BeataSwiatek1970

Witajce:)Do Aneczka89 niewydolne serce uszkadza inne narzady wiecstad problemy z watrobą ale głowa do gory i pozytywne myslenie- poprawa nastapiła z czwartego na drugi stopien niewydolnosci to calkiem niezle pozdrawaim serdecznie Beata

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anna83 IP: 178.215.207.**

Witam jestem mamą 6 letniej Agnieszki , córka ma od 4 mieś życia kardiomiopatie rozstrzeniową i bierze cały czas leki jednak od paru dni skarży mi się że kuje i ciągnie ( tak mi opisuje ) ją w okolicy serca .Czy możecie mi powiedzieć czy jest to związane z chorobą ? czy choroba może dawać takie nieprzyjemne objawy ?
Jestem umówiona do kardiologa jednak wizytę mamy za 3 dni

Dakarr

Anna83. Myślę że te objawy nie będą związane z chorobą. Na poczatku choroby miewalem kucia to lekarz powiedzial ze to nie od serca ewentualnie na tle nerwowym. Być może ma jakieś dodatkowe skurcze, odczucie jest takie jakby serce przeskakiwalo bynajmniej ja takie miałem. Lekarz nie podjal leczenia powiedzial by o tym nie myslec sie nie przejmowac i przeszlo. Myślę że badanie echo lub holter rozwiąże problem. Podstawowymi objawami choroby są objawy typowe dla niewydolności serca tj. osłabienie, męczliwość, obniżona tolerancja wysiłku, duszność, powiększenie wątroby, przyspieszone bicie serca, szybki oddech, zimne kończyny, nadmierną potliwość, obrzęki i powiększenie żył szyjnych oraz kończyn dolnych. To są typowe objawy dla choroby które powinniśmy obserwować.

Dakarr

Anna83. Myślę że te objawy nie będą związane z chorobą. Na poczatku choroby miewalem kucia to lekarz powiedzial ze to nie od serca ewentualnie na tle nerwowym. Być może ma jakieś dodatkowe skurcze, odczucie jest takie jakby serce przeskakiwalo bynajmniej ja takie miałem. Lekarz nie podjal leczenia powiedzial by o tym nie myslec sie nie przejmowac i przeszlo. Myślę że badanie echo lub holter rozwiąże problem. Podstawowymi objawami choroby są objawy typowe dla niewydolności serca tj. osłabienie, męczliwość, obniżona tolerancja wysiłku, duszność, powiększenie wątroby, przyspieszone bicie serca, szybki oddech, zimne kończyny, nadmierną potliwość, obrzęki i powiększenie żył szyjnych oraz kończyn dolnych. To są typowe objawy dla choroby które powinniśmy obserwować.

Anna83 IP: 178.215.207.**

DAKARR bardzo dziękuje za odpowiedz , córka mówiła kilka razy że szybko * pyka * jej serduszko to może to to . Nerwowa raczej nie jest należy do pogodnych dzieciaczków nieprzejmujących się niczym .

STACH 52 IP: 91.145.157.**

Witam wszystkich ,,sercowych,, jestem żoną STACHA 52 -.wiem że chętnie zaglądał na tą stronkę :). Chciałam donieść że 10 marca przeszedł UDANY przeszczep serca.Ostatnie miesiące były koszmarne-pełne cierpienia,strachu czy otrzyma jakąś pomoc,bo nie mógł już dosłownie funkcjonować.To trzecie podejście do przeszczepu-w dwu poprzednich w ostatnim momencie znajdowano jakieś niezgodności.Dzięki Bogu teraz wszystko się zgadzało.Jego stan jest jeszcze ciężki ale stabilny i mam nadzieję że teraz będzie już tylko lepiej.Jeszcze go nie widziałam ale słyszałam-parę słów przez,,przemycony cichaczem,, telefon :-).Pozdrawiam Was wszystkich gorąco i myślę że niebawem mój mąż sam będzie w stanie napisać parę słów .

BeataSwiatek1970

Witam wszystkich :) Do zony Stacha - super wiadomosc i fajnie ze napisałaś :) pozdrowienia dla męza i wszystkiego dobrego!!!!

Patryk12

Super słyszeć tskie wieści !!! Oby serce biło jak najdłużej dużo zdrowia dla niego :) sam Wiem ze kiedyś mnie to czeka bo mimo wzrostu frakcji nie czuje się tak jak kiedyś i bardzo prawdopodobne ze już nigdy nie będę się czuł . Tez tak macie ze jak się zdenerwujecie to wam serce wali jak dzwon ?

STACH52 IP: 91.145.157.**

Znowu pozdrawiam Was w imieniu męża. Tydzień po przeszczepie ,a jeszcze leży na pooperacyjnej ,bo ciągle coś się komplikuje :(.Jest podłączony do sztucznej nerki ( jego nie pracują) na jak długo nie wiadomo ,już miał ablację na nowym sercu i dziś ściągali płyn z osierdzia.Bardzo małymi kroczkami wraca do zdrowia-oby sił mu starczyło.Pozdrawiam

ADAM35 IP: 79.185.255.**

Co tam u Stacha?Pozdrawiam.

BeataSwiatek1970

Witam wszystkich serdecznie :) szkoda ze to forum przygasło ostatnio :( Napiszcie co u Was słychacczasami bo ta cisza jest niepokojąca !!! Czy ktos wie moze co u Daniela ? Nie było go dawno na forum .Do zony Stacha -co słychac u niego ?Trzymam kciuki i wszystkiego dobrego :)

STACH52 IP: 91.145.157.**

Jak miło ze pytacie o mojego męża :).Od 10 marca minęło trochę czasu a On cały czas leży na oddziale pooperacyjnym-były komplikacje :złe znoszenie leków immunosupresyjnych,wysokie cukry,dializy(nerki nie chciały pracować)22 marca ponowne otwarcie klatki piersiowej-płyny w worku osierdziowym i skrzepliny........:-( ALE JUZ JEST DOBRZE ,dzisiaj filtrują już jego własne nerki,wczoraj zrobił parę kroków-Boże jaka ulga że już widać światełko w tunelu.Jeszcze nie wiemy kiedy przeniosą go z POPu na kardiochirurgię ,ale każdy dzień jest dniem lepszym od poprzedniego.Życzę Wam wszystkim samych ,,lepszych dni,, WESOŁYCH ŚWIĄT kochane SERDUSZKA --żona Stacha52

BeataSwiatek1970

Witam wszystkie chore serduszka i zycze radosnych Swiąt Wielkanocnych i oczywiscie duzo zdrowka kochani :)

Monisia1315

Hej jestem Monika,wykryto u mnie wzmożone beleczkowanie czy ,to początek choroby ?. lekarze mówią że jak na razie choroba jest w cieniu ... Też mama wadę zastawki arytmia dość spora którą z każdym rokiem przybiera na siłę . Do tego nie mogę brać leków bo puls mama 40-50 i ciśnienie 100-50 spada do 90-40 bywają dni że czuje się dobrze, a bywają dni że z łóżka nie wychodzę. Może znacie jakiego lekarza który by się podjął ablacji ?. Ostatni kardiolog po namówieniu na zabieg, przy kolejnej wizycie już na kwalifikacje stwierdził że są zbyt małe szanse że zabieg się uda . Nie wiem co robić by poczuć się lepiej

BeataSwiatek1970

Witam :) Do Monisia1315 u mnie tez wystepuje wzmozone beleczkowanie oraz niskie cisnienie i puls ktore nie pozwalały na leczenie bardzo duzej arytmii .Wszczepiono mi stymulator i teraz biore biosotol w bardzo wysokiej dawce i jest lepiej.Kardiolog w sxpitalu na Długiej w Poznaniu tez nie chciał sie podjąc ablacji bo w moim przypadku zabieg nic by nie dal a wrecz zaszkodził - pobudzenia były wielokształtne z roznych miejsc . Teraz czekam na badania genetyczne w Aninie bo u mojego rodzenstwa i mamy tez wystepuje bradykardia ,.A jak u Ciebie wykryto te xmiany ? Odczuwałas to czy przez przypadek ? Gdzie byłas u kardiologa ?pozdrawiam serdecznie