/56
101/52
158/74 (po minutowym biegu)
99/55
114/61
(puls w granicach 75-90)

Skąd mogę mieć te wszystkie dolegliwości? W wieku 6 miesięcy wykryto u mnie szmery nad sercem. Teraz mam 23 lata. Proszę o pomoc.

(Badania krwi, TSH, cukier - wszystko prawidłowo)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Misska IP: 83.24.75.**

Ciśnienie jet ok. To normalne że po biegu Ci skacze do góry. Może spróbuj zmienić diete? Może więcej snu? Częściej wychodź i dotleniaj organizm ?

Lucyna887 IP: 195.164.0.**

Objawy mam podobne: ciągłe zmęczenie, senność, brak energii, uderzenia ciepła, bóle głowy. Mierzyłam ciśnienie to mam tak między 140-160 i 90-95. Pójdę chyba do lekarza, bo z tego co czytałam, to nie jest to odpowiednie ciśnienie.

Kathie IP: 78.54.84.**

Jesli chodzi o wynik z tarczycy to samo TSH niczego nie mówi.
Przeprowadz dodatkowe badania chociaz FT3 i FT4.

U mnie odpowiedzialny za taki stan organizmu był zły wynik witaminy D.

Poczytaj o niedobrze wit d. Sama byłam zszokowana jaki wpływ ona
Na nasze samopoczucie i zdrowie ma.

Sił i zdrowia zycze

Tomasz67 IP: 89.72.214.**

Obecna pogoda nie sprzyja ciśnieniowcom. Już jakiś rok temu lekarz stwierdził u mnie nadciśnienie II stopnia. Też zaczęło się od zmęczenia. Obecnie mam dobre wyniki, ale leki muszę brać. Trochę mi jednak nie pasują, bo bardzo często chodzę do toalety. To podobno normalne przy diuretykach. A Wam jakie leki dał lekarz na nadciśnienie?

krasnalkaa IP: 95.49.253.**

A może to niedobór potasu? zrób koniecznie jonogram i się upewnij

michalinamosiolek IP: 88.156.226.**

Co to jest za badanie *jonogram*? Na czym polega? Ja też jestem senna, zwalałam to na przepracowanie, ale w sumie nie pracuję więcej niż kiedyś, a od niedawna dziwnie się czuję. Myślicie, że to może być wina niedoboru jakiś witamin?

karolina sz IP: 178.36.47.**

Może to niedobór żelaza lub anemia? On właśnie powoduje tahykardię i przemeczenie . Niesamowity suplement diety, który moge ci polecic to Floradix żelazo i witaminy. Na pewno sobie nie zaszkodzisz, jest w formie toniku , naturalny - zobacz sobie skład .

Pagacz IP: 88.156.226.**

Od dwóch tygodni tak mam. Przychodzę z pracy i na nic kompletnie nie mam siły. Jem normalnie, tak jak zawsze, a mimo to dziwnie się czuję. Żona każe mi iść zrobić sobie badania, pewnie w przyszłym tygodniu pójdę, krew zbadam, może tam coś wyjdzie? Obawiam się żeby nie był to potas, miałem znajomego, który doprowadził się do takiego niedoboru, że wylądował w szpitalu! Dlatego myślę czy nie iść i po prostu nie kupić takiego potasu bez recepty, na wszelki wypadek.

Donia IP: 195.150.184.**

To prawda. potas jest bardzo ważny dla naszego organizmu. brak potasu może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca. dlatego ważna jest dieta bogata w ten pierwiastek ( więcej pomidorów, bananów, suszonych moreli) . można też wspomagać się potasem w tabletkach np Katelin+. jest bez recepty

karen IP: 109.243.47.**

Witam chcialem dozucic swoje 3 grosze do waszego tematu

Sam od 3 lat walczylem z podobnymi objawami lekarze ciagle mi mowili zebym uprawial jakis sport a mnie to denrewowalo bo jak skoro nie mam sil.Zauwazylem ze nie wazne jak bardzo jestem zmenczony wystarczy dobra muzyka juz czuje sie pobudzony i silny.Wniosek nie byl latwy lecz trafil do mnie po jakims czasie problem czesto moze miec podloze psychiczne (np depresja) proponuje znalezc cos co usczesliwia nas no i zdrowy tryb zycia bo czesto popadajac w rutyne zyciowa tracimy chec do zycia i popadamy w depresje ja np ostatnie 2lata malo brakowalo bym do toalety autem jechal.w ciagu miesiaca zucylem 8 kg dzieki czemu czuje sie lzejszy i zwinniejszy zaczynam wiencej sie ruszac i faktycznie teraz to juz pomalo zaczynam mie cproblemy z zasypianiem bo jestem strasznie pobudzony

prosze nie linczowac mnie za bledy niestety nie mam polskiego wykrztalcenia

Wiska

Podejrzenie problemów z sercem zawsze warto skonsultować ze lekarzem. Jednak dodatkowo warto zainteresować się profilaktyką.Ze swojego doświadczenia mogę polecić Tobie gramozycie.pl . To serwis dla osób, które są zagrożone zachorowaniem na choroby serca, ale mogą tego jeszcze uniknąć. Znajdziesz tam bardzo dobrze opracowana profilaktykę, wiedzę co można zmienić w swoim życiu, jest tez ważna funkcja która pozwala kontrolować wyniki badań.

ulkaaa IP: 85.219.150.**

Żona nas zapisała na kwiecień na badania do gabinetu Noma Medica w Katowicach. Mają nam zrobić całościowe badania analizatorem kwantowym i jeszcze wodę sprawdzić jaką pijemy na co dzień. Całość jest bezpłatna. Konkrety podają na swojej stronie www.medicavolla.eu. Zasięg jest ogólnopolski, więc można też w swoim oddziale się zapisać na coś takiego.

artur 46 IP: 83.19.120.**

Zawsze sie ktos musi wpierdolic z reklamą

Grafitowa IP: 188.122.20.**

Jeżeli te badania są w porządku, to możesz jeszcze zbadać dokładnie serce i jeśli tam jest wszystko w normie, to najprawdopodobniej brak Ci minerałów. Ja miałam to samo- brak energii, wieczna senność a i rozdrażnienie do tego wszystkiego. Trafiłam na blog Physio Profit i tam jest wzmianka o energii fizycznej- dlaczego nie mamy sił, jakie są objawy braku energii i jak z tym walczyć. No i pyszny przepis na naturalny energetyk- próbowałam! :) Pomaga;p
http://physioprofit.pl/energia-fizyczna/