Anna1984

Daniel mi też profesor mówił żeby wcale nie oszczędzać się tylko żyć w miarę aktywnie. Nie mówię o bieganiu i siłowni ale rower delikatnie rolki no i spacery przede wszystkim. Ja mam niskie ciśnienia więc ruch mi wskazany.
A czy ma ktoś suchy kaszel w czasie dnia takie ataki albo przy zasypinaiu w pozycji leżącej? Ja mam coraz właśnie gorzej ze nie mogę zasnąć tak mnie męczy. Nagle sucho w gardle i ataki kaszlu. Lekarze mówią że możliwe że przez leki które biorę na serce. Ale widzę że jest coraz gorzej. Może ma ktoś taki problem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

BBS IP: 89.25.132.**

Ja miałam po tritace, zwykły lekarz rodzinny to stwierdził , kiedy zgłosiłam się z przeziębieniem i polecił przekazac kardioogowi. Kardiolog zmienił na valsocar i kaszel ustąpił.

BBS IP: 89.25.132.**

Dodam, że kardiomomiopatię zdiagnozowano u mnie w sierpniu 2017. Dodatkow mam dwie zastawki w stanie srednim i częstoskurcz. Holter wyszedł słabo .Czekam na wyniki rezonansu. Pracuję zawodowo ale czasem czuję, że nie daję rady, nawet rozmowy i spotkania mnie męczą. Macie zawroty głowy z odruchem wymiotnym? Ja mam i po takim zawrocie czuję się b. źle. Brak koncentracji, skupienia , normalnego myślenia.

Anna1984

BBS ja podejrzewam że po captorpilu. Ty pracujesz, mi powiedzieli żeby narazie nie spieszyć się z powrotem do pracy, choć chciałabym wrócić od września, ale jak będzie zobaczymy. Też mam niddomykalnosc zastawek i czestoskurcze. Zawrotow głowy i uczucia niedobrze nie miałam. Czasami zakręci mi się w głowie ale to od niskiego ciśnienia. Czasami czuje się słabiej i mam ochotę leżeć większość dnia i zastanawiam się czy to moje lenistwo właśnie czy choroba :)

BeataSwiatek1970

Witam wszystkich :)Aniu nie spiesz sie do pracy- wielu forumowiczow pisało ze po powrocie do pracy choroba nawracała a najbardziej drastyczny przykład to Darek ktorego juz nie ma :( To naprawde okropna i nieprzewidywalna choroba wiec dbajcie o siebie serduszka :) :) :) Aniu jesli dobrxe pamietam to jestes pielegniarką a to nie jest lekka praca wiec tym bardziej nie spiesz sie pozdrawiam goraco Beata

Anna1984

Tak Beato jestem pielęgniarka ale pracuje na szczęście na oddziale gdzie nie musimy bardzo dźwigać i nie musimy myć pacjentów tylko wykonujemy typowo techniczna pracę. Wiem właśnie ze wiele osób pisało że po powrocie do pracy się pogarsza. Zobaczę co powie profesor, jeśli każe jeszcze czekać to tak zrobię.

marzena1972

Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i może ktoś mi podpowie co robić dalej. U mnie kardiomiopatę wykryto przypadkiem w styczniu tego roku. Trafiłam do szpitala z dusznością, problemami z jakimkolwiek wysiłkiem i wysokim tętnem - migotanie przedsionków... Echo serca - kardiomiopatia, frakcja 30 %. Biorę beto zk 100, warfin 5, furosemidum, tritace i atoris 10. Dziś odebrałam wynik rezonansu, frakcja 25 %, powiększone serce, przerost lewej komory, uszkodzone dwie zastawki :-(. Nie wiem co dalej.

Anna1984

Marzeno przede wszystkim musisz znaleźć bardzo dobrego kardiologa któremu powierzysz swoje zdrowie i to jest podstawa. Nic innego nie zrobisz tylko stosować się do zaleceń i przyjmować regularnie leki. Ja tak samo miałam tylko w lutym i zaczynałam z frakcja 15 procent. Dopiero teraz mam 30. Ale mam pełno czestoskurczy. A jak ty się czujesz?

marzena1972

Witaj ANNA1984. Czuję się różnie, większy wysiłek, nerwy i jestem słaba, ciężko mi się oddycha. Raz w tygodniu chodzę na wyniki- INR- ciągle mam zbyt gęstą krew, pomimo że biorę warfin. Tętno też wysokie 110-120. Tu gdzie mieszkam nie ma dobrego kardiologa, muszę poszukać jakiegoś w większym mieście.

Anna1984

Marzena ja byłam w Zabrzu u Profesora Wojnicza on jest najlepszy w zapaleniach mięśnia sercowego a Polsce. Przyjmuje tylko raz w miesiącu. Można meilowo się z nim skontaktować albo telefonicznie. Mi zalecił heparyna iniekcje podskórne choć wcale nie byłam aż tak zagęszczona. On ma swoje leczenie potwierdzone badaniami robionymi przez lata. Skąd jesteś? Daleko masz do Zabrza?

marzena1972

Anna. Mieszkam w Turku, małe miasteczko w Wielkopolsce.

marzena1972

Anna. Mieszkam w Turku, małe miasteczko w Wielkopolsce.

BeataSwiatek1970

Witam wszystkich :) Marzeno czy Ty masz pozapalną kardiomiopatie ? I co to znaczy ze masz uszkodzone zastawki ?gdzie sie leczysz ?

Anna1984

Beato ale ja też mam niedokykalnosc zastawek w mojej kardiomiopatii pozapalnej.

BeataSwiatek1970

Witam wsxystkich:) Z tego co wiem niedomykalnosc zastawek to nie jest ich uszkodzenie wynika to z powiekszenia komor- zastawki nie powiekszają sie i dlatego wystepuje fala zwrotna ale jesli serduszko wroci do swoich rozmiarow lub prawie wroci wtedy niedomykalnosc znika Marzena napisała o uszkodzeniu zastawek dlatego myślałam ze ma jakąś wadę pozdrawiam Was serdecznie w to piekne niedzielne popołudnie :)