Zuzamj IP: 94.251.234.**

Witam.
Chciałam się zapytac jak jest przy zespole barlowa i niedomykalnosci ze sportem ? Również chciałam bym się dowiedziec co to jest pogrubione i *chropowate* wsierdzie. Dodam że dodatkowo mam powiększoną lewą komorę chorobe Hashimoto i lekką niedoczynnośc tarczycy. Biorę euthyrox 25n oraz przez pewien czas brałam acard 75. Mam praktycznie wszystkie objawy prelapsu tzn. omdlenia kołatanie serca, wysoki puls, straszny ból w klatce czasmi promieniuje do ręki. Czy tarczyca nasila objawy ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kumen

Kurcze, nie wiem jak Ci odpowiedzieć, bo to jest tak:
Ja mam zespół Barlowa i umiarkowaną niedomykalność mitralną, ale mam przy tym różne zaburzenia rytmu. Miałam robione badanie elektrofizjologiczne, ponieważ chciałam się pozbyć częstoskurczy, ale ponieważ nie udało się wywołać ich podczas badania to do ablacji nie doszło. I teraz tak: Mi elektrofizjolog powiedział że wskazane jest w moim przypadku uprawianie sportów( a mam już lekko powiększony lewy przedsionek, więc choroba się pogłębia). Nie wiem jak w Twoim przypadku będzie ze sportem, bo to w dużej mierze zależy od stanu serca, zaburzeń rytmu lub przewodzenia. Jaki masz stopień niedomykalności?Mówisz, że mdlejesz...warto byłoby sprawdzić w jakich okolicznościach dochodzi do omdleń, ponieważ to może być dość poważny objaw zaburzeń rytmu. Choroba tarczycy według mnie moze nasilać objawy. Zalecałabym dalszą bardzo dokładną diagnostykę kardiologiczną, ponieważ nie wygląda mi to różowo.W ogóle skąd ten wysoki puls? masz częstoskurcz jakiś...migotanie,trzepotanie...może trzeba leczyć też zaburzenia rytmu?
Przepraszam ale nie potrafię odpowiedzieć na pozostałe pytania.

W Holterze u mnie żadnych zaburzeń nie wykryto. Kardiolog na wysokim pulsie ani na Barlowie u mnie się nie skupił tylko na tym wsierdziu bo może tam mi się krew zlepia i stąd niedotlenienie mózgu w następstwie omdlenie. Na rozrzedzenie tej krwi dostałam właśnie acard ale nic mi nie pomogło i kazał mi odstawić. Czekam na nowe leki i wizytę a o stopniu niedomykalności nie powiedział ale raczej lekka. Napisane jest na opisie ukg ale za żadne skarby nie mogę się doczytać.

kumen

No dobrze, a ten wysoki puls to jak wysoki jest?Z tym Barlowem to już jest tak , że nawet jak zostanie zdiagnozowany to traktowany jest jakby go nie było, bo nigdy niczego nowego nie wnosi. Z tym osierdziem to faktycznie nie za ciekawa sprawa. Nie wiem też czy to Hashimoto ma jakiś wpływ na powiększenie jam serca, bo przecież Twoje powiększenie lewej komory nie wzięło się samo z siebie...żeby to była wina zastawki to chyba musiałaby być dużo większa niedomykalność niż lekka...
No nie wiem...przepraszam, że nie mogłam pomóc.

Za odpowiedź i tak dziękuje. U mnie chodzi o wsierdzie nie osierdzie :P. A puls w spoczynku ok.95-100 ale to jeżeli chodzi o zwykłe leżenie jak wstane skacze do 130.

A i jeszcze jedno u mnie podobno Hashimoto nie ma wpływu na serce (powiększenie komory) ale prawdopodobnie w sprawie komory będę miała jeszcze rezonans.

kumen

Hmmm :) nie wiem czemu mi się przeczytało osierdzie a nie wsierdzie. Dobrze Dobrze! niech szukają przyczyny!Pozytywnych wieści życzę!

Twoja odpowiedź