avatar
franek63

Witam. Miał ktoś robioną ablację w Olsztynie ??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Pietroo IP: 77.253.128.**

Jak sie umowic do doktora Baszko?

avatar
chorrrryy IP: 46.170.30.**

Dlaczego moje wpisy nie są widoczne? tutaj jest jakiś limit? czy awaria na stronie?

avatar
Jestem po ablacji IP: 95.160.154.**

Telefon do Doktora Baszko tel.: +48618475000,

avatar
Rysiak IP: 83.18.119.**

Wcześniej opisywałem genezę swojej choroby Przypominam tylko ablacje: w styczniu 2017 poszedłem na zabieg ablacj 5,5 godziny na stole wypalone ok 100 punktów na trzeci dzień po zabiegu wpadłem w ciągłe migotanie. Szybciutko w lutym zrobiono mi drugą ablację 7 godzin na stole wypalone 300 punktów po zabiegu trauma na całe życie po czym w migotanie ciągłe wpadłem po 7 dniach. Trzecia ablacja w marcu 7,5 godziny na stole, palono wszystko równo już nikt nie liczył ile punktów. Okolice *uszka* w sercu całe na czerwono , przy przedsionkach to samo. Stan mój po tym taki , że kolację 1 kromkę chleba jadłem 2 godziny bo nie miałem siły. Po 22 dniach wpadłem w migotanie na 7 godzin umiarowiłem się sam. Po kolejnych 12 dniach znowu migotanie , umiarowiłem się sam po 1,5 godzinie. Po kolejnych 5 dniach kolejne migotanie 45 minut. Dwa niesiące po ablacji dopadło mnie migotanie ciągłe ok 5 dni Jestem już po czwartej ablacji po trzech dniach migotanie na przemian z arytmią tętno dochodzi do 137 i spadało do 44, po trzech dniach znowu się umiarowiłem. Po 19 dniach znowu migotanie 6 godzin tętno 147. Po 30 dniach znowu wpadka na 5 godzin. Problem dla mnie to to , że jestem słaby i męczę się czasami po paru krokach brak mi tchu, witalność prawie zerowa gdzie przed ablacjami było wszystko ok. Staram się żyć normalnie ale o kondycji z przed ablacji mogę pomarzyć. Czekam co będzie dalej może się poprawi Piszę to dla tych którzy migotają raz na kwarrtał miesiąc, ablacja nie wszystkim pomaga. Jak bym wiedział , że efekt 4 ablacji zaprowadził mnie do punktu wyjścia a kondycja będzie gorsza nigdy na ablację bym się nie zdecydował. Jeśli się będę umarawiał sam i nie wpadnę w migotanie ciągłe na ablację się nie zdecyduję. Będę z tym starał się żyć jak przed ablacjami mażę tylko aby wróciła kondycja. Uwaga na leki te same pomagają i szkodzą ordynowano mi 1500 jednostek potasu 400 magnezu 150 Betaloku do tego Opakorden Tiarolid i 20 mg Xarelto serce gdakało zatrzymywało się na 2-4 sekundy. Dzisiaj to 75 iednostek potasu 12 magnezu 12,5 Betaloku bez Opakordenu 1/2 tabletki Tiarolidu i 10 mg Xsarelto kołatania serca się zmniejszyły czekam co będzie dalej. Trzymajcie się wszyscy ciepło nie chorujcie ale się obserwujcie leki w nadmiarze potrafią zrobić nam krzywdę.

avatar
Tomek999

Rysiak - napisz gdzie cie tak *zalatwili*?

avatar
Rysiak IP: 127.0.0.**

Odpowiadam Tomkowi nie chcę pisać w którym szpitalu mnie tak załatwili bo lekarzom będzie przykro a działali w dobrej wierze chcąc mi pomóc nie udało się. Dzisiaj październik mój stan jest bardzo kiepski od majowej czwartej ablacji migotałem 7 razy z czego ostatnio cały wrzesień w migotaniu ciągłym zaczęło się w tempie tętno 102 a skończyło 142 . Lekarze zdecydowali o piątej ablacji na co przystałem szykowałem się do szpitala i dzień wcześniej stał się *cud* umiarowiłem się, oczywiście do szpitala nie poszedłem. Od 30 września jest jazda bez trzymanki arytmia nie z tej ziemi tętno 44 do 90 serce puka w rytmie pijanego jazzmana. Idę do szpitala 15 października bo czuję się bardzo słabo przybyło mi 10 lat w ciągu roku z radosnego starszego pana stałem się zgorzkniałym mającym problem z przejściem 400 m dziadkiem. W styczniu przed pierwszą ablacją odwalałem śnieg na 300 m2 wokół domu w 3 godziny dzisiaj odwalam kitę czuję, że się powolutku kończę. Zobaczymy co będzie po szpitalu ale wszystkim poddaję pod rozwagę jak migacie nie częściej jak raz na dwa tygodnie do 12 godzin i się umiarawiacie przemyślcie 1000 razy decyzję o ablacji. Wszyscy lekarze mówią ,że macie szanse na wyleczenie, tylko nikt nie mówi , że może być gorzej.Pozdrawiam wszystkich i uważajcie na leki im więcej tym gorzej napiszę czy jeszcze dycham

avatar
Tomek999

Rysiak - jest mi przykro, że Tobie ablacja nie pomogła. Według mnie albo masz pecha i wyjątkowo oporną arytmię, albo jeszcze nie byłeś u odpowiedniego fachowca. Nie można odradzać ludziom ablacji tylko dlatego, że Tobie się nie udało. Osobiście znam kilkanaście osób, którym ablacja pomogła. Poznałem też takich, którym pomogła dopiero trzecia, czy czwarta. Ja odpukuję w niemalowane i póki co cieszę się życiem bez migania. Wiem jak możesz się czuć i szczerze życzę Ci żebyś wrócił do formy - nie poddawaj się i może spróbuj porozmawiać z lekarzem, może tym razem z innym niż dotychczas. Pozdrawiam.

avatar
Gosia1990

Witam. Arytmie wykryto u mnie podczas rutynowego badania u lekarza. Bylam fanką duzych ilosci kawy, napojow energetycznych, w momencie przyjecia do szpitala holter wykazal 18 tys skurczow nadkomorowych , na niecale 15 godzin. Wszystkie badania wykazaly ze serce jest organicznie zdrowe. Wypuszczono mnie bez lekow. Majac juz swiadomosc *choroby* na wiosne odczuwalam straszne trzepotanie w klatce, budzilam sie w nocy z brakiem tchu i lekiem, nawiedzalam lekarzy co tydzien z poczuciem ze umieram. Kolejne holtery maj i sierpien tego roku wykazaly kolejno 8 tys nadkomorowek, pozniej 4 tys. Z powodu concoru 1.25 ktory w koncu wlqczylam , rowniez pare blokow serca. W przyszlym tygodniu mam sie stawic na badanie eps , i ewentualna ablacje. Zastanawiam sie czy ze wzgledu na spadajace wyniki lepiej moze nie dawac w sobie *grzebac* ? Czy ktos jest w podobnej sytuacji?

avatar
lukaszo IP: 127.0.0.**

Witam wszystkich po i przed ablacją. Podzielę się moimi przeżyciami.
Ablacja była wykonana w szpitalu Magodent w Warszawie przy ulicy Fieldorfa przez zespół dr. Kryńskiego w dniu 16-11-2017. Arytmia jaka miałem to napadowe częstoskurcze nadkomorowe. Szpital trochę obskurny z zewnątrz ale wewnątrz trochę lepiej. Zabieg był wykonany przy znieczuleniu miejscowym przez żyłę pachwinową, podczas zabiegu lekarz stwierdził, że musi dostać się do drugiej komory i misi nakłuć aortę i to najbardziej bolało. W sumie zostały wykonane trzy mało przyjemnie przypalenia. Wszystko trwało półtorej godziny i zakończyło się sukcesem, tak powiedział lekarz. Po zabiegu prawie pięć godzin z uciskiem bez ruchu - horror.... potem jeszcze godzinę z lodem uciśniętym w pachwinie. po dwunastu godzinach od zabiegu można było wstać i zrobili EKG. Po kolejnych czterech godzinach wypis do domu. Jak na razie serce pracuje równiej, niż do tej pory i mam nadzieje, że tak zostanie.
reasumując: zabieg do przeżycia, personel szpitala w porządku choć zażyła mnie odpowiedź na moje pytanie odnośnie jak by ból był mocny to jakie leki przeciw bólowe można przyjąć, pani doktor prowadząca odpowiedziała, że przez dziesięć lat pracy nikt jej takiego pytania nie zadał....... po czym powiedziała, że każde.... trochę żenujące, bo wiem jak bym wziął coś nie odpowiedniego i trafił do szpitala to by mi zarzucano dlaczego nie zapytałem co można brać.
po powrocie do domu zaczęły się problemy z dużym bólem kolana przede wszystkim w pozycji leżącej, jak siedziałem albo stałem to tak nie bolało. Nie dało się wytrzymać bez leków przeciw bólowych i smarowania maścią heparynową, zrobił się duży krwiak na udzie. Najciekawsze jest to że nadal najbardziej boli mnie kolano gdzie nie ma śladu krwiaka. Wczoraj pojechałem kontrolnie do mojego kardiologa, który stwierdził, że musiała krew pomiędzy mięśniami dostać do kolana i to boli i stwierdziła zgrubienie w pachwinie 3/3 cm w pachwinie. Dała skierowanie na USG Doppler czy przypadkiem z tego zgrubienia krew pod skórą nie leci, i teraz moje pytanie: te zgrubienie nie tętni ani nie boli czy te USG jest konieczne?? może każdy po ablacji przez Aortę ma potem jakieś zgrubienie. Wydaje mi się, że ta tętnica musi się jakoś zagoić i może być jakieś zgrubienie.... ?????

avatar
Rysiak IP: 127.0.0.**

Przypominam tylko ablacje: w styczniu 2017 poszedłem na zabieg ablacj 5,5 godziny na trzeci dzień po zabiegu wpadłem w ciągłe migotanie. Szybciutko w lutym zrobiono mi drugą ablację 7 godzin na stole po czym w migotanie ciągłe wpadłem po 7 dniach. Trzecia ablacja w marcu 7,5 godziny na stole. Po 22 dniach wpadłem w migotanie na 7 godzin umiarowiłem się sam. Po kolejnych 12 dniach znowu migotanie , umiarowiłem się sam po 1,5 godzinie. Po kolejnych 5 dniach kolejne migotanie 45 minut. Dwa niesiące po ablacji dopadło mnie migotanie ciągłe ok 5 dni Czwarta ablacjia po trzech dniach migotanie na przemian z arytmią tętno dochodzi do 137 i spadało do 44, po trzech dniach znowu się umiarowiłem. Po 19 dniach znowu migotanie 6 godzin tętno 147. Po 30 dniach znowu wpadka na 5 godzin.W grudniu po siedmiu dniach migotania ciągłego piąta ablacja po niej 14 dni migotanie na godzinę. Jest półtora miesiąca od ostatniej ablacji na razie męczą mnie kołatania serca i arytmie zwalczam je minimalnymi dawkami magnezu i potasu Xarelto Tialorid jakoś daję radę nie jest źle ale dochodzić będę do siebie długo. Zostaję bez komentarza lekarze wspaniali ludzie w moim przypadku w rokowaniach są bardzo powściągliwi.

Twoja odpowiedź