Dakarr

Witajcie! Dawno nie zaglądałem tutaj z racji braku internetu w miejscu w którym się znajdowalem. W końcu byłem kontrolnie u swojego kardiologa na badaniach i jestem bardzo mile zaskoczony. Lekarz powiedział że wszystko wraca do normy frakcja podskoczyla z 50 do 52%. W czerwcu minął rok od wykrycia choroby w tym czasie serce rozmiarowo wróciło do normy, frakcja z 40% w ciągu roku podniosła się do 52%. Frakcja przy dolnej granicy normy, powiem że troszeczkę liczyłem na ograniczenie leków które biorę lecz lekarz powiedzial mimo aktualnych wyników o odstawieniu lub ograniczeniu leków możemy zapomnieć na 2-3 lata. Najważniejsze że są efekty, już tak się przyzwyczaiłem do tych tabletek że dość często zdarza mi się zapomnieć ich wziąć. Czytalem wasze posty na temat pracy i nie wiem co o nich myslec. Mój lekarz od samego początku kazał mi pracować, pracowac i jeszcze raz pracowac! Pierwsze co się pytał na wizycie to czy pracuje. Pracować, spacerować jeździć rowerem, na rolkach, pływać i ćwiczyć serce! Nie poddawać się, nie zaszywac się w domu bo jak mi kiedyś powiedział, *W domu to tylko ludzie umieraja*. Więc tak jak powiedział tak zrobilem,mam działalność, kilku pracowników, jestem kurierem, więc dzień w dzień zasuwam z paczkami, po pracy z moją prawie 5 letnia córeczka rower, rolki, basen, jeżdżę bardzo często na ryby odpoczywam na nich po całym tygodniu i w końcu w środę jedziemy cała rodzina na wymarzone wakacje na Florydę na 3 tygodnie gdzie też bardzo aktywnie mamy zaplanowany czas. Więc myślę że mimo choroby powinniśmy ćwiczyć te serce, jedni mniej drudzy więcej bo wiadomo że każdy chorobe przechodzi inaczej lecz mimo wszystko w miarę możliwości myślę że powinniśmy czas spędzać w miarę aktywnie! Trochę się rozpisalem więc uciekam spać i życzę wam serducha mnóstwa energii w te piękne słoneczne dni! Trzymajcie się!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anna 83 IP: 178.215.207.**

Witam czy osoby z kardiomiopatią mogą ćwiczyć na W-Fie ?
Jak moge zobaczyć po dziecku że ma duszność wysiłkową ?czy inaczej wtedy oddycha ?

Patryk12

Nie lepiej spytać lekarza o takie rzeczy ? Jeżeli ma kardiomiopatie to chyba leczysz to dziecko u kardiologa tak ?

Anna 83 IP: 178.215.207.**

Oczywiście że spytam lekarza czy córka może ćwiczyć ale
każdy lekarz ma inne wytyczne co do sposobu leczenia , co do wysiłku i chciałam znać opinie innych osób .

Dakarr

Anna83 masz racje, każdy ma inne wytyczne ponieważ każdy inaczej przechodzi przez chorobę. Mi lekarz kazał zasuwac robić wszystko by tylko w domu nie siedzieć, inni natomiast muszą siedzieć w domu bo im na to choroba nie pozwala. Takie pytania tylko lekarzowi prowadzącemu trzeba zadawać, on po przeprowadzeniu wywiadu i zrobieniu badań powie co będzie dobre dla serducha. Powodzenia

Twoja odpowiedź